مقالات گردشگری

درخواست سفیر ایران برای ورود کامیون های ایرانی به گرجستان

سفیر ایران از وزارت خارجه گرجستان درخواست کرد تا کامیون های ایرانی متوقف شده در مرز گرجستان - آذربایجان، وارد این کشور شده و کالای خود را تخلیه نمایند.

5 فروردین 1399

هنگام آتش سوزی در این روستای ژاپنی، باران می بارد

در استان کیوتو ژاپن روستای قدیمی هست به نام کایابوکی نو ساتو، که بخاطر چهل پنجاه خانه چوبی با سقف های شیروانی (مثل خانه های گالی پوش شمال) با قدمت بیش از 200 سال معروف است. از سال 2000، بعد از یک آتش سوزی، برای محافظت از این خانه ها مسئولان محلی در این روستای...

5 فروردین 1399

آمار های صحیح مهاجرت باید از سوی منابع معتبر داخلی ارائه گردد

معاون علمی ریاست جمهوری در مراسم رونمایی از دو دستاورد آماری در مرکز آمار ایران گفت: آمار های مرتبط با مهاجرت که از سوی منابع و سازمان های خارجی تهیه می گردد، با واقعیت فاصله معناداری دارد.

4 فروردین 1399

بخاطر نوعدوستی در خانه بمانیم

ویروس مخوف کرونا، دشمنی که راه مقابله با آن جمع شدن و مبارزه کردن نیست بلکه رعایت بهداشت فردی در خانه نشستن و مراقبت کردن و خود قرنطینگی است.

3 فروردین 1399

ناگفته هایی از حادثه نوامبر 1979 در مسجدالحرام و افشای دروغ پردازی سعودی ها

برنامه ماخفی اعظم شبکه الجزیره طی مصاحبه ای با دو عنصر فرانسوی که طراح و اجراکننده عملیات نوامبر سال 1979 در مکه مکرمه بودند٬ دروغ های جدید و رسواکننده ای از آل سعود درباره این عملیات را افشا کرد.

2 فروردین 1399

تصاویر ، افتتاح یک هتل پَنیری در لندن

اولین هتل موضوعی در دنیا در شهر لندن (پایتخت انگلیس) گشایش یافت. این هتل بر اساس موضوع پنیر ساخته شده است.

28 اسفند 1398

نخستین خانه صنایع دستی در شهرستان زاوه راه اندازی می گردد

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان های تربت حیدریه و زاوه از راه اندازی نخستین خانه صنایع دستی در شهرستان زاوه اطلاع داد.

22 اسفند 1398

متن تفاهم نامه انتقال موزه چاپ کتابخانه مجلس به کتابخانه ملی

خبرنگاران : خبر انتقال موزه چاپ کتابخانه مجلس شورای اسلامی به ساختمان قبلی کتابخانه ملی در خیابان 30 تیر توجه رسانه ها و اهالی فرهنگ را به خود جلب کرد.

17 اسفند 1398

آموزش صنایع دستی به بیش از 300 نفر در بافق

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان بافق 28 دی 98 گفت: در 9 ماه ابتدای سال 98، بیش از 300 نفر در حوزه صنایع دستی بافق آموزش دیده اند.

16 اسفند 1398

گردشگران خارجی تعطیلات سال نو را در ایران چطور می گذرانند؟

بیشتر گردشگران خارجی معمولا از ساعت 7 عصر به بعد مجبورند اوقات خود را در هتل بگذرانند، یا نهایتا به رستورانی بروند که شاید جز غذا، موسیقی زنده هم داشته باشد. کمتر پیش می آید برای ساعت های دم غروب و یا شبانه گردشگران برنامه ریزی شده باشد، این شرایط شامل...

12 اسفند 1398

358فرصت شغلی در حوزه گردشگری استان مرکزی ایجاد شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، مصطفی فراهانی گفت: این تعداد شغل در شهرهای مختلف استان ایجاد شده که بیشترین تعداد اشتغال با 182 مورد مربوط به شهرستان اراک بوده است.

12 اسفند 1398

رونق صنعت گردشگری می تواند نرخ بیکاری را به صفر برساند

خبرنگاران/خراسان رضوی مدیرعامل سابق منطقه تجاری و گردشگری سپاد خراسان گفت: در برآوردی که دوسال قبل انجام گرفت معین شد که اگر گردشگران خارجی ایران به تعداد 25 میلیون گردشگر در طول سال برسد، بیکاری در ایران به صفر خواهد رسید.

11 اسفند 1398

رییس جمهور اوکراین: در خصوص علت سقوط هواپیما برآورد نکنید

ولادیمیر زلنسکی رییس جمهوری اوکراین پنجشنبه شب در پیغام ویدئویی از مردم کشورش خواست در خصوص علت سقوط هواپیمای این کشور در ایران حدس نکنند.

10 اسفند 1398

روستای جواهرده ، جواهری بر انگشتر رامسر

جواهرده جایی است که حتی اگر شما عکاسی حرفه ای هم نباشید، در طبیعت گردی خود حتماً لذت ثبت تصاویر زیبا را خواهید چشید.

8 اسفند 1398

مرگ 30 مسافر در آتش سوزی اتوبوس گردشگری

در آتش سوزی یک اتوبوس در چین دست کم 30 توریست در آتش سوختند.

7 اسفند 1398

مقصد گردشگری استان مازندران برای نوروز مهیا می گردد

مدیرکل گردشگری استان مازندران گفت: شهرها و روستاهای استان مازندران در زمان باقی مانده به نوروز 96 شرایط مطلوب حضور کردشگران را فراهم نمایند.

6 اسفند 1398

این یک اثر تاریخی است، تابلو تبلیغاتی نیست!

خبرنگاران/کرمانشاه مردم بومی منطقه می گویند در زمان های خیلی دور که ایرانیان و تورانیان همواره در نبرد باهم بودند، دره رودخانه جزمان مرز بین دو کشور بود و بسیاری از نبردهای این دو کشور داخل همین دره شکل می گرفت. گوردخمه سان رستم هم محلی برای استقرار نگهبانان...

6 اسفند 1398

روستاهای زنجان ظرفیت بالایی برای جذب گردشگر دارند

سرپرست فرمانداری زنجان با اشاره به ظرفیت های موجود گردشگری در روستاهای زنجان گفت: نگاه متوازن لازمه توسعه همه جانبه است.

6 اسفند 1398

نخستین جشنواره زعفران و گردشگری ازان برگزار می گردد

نخستین جشنواره زعفران و گردشگری در روستای ازان در 19 آذرماه با هدف ترویج جایگزینی کشت و همچنین جلب گردشگر داخلی و خارجی برگزار می گردد.

5 اسفند 1398

نماینده کنفدراسیون والیبال آسیا به اردبیل سفر می نماید

رئیس هیئت والیبال استان اردبیل گفت: نماینده کنفدراسیون والیبال آسیا و مسئول کمیته فنی مسابقات والیبال امیدهای آسیا به همراه هیئت هفت نفره از فدراسیون والیبال برای ارزیابی امکانات و فرایند آماده سازی سالنهای ورزشی به اردبیل سفر می نمایند.

3 اسفند 1398
تعداد: (233)