2 کیت پزشکی ایرانی به زودی وارد بازار می شود

به گزارش گردشیا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تست الایزا (ELISA test) روشی عمومی در بیوشیمی غربالگری است. تست الیزا به عنوان یک آزمایش استاندارد برای کشف ویروس در خون کاربرد دارد و استانداردی جهانی برای استفاده در بیمارستان ها٬ بانک خون و سازمان های انتقال خون است.

2 کیت پزشکی ایرانی به زودی وارد بازار می شود

کیت های سنجش الایزا (ELISA) به صورت گسترده و با ارزبری بالا همچنان وارد کشور می شود. با این حال یک شرکت دانش بنیان ایرانی توانسته با بکارگیری توان محققان کشور و با استفاده از تکنولوژی روز دنیا به دانش تولید این کیت ها دست یابد و تا حدودی از میزان وابستگی خارجی به این محصول پرکاربرد بکاهد.

علیرضا روزبهانی مدیرعامل این شرکت گفت: محققان این شرکت تا به امروز توانسته اند حدود 16 محصول مختلف را تولید و روانه بازار کنند؛ همچنین 2 محصول جدید را تولید و اکنون در انتظار کسب مجوزهای لازم توسط وزارت بهداشت برای تولید انبوه و عرضه به بازار است.

روزبهانی درباره یکی از محصولات تولیدی این شرکت گفت: با توجه به این که کمبود ویتامین D در افراد جامعه ایران به تعداد زیادی وجود دارد این شرکت با تشخیص این نیاز تلاش خود را به کار گرفت و توانست به تولید کیت سنجش ویتامین D دست یابد و بخش زیادی از نیاز جامعه پزشکی را برطرف سازد.

وی ادامه داد: پیشتر این کیت ها از خارج تهیه و به کشور وارد می شد و درپی آن مبالغ زیادی ارز از کشور خارج می شد که خوشبختانه با تولید این محصولات توسط این شرکت و چند شرکت داخلی دیگر کشور از واردات گسترده آن بی نیاز شده است.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان، درباره 2 محصول جدید شرکت که اخیرا تولید شده است گفت: کیت سنجش ویتامین B 12 و کیت سنجش آنتی ژن AMH ، 2محصول جدید این شرکت تا پیش از سرانجام سال به تولید انبوه و روانه بازار خواهد شد.

وی همچنین گفت: این شرکت توانسته برخی محصولات خود را به کشور جمهوری آذربایجان صادر کند.

روزبهانی درباره رقبای خارجی که در زمینه تولید این محصولات فعالیت دارند گفت: در زمینه تولید کیت الایزا (ELISA) در منطقه رقیب جدی وجود ندارد و اکثر تولیدکنندگان مطرح دنیا از کشورهایی اروپایی و آمریکا هستند.

وی درباره کیفیت کیت های ساخته شده توسط این شرکت گفت: محصولات تولیدی شرکت با نمونه مشابه خارجی برابری می کند و در برخی موارد حتی از آنها نیز بهتر است.

روزبهانی از میزان اشتغال زایی که در این شرکت ایجاد شده گفت: در این مجموعه برای40 دانش آموخته دانشگاهی در رشته های علوم آزمایشگاهی، ویروس شناسی، ایمنی شناسی و رشته های مرتبط اشتغالزایی ایجاد شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 701

به "2 کیت پزشکی ایرانی به زودی وارد بازار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 کیت پزشکی ایرانی به زودی وارد بازار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید