سلبریتی های مشهور زن در فوتوکال ونیز، تصاویر

به گزارش گردشیا، تازه ترین ساخته های استیون سودربرگ و اولیویه آسایاس در بخش مسابقه بین الملل جشنواره فیلم ونیز 2019 نمایش داده شدند.

سلبریتی های مشهور زن در فوتوکال ونیز، تصاویر

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

ایران آرت: یکشنبه در پنجمین روز هفتاد و ششمین جشنواره فیلم ونیز لباس شویی سکه ای (The Laundromat) به کارگردانی استیون سودربرگ به عنوان یکی از 21 فیلم بخش مسابقه بین الملل در لیدو نمایش داده شد.

لباس شویی سکه ای از شرکت نتفلیکس یکی از چهار فیلم آمریکایی است که سال جاری شانس دریافت جایزه شیر طلایی دارند.

مریل استریپ، گری اولدمن و آنتونیو باندراس در این کمدی سیاه بازی می نمایند که بر مبنای انتشار اسناد پاناما شامل 11.5 میلیون سند محرمانه و 214 هزار سند در ارتباط با پول شویی، فرار اقتصادیاتی و دور زدن تحریم های بین المللی ساخته شده است. جفری رایت، دیوید شوئیمر، لری ویلمور، جیمز کرامول و شارون استون از دیگر بازیگران لباس شویی سکه ای هستند.

مریل استریپ در لباس شویی سکه ای

استریپ در فیلم نقش الن مارتین زنی بیوه را بازی می نماید که تعطیلات رؤیایی اش در مسیری اشتباه قرار می گیرد و او را گرفتار معاملاتی مشکوک می نماید که رد آن به شرکت حقوقی پاناما سیتی با مدیریت دو شریک اغوانماینده، یورگن موساک (اولدمن) و رامون فونسکا (باندراس) می رسد. الن خیلی زود متوجه می گردد مخمصه کوچک او تنها یک قطره در دریایی از پرونده های مربوط به تخلف اقتصادیاتیِ ثروتمندترین افراد و پرقدرت ترین رهبران سیاسی جهانست.

گری اولدمن، مریل استریپ و استیون سودربرگ

سودربرگ، استریپ و اولدمن عصر یکشنبه پس از نمایش لباس شویی سکه ای برای اهالی رسانه با حضور در یک نشست مطبوعاتی به پرسش ها پاسخ دادند.

سودربرگ و اسکات زد برنز فیلمنامه نویس برای این که به اعماق شبکه پیچ در پیچی که با انتشار اسناد پاناما هویدا شد، دست پیدا نمایند به نتیجه رسیدند که بهترین نگرش کمدی سیاه است. کارگردان گفت: این نگرش همچنین به ما فرصت داد از پیچیدگی این فعالیت های اقتصادی تقریباً مثل یک جوک استفاده کنیم. در غیر این صورت، مردم بجای حس سرگرمی این طور احساس می کردند که قصد داریم به آن ها آموزش بدهیم.

با این حال، به گفته استریپ، موضوع برای تک تک کسانی که در فراوری فیلم نقش داشتند بسیار جدی بود. او گفت: این فیلم بامزه است، اما خیلی، خیلی، خیلی مهم است… ما در لحظه ای زندگی می کنیم که گردش خبری سرعت بسیاری دارد و ما کوشش می کنیم پا به پای وقایع جلو برویم. این یک راه بامزه برای گفتن یک جوک تلخ است، جوکی که دامن همه ما را گرفته است. این جرمی است که قربانی دارد که خیلی از آن ها خبرنگارها هستند. این خبرنگارها بودند که اسناد پاناما منتشر شد. آدم ها در این راه جان خود را از دست دادند.

سودربرگ ادامه داد: سیستم باید تغییر کند. در کنار تغییرات آب و هوایی، این نوع فساد که ما درباره آن صحبت می کنیم، موضوع مهم این لحظه ما است.

شرکت نتفلیکس لباس شویی سکه ای را از 27 سپتامبر به مدت 21 روز در آمریکا و بریتانیا اکران و از 18 اکتبر به طور آنلاین منتشر می نماید.

شبکه زنبور (Wasp Network) تازه ترین ساخته اولیویه آسایاس کارگردان فرانسوی دیگر فیلمی بود که روز یکشنبه در بخش مسابقه بین الملل جشنواره ونیز نمایش داده شد. پنه لوپه کروز، ادگار رامیرز، آنا د آرماس و گائل گارسیا برنال در این فیلم بازی می نمایند که از روی کتاب آخرین سربازان جنگ سرد نوشته فرناندو مورایس ساخته و در کوبا فیلمبرداری شده است.

پنه لوپه کروز و گائل گارسیا برنال در شبکه زنبور

این تریلر جاسوسیِ انگلیسی زبان داستان واقعی پنج جاسوس کوبایی است که در دهه 1990 توسط فیدل کاسترو رهبر وقت کوبا به فلوریدا فرستاده شدند و از یک شبکه تروریستی با انشعاب هایی در آمریکای مرکزی که تحت حمایت دولت آمریکا بودند، پرده برداشتند. این گروه در 2001 در میامی به اتهامات مختلف از جمله توطئه محکوم و زندانی شدند. آن ها در آمریکا به پنج کوبایی و در کشور خودشان به قهرمانان کوبایی معروف هستند. شبکه زنبور فراوری مشترک برزیل، فرانسه، اسپانیا و بلژیک است.

آسایاس در نشست مطبوعاتی فیلم سیاست های آمریکا را بسیار دوگانه و مبهم توصیف کرد و گفت: اف بی آی فعالیت خطرناک ترین گروه های تروریستی را رصد می نماید و به نوعی با آن ها مدارا می نماید. شما یک گروه جاسوس کوبایی دارید که سعی می نمایند مانع فعالیت گروه های تروریستی بشوند، اما آمریکایی ها بجای این که اعضای آن گروه های تروریستی را بازداشت نمایند کسانی را بازداشت می نمایند که کوشش کردند جلوی تروریست ها را بگیرند.

ادگار رامیرز، پنه لوپه کروز و اولیویه آسایاس

برای پنه لوپه کروز، کوبا جایی است که عاشق آن می شوید، اما برای او ارتباط با مردم این کشور سخت بود. کروز گفت: برای آن ها سخت است که احساسات خود را با دیگران در میان بگذارند. صحبت کردن در خصوص دهه های گذشته برای آن ها کاری پیچیده است. به همین خاطر احساس آزادی نمی کردم و این چیزی است که من را نگران می نماید. در سال 2019، مردم همه کشورها باید بتوانند احساسات خود را با دیگران تقسیم نمایند.

گائل گارسیا برنال که در فیلم نقش یکی از پنج کوبایی را بازی می نماید، گفت: آن ها جاسوس هایی نبودند که برای کشتن به جایی بروند. آن ها سعی کردند جلوی خشونت را بگیرند و این مسئله ای کاملاً متفاوت است.

جود لاو روی فرش قرمز ونیز

روز یکشنبه همچنین اپیزودهای 2 و 7 سریال پاپ جدید (The New Pope) فراوری شبکه اچ بی او در بخش خارج از مسابقه جشنواره ونیز نمایش داده شد. این سریال به کارگردانی پائولو سورنتینو سینماگر برنده اسکار، دنباله سریال پاپ جوان به کارگردانی اوست که دو اپیزود اول آن در 2016 برای اولین بار در بخش خارج از مسابقه جشنواره ونیز روی پرده رفت.

جود لاو بازیگر بریتانیایی بازیگر بریتانیایی در پاپ جدید که فراوری مشترک ایتالیا، فرانسه و اسپانیا است، نقش نام لنی بلاردو / پاپ پیوس سیزدهم، رهبر کلیسای کاتولیک را تکرار نموده است. جان مالکوویچ، سیلویو اورلاندو، خاویر کامارا، سیسیل دو فرانس، لودیوین سانیه و شارون استون از دیگر بازیگران این سریال هشت اپیزودی هستند.

جود لاو و جان مالکوویچ در پاپ جدید

لاو در نشست مطبوعاتی پاپ جدید گفت ایده این سریال را سورنتینو سه سال پیش زمانی که برای معرفی پاپ جوان به لیدو سفر نموده بودند با او در میان گذاشت. او گفت: آن موقع اصلاً به ذهن نمی رسید که لنی بلاردو از جایی که برای او تعریف نموده بودیم فراتر برود.

سورنتینو 49 ساله برای فیلم زیبایی بزرگ (2013) برنده جایزه اسکار بهترین فیلم بلند بین المللی شد و جوایز گلدن گلوب، بفتا و چهار جایزه از بیست و ششمین دوره جوایز فیلم اروپا را هم از آن خود کرد. پیامدهای عشق، دوست خانوادگی، ستاره، اینجا باید باشد و جوانی از دیگر فیلم های اوست. او آخرین بار سال 2018 فیلم آن ها با بازی تونی سرویلو را روی پرده سینماها داشت.

پوست آمریکایی (American Skin) تازه ترین ساخته نیت پارکر، کارگردان فیلم تحسین شده تولد یک ملت دیگر فیلمی بود که اولین بار در جهان روز یکشنبه در لیدو نمایش داده شد.

این فیلم پنج میلیون دلاری با بازی خود پارکر درباره لینکلن جانسن یک تفنگدار دریایی بازنشسته است که اکنون سرایدار یک مدرسه است و می کوشد بعد از جدایی از همسرش ارتباط خود با پسرش را بهتر کند. پسر او به دست یک افسر پلیس به قتل می رسد. وقتی آن افسر بدون محاکمه تبرئه می گردد، جانسن خود وارد عمل می گردد.

پوست آمریکایی اولین فیلم پارکر بعد از تولد یک ملت اولین ساخته اوست که در 2016 در سی و سومین جشنواره فیلم ساندنس به یک پیروزی بزرگ دست پیدا کرد و در بخش مسابقه فیلم های داستانی آمریکایی، جایزه بزرگ داوران و جایزه تماشاگران را از آن خود کرد.

نیت پارکر در پوست آمریکایی

تولد یک ملت درباره شورش برده ها در ویرجینیا در 1831 همان زمان نام خود را به عنوان یکی از رقبای جدی فصل جوایز سینمایی عنوان نمود، اما وقتی افکار عمومی متوجه پرونده مربوط به دوران دانشجویی پارکر در دانشگاه پنسیلوانیا شدند، همه چیز به هم ریخت. او و هم اتاقی اش ژان سلستن در 1999 به تعرض جنسی به یک دختر دانشجوی 18 ساله، در حالی که او مست و بی هوش بود، متهم شدند. وقتی دختر موضوع را با پلیس در میان گذاشت، پای هر دو به دادگاه کشیده شد. سلستن در دادگاه مجرم شناخته شد، اما پارکر بعداً از اتهامات تبرئه شد. قربانی در 2013 خودکشی کرد.

آن رسوایی عملاً تولد یک ملت را از بین برد. شرکت فاکس سرچ لایت که حق پخش جهانی فیلم را به مبلغ رکوردشکن 17.5 میلیون دلار به خود اختصاص داده بود، بعد از افشای نقش پارکر در آن حادثه، از او خواست تا حد ممکن از رسانه ها دوری کند و خودش نیز حاضر نشد در فصل جوایز سینمایی برای فیلم تبلیغ کند. تولد یک ملت اکتبر 2016 به طور محدود اکران شد و تنها 16.8 میلیون دلار فروخت.

پارکر بعد از آن اتفاقات چند گفت وگوی تلویزیونی انجام و درباره حادثه شرح داد، اما حاضر نشد عذرخواهی کند، چرا که معتقد بود در آن پرونده تبرئه شده است و نیازی به عذرخواهی ندارد. همین مسئله خیلی ها را بیش از پیش در برابر او قرار داد.

اسپایک لی و نیت پارکر

پارکر روز یکشنبه برای اولین بار بعد از آن رسوایی در نشست مطبوعاتی فیلم جدید خود شرکت کرد و به پرسش ها جواب داد. او گفت: سه سال گذشته تجربه ای بسیار آموزنده برای من بود. آن موقع واقعیت ها را درک نمی کردم و نمی دانستم چه اتفاقاتی در جریان است. واکنش های من برای برخی ها ناراحت نماینده بود که همین جا از آن ها عذرخواهی می کنم. من یک سفر بزرگ را پشت سر گذاشتم. خوشحالم که اینجا در ونیز هستم، آن هم با فیلمی که عمیقاً به آن باور دارم.

اسپایک لی کارگردان کهنه کار برای حمایت از پارکر در نشست مطبوعاتی فیلم پوست آمریکایی شرکت کرد. کارگردان فیلم کو کلاکس کلان سیاه پوست یکشنبه شب در اولین نمایش رسمی پوست آمریکایی در ونیز این فیلم را معرفی و پس از آن در یک نشست پرسش و پاسخ با پارکر شرکت کرد.

این فیلم پس از ونیز ماه آینده در جشنواره فیلم آمریکایی دوویل در فرانسه به نمایش درمی آید. پوست آمریکایی هنوز یک پخش نماینده آمریکایی ندارد.

جشنواره فیلم ونیز که قدیمی ترین جشنواره سینمایی جهانست، در سال های اخیر به ویترینی برای نمایش فیلم های مطرح در فصل جوایز سینمایی در هالیوود تبدیل شده است. جاذبه، بردمن، لا لا لند، سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری، رسیدن، سوگلی، شکل آب و ستاره ای متولد می گردد جزو فیلم هایی هستند که در سال های اخیر در جشنواره ونیز روی پرده رفتند و بعداً در فصل جوایز سینمایی پیروز ظاهر شدند.

هفتاد و ششمین جشنواره فیلم ونیز 28 اوت تا 7 سپتامبر (6 تا 16 شهریور) برگزار می گردد. لوکرسیا مارتل کارگردان آرژانتینی رئیس داوران بخش مسابقه بین الملل است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 19 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 367

به "سلبریتی های مشهور زن در فوتوکال ونیز، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلبریتی های مشهور زن در فوتوکال ونیز، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید