فاینانس 18 میلیون یورویی چین به ایران افزایش می یابد

به گزارش گردشیا، خبرنگاران: معاون وزیر اقتصاد در گیلان با اشاره به اختصاص 22 میلیارد دلار معادل 18 میلیون یورو فاینانس چین به ایران، گفت: در جریان مذاکره های اجرا شده بین دو کشور به دنبال افزایش منابع فاینانس هستیم.

فاینانس 18 میلیون یورویی چین به ایران افزایش می یابد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گردشیا از رشت، محمد خزاعی بعد از ظهر امروز در جلسه کارگروه سرمایه گذاری گیلان در سالن شهید انصاری استانداری، اظهار کرد: گیلان مزیت هایی زیادی دارد که مزیت های استراتژیک و اساسی آن شامل منابع انسانی، دریا، جنگل، کشاورزی، معادن و دسترسی استان در داخل و خارج از کشور است.

وی با بیان اینکه هدف توسعه استان و سرمایه گذاری خارجی یکی از روش های توسعه ای است، اضافه نمود: یکی از روش های توسعه استان وجود منابع انسانی متخصص و فنی بوده و این مهم در توسعه و پیشرفت لازم است.

رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و یاری های اقتصادی و فنی ایران با بیان اینکه گیلان براحتی بستری مناسب به خارج از مرزها و داخل کشور به سایر استان ها است، گفت: یکسری مزیت ها و توسعه نیافتگی ها که حق گیلان نیست در استان وجود دارد و یکسری از مسائل که برای سایر استان ها وجود دارد.

خزاعی با بیان اینکه نقشه راه توسعه گیلان است، توضیح داد: کوشش ها تحت عنوان آمایش سرزمین در گیلان انجام شد و آنچه رخ می دهد شاید همان نتیجه را داشته باشد اما آنچه در ذهن من وجود دارد از جامعیت برخوردار است.

وی با بیان اینکه نقشه راه برای تمام استان های کشور تدوین گردد، اضافه نمود: این نقشه راه براساس ویژگی های استان انجام می گردد و در تامین منابع، اجرای پروژه ها و معین شدن اولویت های استان ها موثر است.

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه از محل تامین منابع خارجی از چین 22 میلیارد دلار معادل 18 میلیون یورو از چین به ایران اختصاص می یابد، گفت: در جریان دو مذاکره صورت گرفته با نخست وزیر چین توسط وزیر اقتصاد به دنبال افزایش منابع تخصیص یافته از چین هستیم.

خزاعی با بیان اینکه در حوزه ایجاد نقشه راه توسعه نحوه تامین منابع اقتصادی فایناس با سرمایه گذاری به شکل عمده داخلی و خارجی است، اضافه نمود: باید در جذب سرمایه گذاران داخلی کوشش کنیم زیرا عدم استقبال از سرمایه گذاران آنها را به سرمایه گذاران خارجی تبدیل می نماید.

وی با بیان اینکه تقویت مارکز خدمات سرمایه گذاری از اهداف مهمی است که توسط سازمان سرمایه گذاری و یاری های اقتصادی و فنی ایران پیگیری می گردد، گفت: ریاست این مراکز در استان ها بر عهده استانداران است در کوشش هستیم این مراکز در قدرت تصمیم گیری تقویت شوند.

رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و یاری های اقتصادی و فنی ایران با بیان اینکه هدف گیلان در توسعه روابط خارجی بسیار فرارتر باشد، اضافه نمود: گیلان دانش، تکنولوژی، نوع منابع اقتصادی و نوع روابط سیاسی را در ارتباط کشورهای مختلف مد نظر قرار دهد و این عوامل در توسعه این استان بسیار اثرگذار است.

ب

منبع: تسنیم
انتشار: 5 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 597

به "فاینانس 18 میلیون یورویی چین به ایران افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاینانس 18 میلیون یورویی چین به ایران افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید