ماکرون: ناتو باید با روسیه وارد مذاکره گردد، اروپا از خواب بیدار گردد

به گزارش گردشیا، رئیس جمهور فرانسه تأکید کرد که ناتو به منظور آنکه بعنوان یک قدرت راهبردی عمل کند می بایست با روسیه وارد مذاکره گردد در غیر اینصورت مرتکب اشتباه بزرگی شده است.

ماکرون: ناتو باید با روسیه وارد مذاکره گردد، اروپا از خواب بیدار گردد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در گفت وگو با روزنامه اکونومیست توضیح داد که ناتو باید نه تنها همچون یک گروه مالی فکر و عمل کند که پروژه اصلی آن توسعه بازار است بلکه باید همچون یک قدرت راهبردی عمل کند که این امر با بازیابی حاکمیت نظامی شروع می گردد.

وی توضیح داد که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به منظور بازیابی حاکمیت نظامی خود باید علیرغم مخالفت های لهستان و کشورهای تحت سلطه شوری سابق، مجدداً با روسیه وارد مذاکره گردد در غیر اینصورت مرتکب اشتباه بزرگی شده است.

رئیس جمهور فرانسه در بخشی از مصاحبه خود تأکید کرد که روسیه می تواند مجدداً به یک ابرقدرت تبدیل گردد اما به واسطه کم بودن جمعیت این کشور، تحقق این امر تاحدودی سخت است که البته ادامه داد که مسکو می تواند با سیاست های مهاجرتی، مشکل کمبود جمعیت خود را رفع کند.

ماکرون در حالی از گفت وگو و همکاری کشورهای اروپایی با روسیه سخن به میان آورد که به اعتقاد وی آمریکا در حال دور شدن از اروپا است و هشدار داد که زمان آن رسیده که اروپا از خواب بیدار گردد و خود را به عنوان یک قدرت ژئوپولتیک مجزا تقویت کند زیرا بر لبه پرتگاه قرار گرفته است.

رئیس جمهور فرانسه عدم هماهنگی میان آمریکا و اروپا در ناتو و همچنین رویکرد یکجانبه ترکیه در سوریه، بعنوان نشانه های نابسامانی یاد کرد و گفت که ناتو دچار مرگ مغزی شده است.

وی در این خصوص شرح داد: آنچه که در حال حاضر تجربه می کنیم، چیزی جز مرگ مغزی ناتو نیست. هیچ شکلی از هماهنگی در تصمیم های راهبردی میان آمریکا و شرکای اروپایی این کشور در ناتو وجود ندارد و در حال حاضر شاهد تجاوز بدون هماهنگی ترکیه، یکی از شرکای ناتو، به منطقه ای هستیم که منافع ما را در معرض خطر قرار داده است.

اظهارات ماکرون در حالی مطرح شده است که بارها دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا کشورهای اروپایی همچون آلمان را به دلیل وابستگی به آمریکا در زمینه دفاعی مورد انتقاد قرار داده و از کشورهای عضو ناتو خواسته بود که دو درصد از فراوری ناخالص ملی خود را برای هزینه های نظامی تخصیص دهند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 609

به "ماکرون: ناتو باید با روسیه وارد مذاکره گردد، اروپا از خواب بیدار گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماکرون: ناتو باید با روسیه وارد مذاکره گردد، اروپا از خواب بیدار گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید