شورا باید محل گفتگوی عمومی با حضور متخصصین و صاحب نظران باشد

به گزارش گردشیا، دومین نشست از سلسله نشست های دوباره تهران با عنوان تهران 1402 با تمرکز بر کلیت ساختاری و بخش های کالبدی و فضایی برنامه سوم توسعه شهر تهران در حوزه شهرسازی و معماری با حضور محسن هاشمی ریاست شورا، محمد سالاری ریاست کمیسیون معماری و شهرسازی شورا، علی اعطا رییس کمیته معماری شورا، زهرا نژاد بهرام رییس کمیته شهر سازی شورا، پیروز حناچی معاون شهر سازی شهرداری تهران، حجت اله میرزایی معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری تهران و امیر آریا زند قائم مقام معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری تهران و جمع کثیری از اساتید و صاحب نظران حوزه معماری برگزار گردید.

شورا باید محل گفتگوی عمومی با حضور متخصصین و صاحب نظران باشد

علی اعطا رییس کمیته معماری شورا نیز در این نشست گفت : در شهریور 96 زمانی که شورای پنجم بر سر کار آمد 19 ماه به انتها اعتبار برنامه 5 ساله دوم باقی مانده بود. برنامه دوم تا انتها اسفند سال جاری به انتها می رسد و شورا باید برنامه سوم توسعه شهر تهران را ظرف دو ماه به تصویب برساند تا بودجه سال 98 شهرداری را بر این مبنا به تصویب برسانیم.

وی ادامه داد: بر همین اساس تا زمانی که برنامه به تصویب نرسد امکان آنالیز بودجه را نخواهیم داشت.

اعطا اضافه کرد: در اسفند 96 در شورا مصوبه ای تصویب شد با این عنوان که چارچوب ها، سیاست ها و راهبرد ها، اولویت ها، اقدامات و ویژگی های برنامه 5 ساله سوم معین شد. دراین مصوبه معین می شد برنامه سوم به چه شکلی و چارچوبی باید به شورا تحویل داده گردد.

اعطا از ضرورت برگزاری چنین نشست هایی سخن به میان آورد و گفت: در مورد این جلسه کمیته معماری و طرح های شهری سلسله نشست های فصلی را برگزار می نماید به طوریکه در هر فصل مسئله اصلی که مطرح می باشد مورد ارزیابی قرار می گیرد.

اعطا گفت : ما به دنبال این هستیم که شورا به محل گفت و گوی عمومی تبدیل گردد. با حضور متخصصین و تشکل ها باید این رویکرد ادامه پیدا کند و فضایی را فراهم کنیم این گفت و گو ها تداوم پیدا کند.

وی ادامه داد: چنین نشست هایی به دنبال این است که در سطح ساختار و کلیات در اصول معماری و شهر سازی پیشنهادات روشنی در واقع مطرح گردد و ما بتوانیم این موضوعات پیشنهادی را در شورا برای آنالیز و اصلاح برنامه سوم دنبال کنیم. این مجموعه این آمادگی را دارد که مواردی در خصوص بازنویسی و اصلاح برنامه را صورت دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 121

به "شورا باید محل گفتگوی عمومی با حضور متخصصین و صاحب نظران باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورا باید محل گفتگوی عمومی با حضور متخصصین و صاحب نظران باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید