خبر خوش دانشگاه تهران برای دانشجویان در دوران کرونایی

به گزارش گردشیا، دانشگاه تهران پس تعطیلی دانشگاه با تأکید بر مشارکت دانشجویان و برگزاری غیرحضوری ترم جاری، با پیگیری های شورای صنفی این دانشگاه تاحدودی امور را برای دانشجویان تسهیل کرد.

خبر خوش دانشگاه تهران برای دانشجویان در دوران کرونایی

به گزارش خبرنگار حوزه صنفی گروه دانشگاه خبرگزاری گردشیا، شورای صنفی دانشگاه تهران در کانال تلگرامی خود گزارشی از پیگیری مطالبات خود اعلام نمود که در ادامه می خوانید.

تمدید ترم با در نظرگرفتن کلیه شرایط بهداشتی و مراقبتی پس از پشت سر گذاشتن بحران کرونا برای دروس عملی و دروس نظری که احتیاج داشته باشند در ایام تابستان صورت خواهد گرفت.

دانشجویان کارشناسی که برای فراغت از تحصیل احتیاج به گذراندن واحد سرانجام نامه دارد همکاری های لازم جهت تمدید زمان دفاع صورت خواهد گرفت.

الزام به حضور و غیاب برای کلاس های مجازی برداشته خواهد شد. هم چنین محدودیت ها برای حذف اضطراری دروس برداشته خواهد شد، در ضمن احتیاجی به تایید استاد برای حذف درس نخواهد بود.

در این ترم جهت تسهیل امور دانشجویان برطرف منع قانونی حداقل واحد برداشته شده است. همچنین الزام به استفاده از سامانه دانشگاه تهران نیز برای برگزاری کلاس های مجازی برداشته شده است.

افزایش سقف واحد ویژه دانشجویان ترم آخری

قانون سقف واحد برای دانشجویانی که در این ترم با درس ناتمام روبرو شوند برداشته خواهد شد و تعداد واحدهای معرفی به استاد برای دانشجویانی که برای فارغ التحصیلی احتیاج دارند افزایش خواهد یافت.

خبر خوش برای دانشجویان شبانه دانشگاه تهران

شهریه دانشجویان شبانه یا سنواتی در صورت حذف واحد یا ترم برای ترم آینده آن ها محاسبه خواهد شد. هم چنین برای کسر شهریه دانشجویان شبانه یا سنواتی مقرر شد، شورای صنفی کل، طی نامه این پیشنهاد را به هیئت رئیسه دانشگاه و هیئت امنا تقدیم کند تا شهریه برای تمام دانشجویان شبانه و سنواتی برای ترم جاری حذف و یا کاهش یابد.

دانشجویان استعداد درخشان که شرایط ورود به مقطع ارشد را دارا بوده اند، مقرر شد مسائلشان در شورای استعداد درخشان آنالیز و برطرف گردد.

موافقت با حذف ترم ویژه بعضی از دانشجویان

تا به امروز برای حذف ترم، صرفا برای دانشجویانی که با شرایط فعلی که دچار مسائل مختلفی شده اند موافقت شده است.

امکان تمدید زمان دفاع دانشجویان دانشگاه تهران

دانشجویان ورودی 96 مقطع ارشد که پیش ازین زمان دفاع آنها با پیگیری های شورای صنفی به اخر شهریورماه منتقل شده بود، این امکان خواهد بود در صورت لزوم این زمان مجدد تمدید گردد.

انتهای پیغام/4084/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 7 خرداد 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1062

به "خبر خوش دانشگاه تهران برای دانشجویان در دوران کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش دانشگاه تهران برای دانشجویان در دوران کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید