برترین میان وعده ها برای روزهای تعطیل!

به گزارش گردشیا، دستیابی به وزن ایده آل احتیاج به انتخاب میان وعده های مناسب و کم کالری هم دارد، البته علاوه بر رعایت یک رژیم غذایی سالم.

برترین میان وعده ها برای روزهای تعطیل!

انتخاب گروه میان وعده ها بخصوص در هنگام روزهای تعطیل باید مانند رژیم غذایی با رعایت اندازه حجم و تعادل باشد ضمن این که اصل تنوع هم در انتخاب میان وعده ها بهتر است در نظر گرفته گردد.

مغز تخمه آفتابگردان: یک قاشق چایخوری مغز تخمه آفتابگردان را می توانید همراه با یک فنجان ماست مصرف کنید. مغزها دارای 19 کالری هستند و کل این میان وعده کمتر از نیم گرم چربی اشباع شده دارد. مطمن شوید مغزهایی که استفاده می کنید بدون نمک باشند بخصوص اگر مراقب اندازه سدیم بدنتان هستید.

پسته: از اندازه چربی زیاد موجود در پسته نترسید چرا که بیشتر این چربی ها اشباع نشده و یا چربی های خوب برای بدن هستند. با خوردن 20 عدد پسته تنها 80 کالری و کمتر از یک گرم چربی اشباع شده دریافت کنید. پسته ها سرشار از پروتئین، فیبر ویتامین و مواد معدنی کلیدی هستند.

انگور: انگورها دارای اندازه زیادی آب هستند و یک پیمانه پر از انگور فقط 62 کالری دارد. آب درون انگورها به شما یاری می کند تا احساس سیری کنید. انگورها سرشار از ویتامین کا و منگنز و اندازهی فیبر هستند.

پاپ کورن: اگر می خواهید یک میان وعده زیاد ولی کم کالری بخورید، استفاده از پاپ کورن، پیشنهاد خوبی است. این میان وعده دارای اندازه زیادی فیبر است که می تواند شما را تا مدت زیادی سیر نگه دارد. شش پیمانه پاپ کورن 5 گرم چربی اشباع شده، 220 میلی گرم سدیم، و 24 گرم کربوهیدارت دارد.

بادام: اگر به آشپزخانه دسترسی ندارید و احتیاج به خوردن میان وعده ای سالم دارید می توانید 14 عدد بادام بخورید؛ با این کار بدن شما 98 کالری دریافت خواهد نمود. بادام سرشار از فیبر و پروتئین است و گرسنگی را برای مدت زیادی از شما دور می نماید.

سیب پخته شده: سیب یکی از سالم ترین میان وعده ها به تعداد می رود و به روش های زیادی می توان از آن استفاده کرد. یکی از این روش ها پختن آن است.سیب پخته شده دارای همان اندازه فیبر و ویتامینی است که در سیب تازه وجود دارد.

انبه: استفاده از این میان وعده راه مناسبی برای دریافت بتاکاروتن است. سه چهارم پیمانه از قطعات انبه یخ زده دارای فقط 90 کالری است و 60 درصد از احتیاج روزانه بدن به ویتامین ث را رفع می کند.

کره بادام زمینی: لایه نازکی از کره بدون نمک بادام زمینی را می توانید همراه با نان سبوس دار و یا سیب مصرف کنید. این میان وعده دارای 90 کالری و 2 میلی گرم سدیم است.

منبع: webmd

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1900

به "برترین میان وعده ها برای روزهای تعطیل!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین میان وعده ها برای روزهای تعطیل!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید