پیشنهاد بازنگری در اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان روی میز دولت

به گزارش گردشیا، تهران (پانا) - وزارت آموزش و پرورش در اجرای بند (ک) تبصره (12) قانون بودجه سال 1400 کل کشور مبنی بر تکلیف این وزارتخانه جهت بازنگری اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان و تصویب آن در مجلس شورای اسلامی، متن بازنگری شده اساسنامه صندوق یاد شده را برای آنالیز و تصویب، به دولت ارائه کرد.

پیشنهاد بازنگری در اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان روی میز دولت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، به موجب قانون تشکیل حساب پس انداز کارکنان دولت، به دولت اجازه داده شده به منظور تشویق پس انداز و حمایت از کارکنان خود به وسیله تأمین اندوخته، حساب سپرده ثابت تحت اسم حساب پس انداز سهم مستخدم، نزد یکی از بانک ها به نام او افتتاح و هر ماه برابر صد درصد سهم پس انداز هر مستخدم، دولت هم نسبت به واریز آن به حساب مستخدم اقدام کند.

کارکنان وزارت آموزش و پرورش با عضویت در مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان که در سال 1374 و با هدف یاری به بهبود معیشت فرهنگیان، بخصوص در دوره بازنشستگی تأسیس شد، از مزایای قانون تشکیل حساب پس انداز کارکنان دولت برخوردار نمی باشند. لذا سرمایه گذاری فرهنگیان در مؤسسه، مانند اندوخته سایر کارکنان دولت نزد بانک ها، کاملاً شخصی و خصوصی است. به همین سیاق مؤسسه در ردیف شخصیت های حقوقیِ حقوقِ خصوصی طبقه بندی و لحاظ می شود و فرهنگیان عضو آن هم از مزایای حقوق خصوصی (در ماهیت تشکیل و استمرار فعالیت مؤسسه) بهره مند بوده و خواهند بود.

هم اکنون وزارت آموزش و پرورش در اجرای تکلیف مقرر در بند (ک) تبصره (12) قانون بودجه سال 1400 کل کشور مبنی بر بازنگری در اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان و تصویب آن در مجلس شورای اسلامی، متن بازنگری شده اساسنامه صندوق مذکور را که در یک کارگروه تخصصی و با حضور صاحبنظران و کارشناسان ذیربط و هم نمایندگان معلمان عضو صندوق ذخیره تهیه و به تصویب هیئت امناء مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان رسیده است، جهت سیر مراحل آنالیز و تصویب، به دولت ارایه نموده است.

لازم به ذکر است، پیشنهاد فوق هم اکنون در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک در دست آنالیز و رسیدگی است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 شهریور 1400 بروزرسانی: 16 شهریور 1400 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1909

به "پیشنهاد بازنگری در اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان روی میز دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد بازنگری در اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان روی میز دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید