شرکت های لبنی اجازه افزایش قیمت ندارند ، قاچاق ماسک چینی تکذیب شد

به گزارش گردشیا، دبیر ستاد تنظیم بازار ضمن اشار ه به اینکه افزایش قیمت های نامتعارفی در بعضی کالاهای لبنی مشاهده شده که اگر چه اغلب آن ها این موضوع را انکار می کردند، اما مکلف شدند تا قیمت های محصولات لبنی را افزایش ندهند، در ادامه قاچاق ماسک چینی را تکذیب کرد.

شرکت های لبنی اجازه افزایش قیمت ندارند ، قاچاق ماسک چینی تکذیب شد

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، عباس قبادی در خاتمه جلسه امروز ستاد تنظیم بازار کشور در جمع خبرنگاران گفت: شرایط تنظیم بازار کشور به هیچ عنوان آمادگی افزایش قیمت برای هیچ اقلام کالایی را ندارد و به هیچ عنوان تغییر قیمت خارج از مصوبات را تحمل نخواهیم کرد و به شدت با متخلفان برخورد خواهد شد. چرا که این مهم در شرایط حاضر و خاص کرونایی و مالی مردم پذیرفتنی نیست.

وی همچنین با اشاره به موضوع تذکر داده شده به شرکت های لبنی مبنی بر عدم تغییر قیمت و افزایش نرخ اقلام کالایی خارج از چارچوب های مشخص شده در تنظیم بازار کشور گفت: قطعاً با شرکت های متخلف برخورد خواهد شد و این موضوع مشمول تمام اقلام کالایی دارای مصوبه قیمت و سایر اقلام لبنی بدون قیمت تثبیتی است.

قبادی در مورد مسائل مطرح شده در مورد قیمت محصولات پتروشیمی نیز گفت که تنظیم بازار محصولات پتروشیمی بر عهده کمیته ای در شرکت ملی صنایع پتروشیمی است و در جلسه امروز مصوب شد تا هفته آینده این کمیته گزارش کاملی را در مورد تصمیمات خود به ستاد ملی تنظیم بازار ارائه کند.

دبیر ستاد تنظیم بازار در مورد واردات بذر بعضی نهاده های کشاورزی به کشور نیز توضیح داد: فارغ از مسئولیت اصلی وزارت کشاورزی در این موضوع، در مورد نوع ارز تخصیصی با دستور مساعد وزیر صنعت، معدن و تجارت تصمیم گرفته شد، که همین اقلام کالایی به صورت ویژه از گروه دو کالایی به گروه یک منتقل گردد تا مسئله ای در فرایند ترخیص به وجود نیاید.

وی اضافه نمود: در حال حاضر قیمت مرغ در میادین میوه و تره بار همان نرخ مصوب یعنی 20 هزار و 400 تومان است و عرضه مرغ 18 هزار و 500 تومانی که دان خاصی مصرف نموده و برای فراوریکنندگان با قیمت پایین تر تمام شده بود به خاتمه رسیده است. قیمت تخم مرغ هم در میادین میوه و تره بار حدود 30 هزار تومان است.

این اظهارات در حالی مطرح می گردد که اواخر آبان ماه قیمت مصوب هر کیلو شیر خام از 2900 تومان به 4150 تومان افزایش یافت و قیمت سایر محصولات لبنی نیز تغییر کرد. بنابراین افزایش قیمتی که دبیر ستاد تنظیم بازار از آن صحبت می نماید، علاوه بر افزایش قیمت مصوب است.

قیمت مصوب هر کیلو مرغ و هرشانه 30 عددی تخم مرغ نیز 20 هزار و 400 تومان و 31 هزارتومان است که در هفته های اخیر بیش از این نرخ در بازار عرضه می شده و بر همین اساس مدتی مرغ تنظیم بازاری گرم به قیمت 18 هزار و 500 تومان و منجمد به قیمت 15 هزار تومان عرضه شد که طبق گفته های امروز معاون وزیر صمت این عرضه به خاتمه رسیده است.

قبادی همچنین در پاسخ به سوالی درباره قاچاق ماسک چینی به ایران گفت: این موضوع صحت ندارد. چراکه در حال حاضر با قیمت هزار تومانی هر عدد ماسک در داخل، صرفه ای برای قاچاقچیان نخواهد داشت. همچنین با توجه به شرایط فراوری، در صورت صدور مجوز از سوی مجموعه بهداشتی کشور، آمادگی صادرات را نیز داریم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1515

به "شرکت های لبنی اجازه افزایش قیمت ندارند ، قاچاق ماسک چینی تکذیب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های لبنی اجازه افزایش قیمت ندارند ، قاچاق ماسک چینی تکذیب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید