برگزاری گردهمایی معاونان پارلمانی وزارتخانه ها و دستگاه ها

به گزارش گردشیا، گردهمایی معاونان پارلمانی وزارتخانه ها و دستگاه ها با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور و به میزبانی وزارت دفاع برگزار گردید.

برگزاری گردهمایی معاونان پارلمانی وزارتخانه ها و دستگاه ها

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرنگاران، گردهمایی معاونان پارلمانی وزارتخانه ها و دستگاه ها با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور و به میزبانی وزارت دفاع برگزار گردید.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در ابتدای این جلسه فرارسیدن روز مجلس را تبریک گفته و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مدرس گفت: دولت و مجلس در بسیاری از امور تفاهم و تعامل خوبی دارند، برای نمونه در رای اعتماد بالای نمایندگان به وزرا شاهد این همکاری و همیاری بودیم، ضمناً مقرر شد که روز چهارشنبه 10 آذر که روز مجلس و سالگرد شهید مدرس است اولین جلسه مشترک هیئت دولت و مجلس برگزار گردد.

وی با گرامی داشت یاد و خاطره شهید مدرس اضافه کرد: شهید مدرس انسانی عالم و مبارز بود. الگوی امام در مبارزات سیاسی، شهید مدرس بود امام بار ها کمالات شهید مدرس از جمله شجاعت و پارسایی وی را تحسین کرد و تعبیر سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ما است را امام به نقل از شهید مدرس بیان می کرد.

حسینی اضافه کرد الگویی برتر و بهتر از شهید مدرس برای نمایندگی مجلس سراغ نداریم و امیدواریم که نمانیدگان مجلس همیشه آن مجاهد متقی و عالم ربانی را الگوی زندگی فردی و مسیولیت نمایندگی خود قرار دهند و با تمام توان به مردم خدمت نمایند. مدرس هرگز در پی منافع شخصی و مطامع دنیایی برای خود و اطرافیان نبود و جز اعتلای کشور دغدغه ای نداشت.

سیدمحمد حسینی معاون رئیس جمهور در امور مجلس در ادامه این نشست ضمن قدردانی از کسانی که به نحوی در رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش یاری کردند، گفت: نمایندگان در عین همراهی با دولت راجع به آموزش و پرورش حساسیت خاصی داشتند و با آنالیز دقیق کارنامه و برنامه آقای نوری به وی اعتماد کردند و امیدواریم آقای نوری هم بتواند وظیفه خطیری را که بر عهده گرفته به خوبی انجام دهد.

وی تأکید کرد: آموزش و پرورش به علت اهمیتی که دارد همیشه از این چالش ها داشته و در دولت یازدهم و دوازدهم هم 4 وزیر داشتیم و 2 سرپرست، در گذشته هم مواردی بوده که وزرای پیشنهادی رأی نیاورده اند چرا که وزارت آموزش و پرورش با وزارتخانه های دیگر تفاوت و تمایز جدی دارد.

وی گفت: در اطلاع رسانی عملکرد دولت یک اندازه کم کاری شده و باید این کم کاری را جبران کنیم. با انتخاب سخنگوی دولت و شروع به کار شورای اطلاع رسانی امیدواریم در این زمینه شاهد اقدامات مناسب تری باشیم.

معاون رئیس جمهور با اشاره به جلسات نمایندگان با رئیس جمهور گفت: در جلسه اخیر که سه ساعت طول کشید 32 نماینده صحبت کردند و آقای رپیس جمهور با حوصله به نقطه نظرات و مطالبات نمایندگان ملت توجه کردند.

حسینی تأکید کرد: سند تحول دولت آماده شده و بزودی رونمایی خواهد شد. این سند اقدام مهمی است و کار کارشناسی دقیق و عمیقی صورت گرفته و پژوهشگاه های مختلف نظر داده اند. این سند از پشتوانه علمی و تجربی قوی برخورداراست و اهداف بیانیه گام دوم در آن لحاظ شده است و همه باید یاری نمایند تا بتوان اهداف سند تحول را محقق کرد.

لازم به ذکر است در این نشست قاسم جعفری، معاون نظارت و هماهنگی معاونت پارلمانی ریاست جمهوری و صفایی فر معاون تقنینی این معاونت گزارشی از فعالیت های معاونت پارلمانی ارائه دادند.

در این نشست معاونان پارلمانی وزارت خانه ها دیدگاه های خود برای تقویت تعامل با نمایندگان مجلس شورای اسلامی را بیان کردند.

در بخشی از گردهمایی از نمایشگاه تازه ترین دستاورد های صنعت دفاعی کشور بازدید شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 بهمن 1400 بروزرسانی: 7 بهمن 1400 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 2064

به "برگزاری گردهمایی معاونان پارلمانی وزارتخانه ها و دستگاه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری گردهمایی معاونان پارلمانی وزارتخانه ها و دستگاه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید