فیلم آنچارتد چه تغییراتی بزرگی در داستان بازی خواهد داد؟

به گزارش گردشیا، فیلم آنچارتد خاتمه داستان این سری بازی های ویدویی پیروز را در سینما به نمایش درمی آورد اما اولین تریلر فیلم نشان داد که تغییرات بزرگی را هم به همراه دارد. در این فیلم به کارگردانی روبن فلیشر، تام هالند در نقش ناتان دریک، مارک والبرگ در نقش ویکتور سالیوان و سوفیا تیلور علی در نقش کلویی فریزر و بعلاوه بازیگران مکملی مانند تاتی گابریل و آنتونیو باندراس ظاهر می شوند. آنچارتد در 18 فوریه 2022 منتشر می گردد.

فیلم آنچارتد چه تغییراتی بزرگی در داستان بازی خواهد داد؟

هالیوود سابقه چندان درخشانی در اقتباس از بازی های ویدیویی ندارد. یکی از دلایل اصلی شکست بسیاری از این گونه پروژه ها این است که سازندگان، بیش از حد در داستان اصلی بازی های خود تغییر ایجاد می کنند که منجر به ساخت فیلم هایی می گردد که برای تماشاگران تازه یا هواداران نسخه اصلی مجذوب کنندهیت چندانی ندارند. بدیهی است برای انتقال بازی های ویدیویی بر روی پرده سینما، باید بعضی چیزها را تغییر داد اما ایجاد تعادل بین مقدار تغییر و حفظ منابع، سخت است.

متأسفانه تریلر تازه فیلم آنچارتد نشان می دهد که این فیلم ممکن است این تعادل را به درستی رعایت ننموده باشد. تعدادی تغییر آشکار، هم از نظر به تصویر کشیدن شخصیت ها و هم از نظر زمان بندی کلی فرانچایز وجود دارد که در سراسر تصاویر قابل مشاهده است. این لزوما به این معنا نیست که فیلم شکست خواهد خورد اما برای کسانی که در پی بازسازی وفاداری نسبت به بازی ها هستند خوشایند نیست. اما بزرگ ترین تغییرات فیلم آنچارتد نسبت به بازی ها چه هستند؟

فیلم آنچارتد نحوه ملاقات نیت و سولی را تغییر می دهد

در بازی های ویدیویی آنچارتد، ناتان دریک در 15 سالگی با سولی ملاقات می نماید. در آن موقع، نیت در میانه سفرهای خود به سراسر دنیا و در کلمبیا است و سعی دارد حلقه ای متعلق به یک سارق دریایی مشهور به نام سر فرانسیس دریک را بسارقد و از قضا، سولی هم در پی همان حلقه است. این دو شخصیت در راستای کوشش برای به دست آوردن این حلقه، به یک دیگر برخورد می کنند و در نهایت یک رابطه و دوستی زیبا و مادام العمر را آغاز می کنند اما در فیلم آنچارتد، ناتان دریک با بازی هالند به شکلی کاملا متفاوت با سولی آشنا می گردد.

تریلر آنچارتد با صحنه ای آغاز می گردد که در آن نیت به عنوان متصدی بار در یک سالن مجلل در شهر نیویورک کار می نماید. او در این مکان با سولی ملاقات می نماید. در این مرحله از داستان به نظر می رسد که دریک با بازی هالند حدود 20 سال سن دارد و شاید حتی کمی بزرگ تر باشد. این اتفاق نه تنها نحوه ملاقات نیت و سولی و چگونگی آغاز روابط آن ها را تغییر می دهد، بلکه به مقدار زیادی همه رویدادهای آنچارتد 3 را هم که مستقیما به مسأله سرقت و رابطه نزدیک این دو نفر بستگی دارد، تحت تأثیر قرار می دهد. این موضوع نشان می دهد که فیلم آنچارتد شکلی کاملا متفاوت از بازی ها دارد.

فیلم آنچارتد نحوه ناپدید شدن سم دریک را تغییر می دهد

برادر ناتان دریک، سم در تریلر آنچارتد دیده نمی گردد اما چندین بار به آن ها اشاره می گردد. با توجه به دیالوگی از سولی در تریلر، به نظر می رسد گنج فردیناند ماژلان هم که نیت و سولی در جست وجوی آن هستند، با ناپدید شدن سم مرتبط است. هنوز معلوم نیست که کدام بازیگر، نقش سم دریک را در فیلم آنچارتد بازی می نماید اما محتمل است او در اواخر فیلم، حضوری کوتاه در داستان داشته باشد. در هر صورت، این نسخه از داستان سم بسیار متفاوت از بازی های ویدیویی آنچارتد است.

در بازی ها سم زمانی گم می گردد که او و نیت، هر دو بزرگسال هستند. در واقع به نظر می رسید که او مرده است تا اینکه خلاف این موضوع در آنچارتد 3 ثابت می گردد. سم در اوایل زندگی خود، سابقه ناپدید شدن طولانی مدت در حین کار را داشت اما همواره برمی گشت. در فیلم آنچارتد هم به نظر می رسد که ناتان دریک مدتی است که برادرش را گم نموده اما شرایط فرق دارد. این تغییر، خیلی بزرگ نیست اما با توجه به اهمیت گذشته سم و نیت در بازی ها، اگر دنباله ای برای فیلم آنچارتد فراوری گردد، می تواند پیامدهای بزرگ تری داشته باشد.

تغییرات سولی در فیلم آنچارتد

تریلر فیلم آنچارتد تغییرات بزرگی را در شخصیت سولی نسبت به کاراکتر او در بازی ها نشان می دهد. در بازی ها، سولی یک فرد شبیه پل نیومن، بداخلاق، سیگاری، بددهن، غرغرو و با سبیلی پر پشت است. او شخصیتی قوی و متمایز است که انرژی زیادی به دنیای آنچارتد اضافه می نماید. متأسفانه به نظر می رسد نسخه سینمایی سولی در فیلم آنچارتد فاقد بسیاری از ویژگی های مشخص کننده این شخصیت است. سولی والبرگ سبیل ندارد، سیگار نمی کشد، با لحنی ملایم صحبت می نماید و جنبه های متمایز و بزرگ شخصیتی کمتری دارد. او از هر نظر فرق دارد. این تغییرات ذاتا او را به شخصیت بدی تبدیل نمی کنند اما وقتی شخصیت اصلی، بسیار غنی و مجذوب کننده و با رفتارهایی نمادین است که هیچ کدام در تریلر آنچارتد دیده نمی شوند، می توان تصور کرد که این تغییرات به طور کلی به ضرر فیلم تمام شوند.

تغییرات ناتان دریک در فیلم آنچارتد

سونی بعلاوه تغییرات بزرگی را در شخصیت ناتان دریک در پیش عایدی آنچارتد ایجاد نموده است که فقط محدود به سن و سال این شخصیت نیستند. از آنجایی که فیلم در جدول زمانی قدیمی تری نسبت به بازی های آنچارتد روایت می گردد، نیت نسبت به آنچه تماشاگران انتظار دارند جوان تر است اما ویژگی های دیگری هم از این شخصیت، در انتقال او به سینما تغییر نموده اند. نسخه سینمایی او آرام ، متواضع و ساده لوح تر است و از بسیاری جهات بیشتر شبیه مرد عنکبوتی ساده لوح هالند در دنیای سینمایی مارول است تا ناتان دریک بازی های ویدیویی آنچارتد. این تغییرات لزوما تقصیر بازیگر نیست، بلکه در اصل جهت گیری کلی سونی در قبال فیلم را منعکس می نماید که به نظر می رسد جذب مخاطبان را بر وفاداری به مطالب منبع ترجیح داده است.

حتی در فلش بک های دوران نوجوانی این شخصیت در بازی های آنچارتد، نیت همواره فردی سرسخت، باهوش و مستقل است. در تریلر فیلم، ناتان دریک با بازی هالند در دیالوگی می گوید از کودکی درباره این چیزها رویاپردازی نموده است که نشان می دهد این اولین ماجراجویی واقعی او در زمینه گنج یابی است. در بازی ها او پیش از این در چندین ماجراجویی، شرکت و با برادرش به سراسر دنیا سفر نموده بود و با قواعد چنین کاری آشنا بود. به طور کلی به نظر می رسد که فیلم، ویژگی های شخصیت ناتان دریک را به نفع ویژگی های بازیگر خود تغییر می دهد. این ممکن است یک تغییر جزئی به نظر برسد اما از آنجا که آنچارتد داستانی الهام گرفته از فرانچایز ایندیانا جونز است، حذف داستان ها و ویژگی هایی که شخصیت های اصلی را منحصر به فرد می نماید، یک اشتباه بزرگ محسوب می گردد.

منبع: screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 19 تیر 1401 بروزرسانی: 19 تیر 1401 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 2213

به "فیلم آنچارتد چه تغییراتی بزرگی در داستان بازی خواهد داد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم آنچارتد چه تغییراتی بزرگی در داستان بازی خواهد داد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید