ذوب آهن اصفهان گواهینامه استاندارد ملی ایران برای فراوری ریل را دریافت کرد

به گزارش گردشیا، خبرنگاران/اصفهان گواهینامه استاندارد ملی ایران برای فراوری ریل راه آهن و پروانه کاربرد علامت استاندارد این محصول طی آیین ویژه ای از سوی نیره پیروز بخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان ملی استاندارد ایران به منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان اعطا شد.

ذوب آهن اصفهان گواهینامه استاندارد ملی ایران برای فراوری ریل را دریافت کرد

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران امروز (چهارشنبه، 5 شهریورماه) در این آیین گفت: ذوب آهن اصفهان به عنوان یک فراوری کننده مهم فولادی کشور از توانایی بالایی برخوردار است و فراوریات این شرکت در سطح خاورمیانه و دنیا مطرح است.

وی اضافه نمود: ریل فراوری شده در ذوب آهن اصفهان در مدت کمی توانست استاندارد ریل ملی را پاس کند و این امر نشان دهنده کیفیت بالای این محصول است.

پیروزبخت اظهار کرد: نگرش نسبت به استاندارد باید تغییر کند و هرگز نباید نگاه اجباری به این مقوله داشته باشیم، همچنان که استاندارد ملی برای ریل نیز به صورت اجباری نبود بلکه این امر به صورت اختیاری و تشویقی صورت گرفت.

به گزارش خبرنگاران، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، فراوری ریل را یک افتخار برای کشور دانست و گفت: با توجه به سابقه ای که در همکاری برای تدوین استانداردهای محصولات فولادی دارم، از نقش پیشکسوتان در این امر مطلع هستم و از پیشکسوتان این عرصه دعوت کردم که در این مراسم حضور داشته باشند و خوشبختانه دو پیشکسوت ذوب آهنی، مهندس منوچهر توفیقی و مهندس یلتقیان در اینجا حضور دارند.

معاون امور صنایع وزارت صمت نیز در این مراسم، استاندارد را زمینه ساز توسعه صادرات توصیف کرد و گفت: باید از مسئولان و تلاشگران ذوب آهن اصفهان تقدیر ویژه کرد که در شرایط سخت کنونی و با وجود مسائل مختلف، محصول مهمی همچون ریل را فراوری کردند.

مهدی صادقی نیارکی، حرکت ذوب آهن اصفهان به سمت فراوری محصولات با ارزش اضافه نموده بالاتر را حاصل خبرگی در مدیریت این شرکت دانست و گفت: فراوری ریل موجب افزایش حس خوداتکایی در کشور شد و مانع خروج ارز از کشور شد.

معاون وزیر صمت با اشاره به سه بازدید خود از ذوب آهن اصفهان، گفت: این شرکت تجهیزات بسیار پیشرفته ای برای فراوری و تست ریل نصب نموده است که این امر تضمین کننده امنیت برای حمل و نقل ریلی است.

منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در این آیین گفت: اندیشه فراوری ریل از سال 72 در ذوب آهن اصفهان وجود داشت و مرحوم دادمان نیز پیگیر فراوری این محصول بود.

وی اضافه نمود: ترکیبی از تجربه و تعهد موجب شد تا این شرکت بتواند، ریل استاندارد را فراوری کند و هم اکنون این محصول در سبد محصولات ذوب آهن موجود است و در محورهای مختلف خط آهن کشور استفاده می گردد.

مدیرعامل ذوب آهن، فرایند فراوری ریل را در سه بخش، فراوری شمش، نورد محصول و تست ریل تشریح کرد و اضافه نمود: این شرکت برای فراوری انواع ریل، راه بسیار دشواری را طی کرد و امروز بر اساس استاندارد، تلرانس این محصول میکرونی است.

یزدی زاده از مسئولان سازمان ملی استاندارد به جهت سرعت و کیفیت تدوین این استاندارد قدردانی و ابراز امیدواری کرد که ذوب آهن اصفهان بتواند دیگر محصولات فولادی مورد احتیاج کشور را نیز فراوری کند.

مرتضی جعفری، معاون بازرگانی و بهره برداری راه آهن جمهوری اسلامی ایران نیز در سخنانی فراوری ریل در کشور را یک اقدام مهم در جهت توسعه حمل و نقل ریلی توصیف کرد و گفت: امیدوارم به زودی شاهد صادرات این محصول باشیم.

محمود فرمانی مدیرکل استاندارد استان اصفهان در ابتدای این آیین، گزارش فرایند اعطای پروانه کاربرد علامت استاندارد ریل راه آهن به ذوب آهن اصفهان را تشریح کرد و اظهار کرد: این شرکت تنها فراوری کننده ریل در غرب آسیا است و امروز استانداردی را کسب می نماید که به نظارت تمام دستگاه های متخصص مربوط به خود تدوین شده است.

وی با اشاره به پیگیری های سازمان ملی استاندارد توضیح داد: در سالی که به عنوان جهش فراوری نامگذاری شده است، استاندارد سازی فراوریات ملی، افتخاری برای کشور محسوب می گردد.

این آیین با حضور رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صمت، مرتضی جعفری معاون بازرگانی و بهره برداری راه آهن جمهوری اسلامی ایران، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، مهدی نصر معاون برنامه ریزی و توسعه، حسین دیباجی مدیر کیفیت، مرتضی شیرین پرور مدیر تحقیق و توسعه ذوب آهن اصفهان و محمود فرمانی مدیر کل استاندارد استان اصفهان، در سالن اجتماعات سازمان ملی استاندارد ایران برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1322

به "ذوب آهن اصفهان گواهینامه استاندارد ملی ایران برای فراوری ریل را دریافت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذوب آهن اصفهان گواهینامه استاندارد ملی ایران برای فراوری ریل را دریافت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید