بازارسرمایه همچنان توانایی صعود دارد، عرضه ETF سوم در دستور کار بورس

به گزارش گردشیا، خبرنگاران : رییس سازمان بورس شرح داد: بازارسرمایه همچنان توانایی صعود دارد ولی هرچقدر این افزایش با شیب ملایمتری صورت بگیرد، مناسبتر است. در چند هفته گذشته با وجود ریزش در بازار متغیرهای بنیادی بازار تغییری نکرده است.

بازارسرمایه همچنان توانایی صعود دارد، عرضه ETF سوم در دستور کار بورس

به گزارش خبرنگاران به نقل از سنا، حسن قالیباف اصل، در مورد عرضهETF دوم دولت گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار مجوزهای لازم برای عرضه این صندوق را صادر کرده و طبق برنامه ریزی ها، عرضه به موقع انجام می شود.

خرید با کد ملی از طریق درگاه های بانکی و بازار سرمایه

وی با اشاره به اینکه عرضه این صندوق عمومی است و از طریق درگاه های بانکی و بازار سرمایه انجام می شود، ابراز داشت: افراد با کد ملی هم می توانند صندوق دارادوم را که مشتمل بر سهام شرکت های پالایشی است، خریداری کنند. البته، مشخص قیمت واحدهای این صندوق توسط هیات دولت در حال بررسی است.

برنامه عرضه ETF سوم

قالیباف عرضه ای تی اف سوم را هم در دستور کار دانست و ادامه داد: البته درخواستی هنوز از سوی سازمان خصوصی سازی به سازمان در این زمینه ارسال نشده است، اما این موضوع در دست پیگیری است.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار جلسه امروز شورای عالی بورس را در راستای حمایت از بازار مطرح نمود و گفت: امروز در مورد سهام عدالت در شورای عالی بورس بررسی هایی انجام و قرار شد تا از اعتبارات کافی برای خرید سهام عدالت استفاده شود.

سهام عدالت جزو سهام مهم و شرکت های بزرگ بازار است، ضمن اینکه قرار شد تا معاملات سهام عدالت به طور بلوکی توسط کارگزاری ها و نهادهای مالی انجام شود. بنابراین این سهام دیگر به صورت کد در بورس معامله نمی شود.

چشم انداز بازار سهام

قالیباف در مورد شرایط منفی بازار طی چند روز اخیر اظهار کرد: شرایط بازار همیشه تابع عرضه و تقاضا است. سرمایه گذاران باید بدانند که همیشه بازار صعودی نیست، بلکه قیمت ها از متغیرهای موجود و اخبار و واقعیت های روز تاثیر می گیرد و این بازار همیشه با ریسک همراه است.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد: تصمیمات اخیر شامل بازگشت ساعت معاملات، افزایش حدنصاب در صندوق های بادرآمد ثابت به 15 درصد و افزایش حداعتباری کارگزاری ها با توجه شرایط روز و در جهت تقویت بخش تقاضا انجام شد. البته درحال بررسی برای افزایش و ارتقای سیستم معاملات و رفع کندی آن نیز هستیم.

اجرای سهام شناوری

وی همچنین اجرای سهام شناوری را مناسب دوران رونق دانست و مطرح نمود: در شرایط فعلی، عرضه ای در این راستا انجام نخواهد شد. رییس سازمان بورس شرح داد: بازارسرمایه همچنان توانایی صعود دارد ولی هرچقدر این افزایش با شیب ملایمتری صورت بگیرد، مناسبتر است. در چند هفته گذشته با وجود ریزش در بازار متغیرهای بنیادی بازار تغییری نکرده است.

قالیباف به سرمایه گذاران توصیه کرد: مازاد دارایی خود را به بازار وارد کنند. بازارسرمایه بازاری است که سرمایه گذار باید در آن حوصله داشته و صبر پیشه کند و در نظر داشته باشد که بازده بازارسرمایه در بلند مدت بیشتر از بازارهای دیگر است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1304

به "بازارسرمایه همچنان توانایی صعود دارد، عرضه ETF سوم در دستور کار بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازارسرمایه همچنان توانایی صعود دارد، عرضه ETF سوم در دستور کار بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید