سیگنال فروشی جرم است، با آن برخورد می کنیم

به گزارش گردشیا، مدیر روابط عمومی سازمان بورس با بیان اینکه سیگنال فروشی برای سهام قطعاً غیرقانونی و جرم است، گفت: سازمان بورس با این مجرمان برخورد می نماید.

سیگنال فروشی جرم است، با آن برخورد می کنیم

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، سیاوش وکیلی امروز در ارتباط زنده با شبکه خبر در خصوص کانال های سیگنال فروشی در فضای مجازی در خصوص بورس و گمراه کردن سهامداران گفت: کار کانال های سیگنال دهی سهام، قطعاً غیرقانونی است و ما با آن ها برخورد می کنیم.

به گفته وی، براساس بند 1 ماده 49 قانون بازار اوراق بهادار مصوب 1384 مجلس شورای اسلامی هر شخص بدون رعایت این قانون و تحت هر عنوان به فعالیت هایی از قبیل کارگزاری، کارگزار، معامله گری یا بازارگردانی که مستلزم کسب مجوز است، مبادرت کند یا خود را تحت هر یک از این عناوین معرفی کند مرتکب فعل مجرمانه شده است و مجازات هایی از قبیل جزای نقدی و حتی حبس تعزیری برایش در نظر گرفته شده است.

مدیر روابط عمومی سازمان بورس در پاسخ به این پرسش که آیا گزارش تخلفات به سازمان بورس رسیده است، گفت: بله، گزارش ها می رسد و ما برای برخورد با این موارد هم معاونت حقوقی داریم و هم اداره شکایات داریم و هم سامانه دیده بان بازار که این موارد تخلف به اطلاع ما می رسد و سازمان بورس هم از گزارش های دریافتی و هم طی رصد هایی که خودش انجام می دهد با موارد غیرقانونی برخورد مقتضی می نماید.

وکیلی در پاسخ به این پرسش که اگر سهامدارانی در دام کلاهبرداران افتاده اند، چه نمایند، گفت: این افراد به سه روش می تواند موضوع خود را پیگیری نمایند اگر احیاناً متحمل ضرر و زیان اقتصادی شده اند راه دادسرای جرایم رایانه ای هموار است که براساس پرونده شکایت شخصی مراجعه می نمایند. راستا دیگر این است که به وسیله سامانه شکایات سازمان بورس به نشانی https://shekayat.seo.ir/ و دیده بان بازار سرمایه و همچنین جهت راحتی کار با توجه به نفوذ فضای مجازی در حال طراحی IP در واتساپ هستیم که به راحتی می توانند گزارش های تخلف را از این طریق به اطلاع برسانند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1383

به "سیگنال فروشی جرم است، با آن برخورد می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیگنال فروشی جرم است، با آن برخورد می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید