صرفه جویی 86 میلیون لیتری بنزین با بهره برداری از قطعه اول آزادراه تهران شمال ، کاهش 62 کیلومتری جهت تردد به شمال

معاون توسعه ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان گفت: آزادراه تهران - شمال بر اساس استاندارد های روز دنیا ساخته شده است و با افتتاح قطعه اول آزادراه بیش از 86 میلیون لیتر بنزین در سال صرفه جویی می شود.

صرفه جویی 86 میلیون لیتری بنزین با بهره برداری از قطعه اول آزادراه تهران شمال ، کاهش 62 کیلومتری جهت تردد به شمال

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، منوچهر خواجه دلوئی درخصوص مزایای افتتاح قطعه اول آزادراه تهران - شمال گفت: با افتتاح این قطعه بیش از 86 میلیون لیتر بنزین در سال صرفه جویی می شود که بر اساس نرخ بنزین فعلی معادل 4 هزار و 300 میلیارد ریال است.

وی با اشاره به برخی دیگر از مزایای قطعه اول آزادراه تهران -شمال شرح داد: کاهش 447 میلیون کیلومتری استهلاک مسافت عبوری، کاهش 37 میلیون تنی آلاینده ها و نقش ویژه در کاهش تصادفات از جمله مزایای افتتاح قطعه اول این آزادراه است.

خواجه دلوئی به نقل قولی از پلیس راه کشور درباره امنیت آزادراه تهران -شمال پرداخت و گفت: از زمانی که منطقه چهار آزادراه در سال 94 افتتاح شده است؛ حدود 5 میلیون و پانصد هزار خودرو از این منطقه عبور کرده اند و حتی یک نفر تلفات نداشته است و این موضوع باعث اقتخار بنیاد مستضعفان است که در جهت حفظ جان هموطنان تلاش کند.

معاون بنیاد مستضعفان با بیان اینکه زمان تردد به شمال کشور با افتتاح قطعه اول آزادراه تهران - شمال کاهش می یابد؛ گفت: در مواقع عادی این آزادراه موجب کاهش یک و نیم ساعتی تردد به شمال کشور می شود و در مواقع پیک این مقدار به بیش از سه ساعت افزایش می یابد

خواجه دلوئی در انتها با اشاره به افتتاح قطعه اول آزادراه در بهمن سال جاری افزود: تونل های آزادراه تهران - شمال علاوه بر تهویه های معمولی دارای تهویه هایی مخصوص مواقع آتش است که ایمنی آن ها را دوچندان می کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 5 دی 1398 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 662

به "صرفه جویی 86 میلیون لیتری بنزین با بهره برداری از قطعه اول آزادراه تهران شمال ، کاهش 62 کیلومتری جهت تردد به شمال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صرفه جویی 86 میلیون لیتری بنزین با بهره برداری از قطعه اول آزادراه تهران شمال ، کاهش 62 کیلومتری جهت تردد به شمال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید