پایگاه آلمانی: ترامپ نتوانست ایران را وادار به مذاکره کند، سیاست او به بن بست رسیده است

به گزارش گردشیا، ایرنا نوشت: تارنمای آلمانی بنیاد سیاسی سبز با مقصر دانستن دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای ایجاد تنش در روابط با ایران نوشت، وی در سیاستی که علیه ایران اتخاذ نموده به بن بست رسیده است.

پایگاه آلمانی: ترامپ نتوانست ایران را وادار به مذاکره کند، سیاست او به بن بست رسیده است

تارنمای بنیاد سیاسی سبز نوشت: ترامپ نمی خواهد مسئولیت جنگی جدید در خاورمیانه را به ویژه همزمان با انتخابات در این کشور بپذیرد. در عین حال می خواهد نشان دهد که فردی سختگیر است و از مواضع خود هرگز عقب نشینی نمی نماید. این موضوع باعث می گردد اوضاع غیرقابل پیش بینی باشد.

این رسانه آلمانی اضافه نمود: ترامپ مسئول اصلی افزایش تنش در روابط آمریکا و ایران است و از توافق هسته ای ایران خارج شد و سیاست تشدید تحریم ها علیه ایران را اتخاذ نموده که هدف از آن تحت فشار قرار دادن این کشور برای پذیرش توافقی جدید است.

این فشار حداکثری تاثیری قوی بر اقتصاد ایران داشته اما تاثیری در وادار کردن این کشور به مذاکره نداشته است.

در مقابل ایران کوشش نموده آمریکا را با اقداماتش در منطقه و سرنگون کردن پهپادهای این کشور تحت فشار قرار دهد.

در عین حال ترامپ بارها گفته که به دنبال اقدام نظامی نیست، او نگران انتخاب نشدنش برای بار دوم است و از این موضوع به خوبی آگاهی دارد که دیگر میلی به جنگ بین افکار عمومی آمریکا وجود ندارد.

در داخل آمریکا تعداد اندکی وجود دارند که از وخامت اوضاع در روابط بین این کشور و ایران در آینده سود خواهند برد. این عده شامل غیرمحافظه کاران آمریکایی است. بعلاوه بعضی نگران هستند که اگر اقدامی انجام نگردد در آینده ای قابل پیش بینی ممکن است ایران به سلاح هسته ای دست یابد. در نهایت بعضی بر این باورند که هر گونه تنش در روابط با ایران بدون پاسخ نخواهد ماند.

اما تنش نظامی با ایران تبعات فاجعه بار سیاسی و انسانی از جمله در اتحادیه اروپا، بازارهای انرژی در دنیا و مشارکت ترانس آتلانتیک خواهد داشت.

این رسانه با اشاره به انتخابات آمریکا و ابراز تمایل دموکرات ها برای حمایت از توافق هسته ای ایران نوشت اتحادیه اروپا باید در پیشبرد چنین هدفی کوشش کند.

این رسانه اضافه نمود، موضوعی که آینده را غیرقابل پیش بینی می نماید دمدمی مزاج بودن ترامپ است که هر روز تصمیم خود را عوض می نماید. اما او در نهایت ممکن است اهداف انتخاباتی را به انتخاب های دیگری ترجیح دهد.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1400

به "پایگاه آلمانی: ترامپ نتوانست ایران را وادار به مذاکره کند، سیاست او به بن بست رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایگاه آلمانی: ترامپ نتوانست ایران را وادار به مذاکره کند، سیاست او به بن بست رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید