آزمایش موشکی کره شمالی مستقر بر خطوط راه آهن

به گزارش گردشیا، کره شمالی در ادامه تنش فزاینده با آمریکا یک مانور پرتاب موشک از روی خطوط ریلی انجام داد و به اهداف خود در دریای ژاپن اصابت کرد.

آزمایش موشکی کره شمالی مستقر بر خطوط راه آهن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از ان اچ کی، کره شمالی می گوید که هنگ موشکی مستقر بر خط آهن این کشور روز آدینه یک مانور پرتاب موشک انجام داد، و طی این مانور دو موشک راهنمایی شونده تاکتیکی به اهداف خود در دریای ژاپن اصابت کردند.

رودونگ سینمون، روزنامه رسمی حزب حاکم کارگران کره شمالی، روز شنبه گزارش داد که این مانور به وسیله یک هنگ مستقر بر خط آهن در استان پیونگان شمالی واقع در شمال غرب این کشور انجام شد.

این گزارش هدف از این مانور را تقویت مهارت های این هنگ عنوان نمود. در این گزارش آمده است که مقام های ارشد آموزشگاه علوم دفاع ملی در این آزمایش شرکت کردند و بر سر راه های ایجاد یک سامانه موشکی مستقر بر خط آهن در سراسر این کشور بحث و گفتگو کردند.

ارتش کره جنوبی روز آدینه بیان کرد که کره شمالی از مکانی در حوالی اویجو در استان پیونگان شمالی دو پرتابه به سمت دریای ژاپن پرتاب کرد. ارتش کره جنوبی گفت باور بر آن است که این پرتابه ها موشک های بالستیک کوتاه برد بوده اند.

اعلام برگزاری مانور مذکور به وسیله کره شمالی ظاهرا مربوط به همین پرتابه ها است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 اسفند 1400 بروزرسانی: 10 اسفند 1400 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 2101

به "آزمایش موشکی کره شمالی مستقر بر خطوط راه آهن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش موشکی کره شمالی مستقر بر خطوط راه آهن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید