فروش سهام عدالت متوقف نشده است

به گزارش گردشیا، مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: فروش سهام عدالت متوقف نشده است و فروش سهام عدالت به صورت خرد و بلوکی همچنان ادامه دارد.

فروش سهام عدالت متوقف نشده است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، حسین فهیمی در پاسخ به این پرسش که آیا همچنان فروش سهام عدالت از طرف کارگزاری ها امکان پذیر نیست گفت: فروش سهام عدالت متوقف نشده است و فروش سهام عدالت به صورت خرد و بلوکی همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: دارایی سهام عدالت در بازار سرمایه قابل توجه است و نکته ای که سهامداران عدالت باید به آن توجه نمایند این است که سهامداران باید در زمانی که بازار منفی است سفارش فروش خود را لغو نمایند تا بازار به ثبات برسد، زیرا عرضه و تقاضا مشخص نماینده فرایند بازار است.

فهیمی اضافه کرد: سهامداران سهام عدالت که روش مستقیم را انتخاب کردند در 36 شرکت بورسی و فرابورسی سهام دارند، باید در زمان تصمیم گیری برای فروش نگاهی به شرایط بازار داشته باشند، زیرا اگر سهام خود را عرضه نمایند یاری به کاهش قیمت سهام می نمایند و ممکن است فروش سهام با دشواری روبرو گردد.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی ادامه داد: سهام عدالت در مقطعی نقش مهمی را در بازار سرمایه ایجاد و تبدیل به متعادل نماینده بازار شد و تعادل را در بازار بوسیله عرضه ها ایجاد کرد، زیرا زمانی که بازار عطش خرید داشت سهام عرضه شد و عطش خرید فروکش کرد، همچنین سهام عدالت در زمانی که صف های فروش تشکیل شده بود، فشار فروش را افزایش داد.

وی اضافه کرد: از آبان ماه که امکان لغو سفارش فروش سهام عدالت فراهم شد، بیش از 250 هزار نفر بالغ بر 700 میلیارد تومان سفارش فروش سهام عدالت خود را لغو کردند.

فهیمی ادامه داد: کارگزاران موظف هستند امکان لغو سفارش فروش را در سامانه کاربران فراهم نمایند و تا به امروز بیش از 100 کارگزاری این امکان را برای کارگزاران خود فراهم کردند این موضوع جزو تکالیف آن ها است.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اضافه کرد: اگر کارگزاری امکان لغو سفارش فروش را در سامانه خود مهیا نکرده باشد و سهامدار با این تخلف روبرو شد با مرکز پیغام سهام عدالت تماس بگیرد و تخلف را گزارش دهد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1491

به "فروش سهام عدالت متوقف نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش سهام عدالت متوقف نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید