اختصاص سهمیه 20 لیتری بنزین برای هر کد ملی

به گزارش گردشیا، سرپرست منطقه آزاد کیش با اشاره به اجرای طرح بنزین برای همه در جزیره کیش گفت: در این طرح به مردم سهمیه 20لیتری تعلق می گیرد.

اختصاص سهمیه 20 لیتری بنزین برای هر کد ملی

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، محمد رضا لواسانی خبر افزایش قیمت بنزین را کذب دانست و با تأکید بر این که تغییر قیمت حامل های انرژی نیازمند مصوبه مجلس شورای اسلامی است ابراز کرد: در بودجه 1401 اشاره ای به افزایش قیمت بنزین و سهمیه سوخت نشده است.

وی تفاوت این طرح با طرح پیشین را تخصیص سهمیه بنزین به هر کد ملی عنوان نمود که پیش از این به هر خودرو تعلق می گرفت.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش توضیح داد: از این پس سهمیه بنزین به دارندگان هر کد ملی دارای خودرو یا فاقد خودرو تعلق می گیرد، میزان یارانه تخصیصی به ازای هر نفر معادل 20 لیتر بنزین به نرخ 1500 تومان است.

به گفته لواسانی یارانه سهمیه بنزین از هر کارت بانکی قابل برداشت است و افراد در صورت نداشتن خودرو می توانند این یارانه را با اپلیکیشنی که به همین منظور طراحی شده است به فروش برسانند. طبق این طرح، افرادی که به هردلیلی امکان فروش سهمیه خود یا انتقال به دیگری را نداشته باشند، بعد از مدت مشخصی مبلغ آن را به صورت فروش اتوماتیک، در حساب خود دریافت خواهند کرد.

لواسانی با تأکید بر این که تمام دارندگان کد ملی که بیش از یک سال در کشور اقامت داشته باشند، مشمول طرح هستند گفت: با اجرایی شدن طرح تازه سهمیه بنزین، رانندگان وسائط نقلیه عمومی همچنان از سهمیه خود برخوردارند و هیچ گونه تغییری در سهمیه تاکسی ها، خودرو های عمومی و گازوییلی ایجاد نمی گردد، و اعضای خانواده هایشان نیز مشمول دریافت یارانه سهمیه 20 لیتر بنزین می شوند.

وی ابراز امیدواری کرد اجرای طرح تازه تخصیص یارانه بنزین به الگویی در سطح کشور تبدیل گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 اسفند 1400 بروزرسانی: 19 اسفند 1400 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 2110

به "اختصاص سهمیه 20 لیتری بنزین برای هر کد ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص سهمیه 20 لیتری بنزین برای هر کد ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید