مجتمع مسکونی فرهنگیان تربت حیدریه و نارضایتی مالکان

به گزارش گردشیا، خبرنگاران: کار ساخت مجتمع مسکونی 72 واحدی فرهنگیان تربت حیدریه توسط شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان شماره 2 تربت حیدریه از سال 83 شروع شده است.

مجتمع مسکونی فرهنگیان تربت حیدریه و نارضایتی مالکان

جهت دریافت خدمات طراحی فضای سبز با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

به گزارش گردشیا از مشهد مقدس، کار ساخت مجتمع مسکونی 72 واحدی فرهنگیان تربت حیدریه توسط شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان شماره 2 تربت حیدریه از سال 83 شروع شده است اما بخشی از آنها هنوز تحویل داده نشده و بخشی نیز دارای مسائل فراوانی است،

ساکنان و مدیر این پروژه دیدگاه های متفاوتی در این زمینه دارند.

بجای 18 میلیون 45 تا 60 میلیون تومان پرداخت نموده ایم

یکی از صاحبان واحدهای این مجتمع مسکونی می گوید: من از سال 83 عضو شرکت تعاونی شده ام، آن موقع براساس قراردادی که بسته شده بود مقرر شد این شرکت 72 واحد مسکونی را در مدت 18 ماهه به مبلغ هر واحد 18 میلیون تومان که از اعضاء می گیرد تحویل دهند، البته شرط شده بود که این مدت و مبلغ امکان 10 درصد افزایش دارد اما 18 ماه برای ما حدود نه سال زمان برده است و هر کدام از اعضا برخلاف وعده شرکت که باید 18 میلیون می پرداختند از 45 میلیون تا 60 میلیون تومان پرداخت نموده اند.

وی اضافه نمود: خیلی از اعضا با خلف وعده های شرکت نسبت به تحویل واحدها خوشبین نیستند و به حال خود رهایش کردند، این شرکت تعاونی بعد از گذشت 5 سال در سال 88 به دلیل رکود پروژه و اختلافات داخلی و اعتراض اعضا، پروژه را به شرکت دیگری واگذار کردند.

وی گفت: شرکت جدید قول داده است تا انتها فروردین 92 واحدهای بلوک 4 را تحویل دهد اما همچنان خیلی از واحدها نیمه کاره است، شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان حتی به لحاظ قانونی مشکل دارد چون هیئت مدیره ندارد، اداره تعاون هم تا به امروز هیچ اقدامی برای این شرکت تعاونی انجام نداده است.

مشکل عمده ما محوطه سازی مجتمع است

یکی دیگر از مالکینی که واحد را خریداری نموده است درباره مسائل مجتمع می گوید: این واحد یک سند یک پارچه دارد و تفکیک نشده است، مشکل عمده ما محوطه سازی مجتمع است که انجام نشده و به حال خود رها شده است، با توجه به قرار دریافت مجتمع در کنار کال، محدوده محوطه تعیین نیست و وجود حشرات موذی، حیوانات، خارو خاشاک ضمن ایجاد مزاحمت و ناراحتی برای ساکنین، چهره زشتی برای اینجا به وجود آورده است، شهرداری هم با رها کردن این کال اینجا را به زباله دانی و محل تخلیه خاک و نخاله تبدیل نموده است.

یک خانم ساکن مجتمع گفت: در حالیکه هزینه دو آسانسور را از ما دریافتد فقط یکی را نصب نموده اند.

وی اضافه نمود: بلوک ما 7 طبقه است و برای فشار آب مشکل دارد وقتی هم که می خواهیم بالای ساختمان با هزینه شخصی خودمان منبع آب نصب کنیم، مدیر پروژه می گوید سقف مقاومت ندارد، یعنی نه پیش بینی منبع آب و نه مقاوم سازی شده است.

وی می گوید: سیستم برق کشی واحدها خوب نیست، سیم های برقی که در راهروها و محوطه پارکینگ رها شده است خطرات جانی دارد.

در این مجتمع حتی ابتدایی ترین اصول فنی زیر پا گذاشته شده است

یکی دیگر از ساکنان گفت: ما از مدیر پروژه می خواهیم کار این مجتمع را از حالت فرسایشی خارج کند، وقتی می خواهیم نسبت به محوطه سازی، دیوار کشی و گذاشتن نگهبان اقدام کنیم سردرگم هستیم، به ما می گویند باید کار بلوک 4 تمام گردد آیا می گردد چند خانوار را سرگردان گذاشت؟

وی اضافه نمود: اینجا حتی ابتدایی ترین کارها زیر پا گذاشته شده است، مثلا سیستم ضد حریق فقط به صورت دکوری و نمایشی است و در حقیقت وجود ندارد.

یکی از مالکان که از سال 83 برای این واحدها ثبت نام نموده و سال 91 آپارتمانش را تحویل گرفته است گفت: هر وقت برای وصل برق مراجعه می کنیم مدیر پروژه می گوید کنتور ندارند، بعد از گذشت حدود یکسال همچنان برق موقت داریم که بعضی اوقات قطع می گردد وچند بار سبب آسیب رساندن به وسایل برقی منزلمان شده است.

ساکن دیگر مجتمع مسکونی فرهنگیان درباره مسائلش گفت: در حالیکه ما فیش تسویه حساب مبنی بر اینکه دیگر بدهکاری نداریم از شرکت دریافت کردیم، اما حالا به ما می گویند باید مبلغ دیگری را نیز پرداخت کنیم، مشکل دیگر ما پارکینگ های مجتمع است که برای همه ایجاد مزاحمت می نماید.

همه کارهای انجام گرفته براساس صورت جلساتی است که اعضا آن را پذیرفته اند

محمد صادق مجتهدی، مدیر پروژه مجتمع مسکونی فرهنگیان در پاسخ به اعتراضات مطرح شده توسط ساکنان مجتمع گفت: این شرکت چند سال قبل با حضور 400 عضو تشکیل شده است که 220 نفر در زمین های بهارستان و 72 نفر در مجتمع مسکونی فرهنگیان عضو شده اند، یعنی 2 گروه با منافع متفاوت که یکی از چالش های این شرکت است.

مجتهدی در باره اینکه بعضی اعضا می گویند از ما بیش از 50 میلیون برای هر واحد گرفته شده است گفت: صحیح است، اما این مبلغ را برای متراژ اضافی واحدشان و هزینه های جانبی پرداخت نموده اند همچنین بعضی اعضا چون وامشان را دیرتر تسویه کردند هزینه بیشتری پرداخت کردند.

مدیره پروژه در خصوص انشعاباتی که بعضی واحدها ندارند گفت: براساس صورت جلسه، اعضا در سال 88 برای وصل انشعابات آب، برق و گاز هزینه هایی را باید پرداخت می کردند و ما هم به صورت یکجا برای همه انشعابات تقاضا دادیم، متاسفانه بعضی اعضا این مبلغ را پرداخت نکردند و حال همین افراد مشکل دارند، البته در خصوص دو سه نفر از اعضا اشتباهاتی رخ داد که از آنها عذر خواهی کردیم، ما نمی توانستیم برای 72 واحد انعشاب جداگانه تقاضا بدهیم، این کم کاری خود اعضا بوده است.

مجتهدی درباره عدم را ه اندازی آسانسور گفت: ما برای نصب آسانسور به لحاظ تورمی که به ویژه در خصوص این کالا پیش آمده است در بخشی از هزینه های آن کمبود داریم و در باره اینکه می گویند هزینه دو آسانسور را پرداخت نموده ایم حالا یک آسانسور نصب شده است هم از این قاعده خارج نیست.

ق

منبع: تسنیم
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1003

به "مجتمع مسکونی فرهنگیان تربت حیدریه و نارضایتی مالکان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجتمع مسکونی فرهنگیان تربت حیدریه و نارضایتی مالکان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید