نوآوری استعدادهای جوان زمینه ساز رونق شرکت های خلاق و دانش بنیان

به گزارش گردشیا، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نشست معارفه بنیاد ملی نخبگان ویژه مستعدان برتر نو ورود سال تحصیلی 1401-1400 با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان به صورت مجازی برگزار گردید.

نوآوری استعدادهای جوان زمینه ساز رونق شرکت های خلاق و دانش بنیان

رئیس بنیاد ملی نخبگان در ملاقات مجازی با استعدادهای برتر نوورود، با اشاره به ایجاد زیرساخت ها، ارتباطات و شرایط لازم در این بنیاد برای ارتقای توانمندی ها و حرکت استعدادها در جهت خلاقیت و نوآوری گفت: کوشش کردیم اکوسیستمی فراهم گردد که یاری گر استعدادها در تصمیم گیری باشد اما جهت رسیدن به هدف به کوشش، پشتکار و اراده شما بستگی دارد.

ستاری، اکوسیستم اقتصاد دانش بنیان و خلاق را به عنوان زمینه ای برای شکوفایی و راهنمایی استعدادها به سوی خلق ارزش اضافه کرده و اشتغال آفرینی دانست و ادامه داد: این اکوسیستم قابلیت های زیادی را برای شما ایجاد نموده و فرصتی را در اختیارتان قرار داده است که راهنمای شما در انتخاب جهت و معین آینده خود است.

وی گفت: انتخاب اینکه شما می خواهید در آینده به چه سمتی حرکت کنید. می خواهید یک استاد دانشگاه باشید یا صاحب شرکتی دانش بنیان یا خلاق، که بتواند اشتغال قابل توجهی برای شما ایجاد کند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، الگوسازی را یکی دیگر از اقدامات بنیاد ملی نخبگان دانست و گفت: الگوی مناسب می تواند برای آینده نیروی انسانی مستعد و توانمند بسیار موثر باشد.

ستاری، نوآوری را یکی از مهم ترین مواهب زندگی انسان اعلام کرد و اضافه کرد: مرگ یکی از بزرگترین نوآوری های خداوند است و جوان شدن در ذات خود نوآورانه است چراکه جوان، همراه خود اعتماد به نفس، نوآوری و تحرک می آورد.

وی گفت: قطعا با کوشش و حرکت خود و تصمیماتی که در آینده برای زندگی خود می گیرید می توانید به اهداف خود برسید. افرادی که به عنوان الگو از طرف بنیاد معرفی می شوند روی پای خود ایستاده اند، به واسطه توانمندی خود و نه ثروت خانواده و به واسطه خلاقیت فکر خود و ایده های یزرگ شان، به مرحله الگو شدن رسیده اند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، خطاب به استعدادهای برتر، به یاد داشتن افراد و کشوری را که به آنان در جهت رجحان استعداد و دیده شدن یاری نموده است را ضروری دانست و اضافه کرد: شما استعداد قابل توجه خود را شناخته اید اما در جهت نخبگی و الگوشدن نیازمند یاری و همراهی دبگران هستید اما محور و پایه رسیدن به هدف، خود استعدادها هستند.

وی اکوسیستم خلاق و دانش بنیان را در خدمت شکوفایی استعدادهای برتر دانست و گفت: این اکوسیستم در حال حاضر یکی از موهبت های بزرگی ست که وجود دارد، بنابراین از این اکوسیستم برای رسیدن به اهداف خود برسید.

نخبه کسی است که برون داد اجتماعی داشته باشد

حسین ملک افضلی عضو فرهنگستان علوم پزشکی کشور نیز در این مراسم ضمن ارائه تجربیات خود از سال ها حضور در عرصه های علمی گفت: نخبه کسی است که برون داد اجتماعی داشته باشد و دانش و هنر خود را در جهت ایجاد تغییرات مثبت در جامعه به کار گیرد.

وی در ادامه سلامت معنوی، سلامت اجتماعی، خوداتکایی و کوشش و سلامت روانی را چهار عامل تاثیرگذار در موفقیت افراد و به ویژه نخبگان و مستعدان برتر برشمرد.

معرفی تسهیلات و حمایت های بنیاد ملی نخبگان و تشریح رویدادهای فرهنگی و کارگاه های آموزشی سرانجام بخش این مراسم بود که بصورت مجازی برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 اسفند 1400 بروزرسانی: 29 اسفند 1400 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 2121

به "نوآوری استعدادهای جوان زمینه ساز رونق شرکت های خلاق و دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوآوری استعدادهای جوان زمینه ساز رونق شرکت های خلاق و دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید