فاموتیدین برای درمان کرونا؟!

به گزارش گردشیا، در ایران تحقیقات زیادی در مورد جهش ویروس صورت گرفته و معین شده است که نوع اولی که در ایران پیدا شد از نوع همان ویروس ووهان چین آمده بود و جهش نداشت و بیماری ملایم تر بود.

فاموتیدین برای درمان کرونا؟!

دکتر رضا ملک زاده درباره موضوع ورود داروی درمان معده به پروتکل درمانی برای کروناویروس گفت که با توجه به عدم مؤثر بودن دارو های ضد ویروس برای درمان بیماران بستری کووید 19، قرار شده مطالعاتی هم در ایران و هم در دنیا در زمینه درمان سرپایی بیماران با دیگر دارو های ضد ویروس انجام شود.

وی اضافه نمود: یکی از دارو هایی که در این زمینه مطرح شده است داروی فاموتیدین Famotidine است و ان شاءالله زمانی که این مطالعه شروع شد اخبار آن به اطلاع می رسد.

بیش از 6 دارو اکنون مدنظر متخصصان است که در دست بررسی واقع شده است و احتمالاً بخشی از آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. برنامه مطالعاتی بر این قرار است که افرادی که مبتلا می شوند با این دارو ها درمان شوند تا بیماری آن ها پیشرفت نکند و نیاز به بستری نداشته باشند.

مطالعاتی درباره نتایج مطالعات پلاسمادرمانی برای درمان بیماران مبتلا به کروناویروس منتشر شده، اما هنوز درمان مؤثری برای کرونا ویروس وجود ندارد و موضوع پلاسما درمانی هم هنوز در دست بررسی و تحقیق است.

از همه درمان ها و دارو ها مؤثرتر، موضوع پیشگیری از ابتلاء به کرونا است. افراد باید تلاش کنند که مبتلا نشوند و استفاده از ماسک و اجرای فاصله گذاری را جدی بگیرند.

نکته مهم این است که با وجود مطالعات بسیار زیادی که اجرا شده است هنوز از نظر علمی درمان مؤثر و قطعی برای بیماری کرونا وجود نداشته است، اما در مورد بیماران بستری در بیمارستان ها مراقبت های بهداشتی و دادن اکسیژن برای هر بیماری مؤثر است.

در ایران تحقیقات زیادی در مورد جهش ویروس اجرا شده و معین شده است که نوع اولی که در ایران پیدا شد از نوع همان ویروس ووهان چین آمده بود و جهش نداشت و بیماری ملایم تر بود.

از حدود 2 ماه پیش کرونا ویروسی که در اروپا و ایتالیا جهش پیدا کرده بود، وارد ایران شده است و بخش عمده ای که بیمار می شوند از این نوع کروناویروس که از اروپا آمده و جهش یافته است مبتلا شده اند که بیماری واگیردارتر و انتشار آن به مراتب بیشتر است. بیماری بسیار شدیدتر شده و ویروس سرایت بیشتری پیدا کرده است.

منبع: فرادید
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1410

به "فاموتیدین برای درمان کرونا؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاموتیدین برای درمان کرونا؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید