طالبان در آستانه تصرف کامل ولایت بادغیس

به گزارش گردشیا، ایسنا نوشت:حسام الدین شمس، والی بادغیس در غرب افغانستان اعلام کرده که تمام شهرستان های این ولایت سقوط کرده و افراد طالبان به شهر قلعه نو، مرکز ولایت بادغیس نفوذ کرده اند.

طالبان در آستانه تصرف کامل ولایت بادغیس

والی بادغیس اعلام کرده افراد طالبان از چند موضع وارد شهر شده بودند که با دفاع و مقاومت نیروهای امنیتی روبرو شدند. به گفته او دشمن آسیب و تلفات دارد و در حال عقب نشینی هستند. وی گفته که نیروهای امنیتی و دفاعی آمادگی کامل را برای دفاع از شهر دارند. او افزوده که شهر سقوط نکرده و آنان اکنون از شهر دفاع می کنند.

طارق آرین، سخنگوی وزارت کشور افغانستان بدون دادن اطلاعات بیشتر نوشته که نیروهای امنیتی و دفاعی حضور دارند و هرنوع تهدید را پاسخ می دهند.

تصاویری هم در شبکه های اجتماعی نشر شده که نشان می دهد طالبان کنترل زندان را به دست گرفته و زندانیان را رها کرده اند. همچنین تصاویر نشر شده که افراد طالبان با موتور وارد شهر می شوند.

ولایت بادغیس از ولایت های ناآرام افغانستان است و طالبان در این ولایت حضور گسترده دارند.

روز گذشته هم وزیر خارجه افغانستان تایید کرده بود که کنترل بیش از هشتاد شهرستان را از دست داده و این بخش ها به دست طالبان افتاده است.

طالبان مدعی است که در دو ماه گذشته بیشتر از 150 شهرستان را تصرف کرده اند و در سال های اخیر این بار اول است که افراد این گروه قادر می شوند به مرکز یک ولایت رخنه کنند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1844

به "طالبان در آستانه تصرف کامل ولایت بادغیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان در آستانه تصرف کامل ولایت بادغیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید