طراحی گرافیکی و چاپ

دستکشی که زبان اشاره را به زبان گفتار ترجمه می نماید

پژوهشگران آمریکایی، نوعی دستکش ابداع نموده اند که می تواند زبان اشاره را به زبان گفتار ترجمه کند.

10 شهریور 1399

گوشی جذاب موتورولا One Fusion رسماً معرفی گردید

پس از معرفی گوشی One Fusion+ برند موتورولا که این روزها با پشتیبانی شرکت لنوو در بازار فعالیت می نماید گوشی خوش ساخت، جذاب و خوش قیمت One Fusion را معرفی نموده است. همانطور که از نام این گوشی معین است با ویژگی هایی پایین تر (البته نه چندان زیاد) با نسخه قبلی...

8 شهریور 1399

آمریکا: خبری از نفت و پول در صورت حضور حزب الله در دولت نیست

ایسنا نوشت: مسؤولان ارشد آمریکایی اظهاراتی را به صورت مستقیم و صریح علیه حزب الله مطرح نموده و موضع خود را نسبت به لبنان این گونه عنوان نموده اند که در دوره میشل عون و یا در صورت حضور حزب الله در دولت، استخراج نفت در لبنان صورت نمی گیرد و صندوق بین المللی...

2 شهریور 1399

ناشران تمایلی به چاپ مجموعه شعر نوجوان ندارند

حسین تولایی در گفت وگو با خبرنگاران ، درباره آثار در دست انتشارش گفت: تعدادی مجموعه شعر آماده چاپ برای نوجوانان دارم که هنوز منتشر نشده اند. یکی از آن ها فردا پلاک فرد نام دارد که شامل 17 شعر از آثار قدیمی من با مضامین شهری است که آن را به تهران تقدیم کرده...

20 مرداد 1399

احساسات منفی اشتها را افزایش می دهند

پژوهشگران اتریشی در پژوهش جدید خود، ارتباط میان اشتها و میزان غذا خوردن هر فرد را با احساسات منفی او مورد بررسی قرار دادند.

14 مرداد 1399

بنیانگذار انتشارات جاویدان درگذشت

محمود علمی؛ بنیانگذار انتشارات جاویدان در سن 95 سالگی چشم از دنیا فروبست.

14 مرداد 1399

2014 خونین ترین سال در تاریخ خاورمیانه بوده است

به گزارش خبرنگاران، روزنامه فایننشال تایمز چاپ انگلیس در گزارشی گفت که سال 2014 یکی از خونین ترین سالها در تاریخ خاورمیانه بوده است.

6 تیر 1399

یاری های جدید ناتو برای اوکراین و گرجستان، لزوم همکاری روسیه-ناتو در بحران کرونا

در شرایطی که وزرای خارجه کشورهای عضو ناتو، امروز در نشستی (به وسیله کنفرانس ویدئویی) ارائه بسته یاری های جدید به اوکراین و گرجستان را تأیید می نمایند، نماینده آمریکا در بروکسل خواهان همکاری روسیه-ناتو برای نابودی کرونا شد.

14 فروردین 1399

ژنوتیپ های برتر پسته به یاری باغداران کشور می آیند

خبرنگاران/مرکزی عضو هیأت علمی گروه علوم مهندسی و باغبانی دانشگاه اراک از ارائه ژنوتیپ های برتر پسته جهت بهبود کیفیت و کمیت این محصول اطلاع داد.

11 فروردین 1399

متن تفاهم نامه انتقال موزه چاپ کتابخانه مجلس به کتابخانه ملی

خبرنگاران : خبر انتقال موزه چاپ کتابخانه مجلس شورای اسلامی به ساختمان قبلی کتابخانه ملی در خیابان 30 تیر توجه رسانه ها و اهالی فرهنگ را به خود جلب کرد.

17 اسفند 1398

ایران میزبان کنگره 2020 یوسرن در آبان 99، اعلام همکاری دانشگاه ها

موسس شبکه جهانی یوسرن با اشاره به اینکه کنگره بین المللی شبکه جهانی یوسرن آبان ماه سال آینده در ایران برگزار می گردد، گفت: تا به امروز دانشگاه های علوم پزشکی تهران، علوم پزشکی شهید بهشتی، ایران، شیراز، اصفهان، دانشگاه امیرکبیر و پژوهشگاه شیمی و مهندسی...

13 اسفند 1398

چرایی سفر پامپئو به جمهوری های سابق شوروی

وزیر خارجه آمریکا در سفر دوره ای خود به اوکراین، بلاروس، قزاقستان و ازبکستان، با وجود خودداری از حمله مستقیم به مسکو، ولی در واقع کوشش کرد تا متحدین روسیه در حوزه نفوذ شوروی سابق را تا جای ممکن از این کشور دور سازد.

22 بهمن 1398

فارس من، باید چاپ مقاله در مجلات داخلی یا خارجی جزء اختیارات دانشگاه باشد

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چاپ مقاله در مجلات داخلی یا خارجی باید جزء اختیارات دانشگاه و تشخیص اساتید مربوط به این فعالیت باشد، گفت: ایجاد محدودیت مشکلاتی را به وجود می آورد.

21 بهمن 1398

مسکو، جزو 10 شهر برتر دنیا در جذب گردشگر در سال 2019

در حالی که شهردار پایتخت روسیه از درآمد گردشگری در بودجه مسکو ابراز رضایت می نماید، این شهر تاریخی در سال 2019 در فهرست 10 شهر برتر دنیا قرار گرفته و به عنوان بهترین مقصد توریستی نیز شناخته شده است.

17 بهمن 1398

چاپ کتاب زعفران گلخانه ای توسط جهاد دانشگاهی فارس

خبرنگاران/فارس کتاب زعفران گل خانه ای توسط جهاد دانشگاهی استان فارس چاپ شد و در دسترس عموم علاقه مندان نهاده شد.

10 بهمن 1398

قدیمی ترین ابزار علمی دنیا

بعضی از ایشان فن اسطرلاب را شریف ترین شاخه ریاضی و اسطرلاب را شریف ترین ابزار علم نجوم می دانستند؛ به طوری که درستی این علم به درستی کارکرد اسطرلاب است و دقت محاسبات نجومی وابسته به آن.

21 دی 1398

اجرای 30 پروژه عمرانی در بافت فرسوده پایتخت

علی اکبری گفت: با توجه به عقب ماندگی در حوزه نوسازی بافت فرسوده نیازمن ورود جدی دولت هستیم.

16 دی 1398

توانمندی ایران در رونق زیست بوم دانش بنیان محور همکاری های بین المللی است

معاون علمی و فناوری در نمایشگاه فناوری های پیشرفته چین گفت: ایران به سوی گذار از اقتصاد منبع محور و دانش بنیان شدن حرکت نموده و این پیشرفت ها زمینه ای برای توسعه همکاری های بین المللی است.

15 دی 1398

تغییر جهت، هزینه خط لوله انتقال گاز ایران به عمان را بالا برد

پس از تغییر جهت خط لوله انتقال گاز ایران به عمان، برای عدم عبور از آبهای امارات، هزینه احداث این خط لوله بالاتر رفته و به حدود 1.5 میلیارد دلار رسیده است.

25 آبان 1398

نمایشی از ایران در جشنواره کانادایی به روی صحنه می رود

نمایش ایرانی حضور غیاب به کارگردانی رضا بصیرزاده به عنوان یکی از 15 نمایش اصلی پذیرفته شده در جشنواره تئاتر فرینج وینزور کانادا به روی صحنه می رود.

21 آبان 1398
تعداد: (23)