سرمایه گذاری خارجی چینی ها در ایران به 10 میلیارد دلار می رسد

به گزارش گردشیا، خبرنگاران: پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای مالی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین با تشکیل چهار کمیته تخصصی صبح امروز در تهران و در محل وزارت امور مالی و دارای شروع به کار کرد.

سرمایه گذاری خارجی چینی ها در ایران به 10 میلیارد دلار می رسد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گردشیا به نقل از روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران،برپایه گزارش واصله هیاتهای دو کشور در قالب چهار کمیته تخصصی و جداگانه شامل کمیته سرمایه گذاری، کمیته تامین اقتصادی، کمیته روابط اقتصادی و بازرگانی و کمیته همکاریهای استانی مذاکرات خود را شروع کردند.

براساس این گزارش، تفاهمات اجرا شده فی مابین مقامات دو کشور کوشش خواهد شد تا پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک دو کشور تفاهمات خود را در قالب برنامه ها اجرایی و عملیاتی به گونه ای تعریف نمایند تا حجم فعالیت اقتصادی دو کشور در سالهای آینده افزایش ملموس پیدا کند.

گفتنی است،برپایه آخرین آمارهای دریافتی حجم مبادلات بازرگانی غیر نفتی دو کشور در 9 ماه سال 1392 به 11.5 میلیارد دلار ارتقاء یافته است که از این میان چین با صادرات 6.5 میلیاردی در طی 9 ماه گذشته دومین شریک تجاری جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود و هدف گذاری کمیسیون مشترک دو کشور برای رسیدن به حجم 40 میلیارد دلاری در تجارت خارجی دو کشور خواهد بود.

همچنین این گزارش اضافه می نماید که حجم فعالیت های سرمایه گذاری مستقیم شرکت های چینی در ایران معادل 4.5 میلیارد دلار می باشد که بر پایه هدف گذاریهای اجرا شده قرار است این رقم به 10 میلیارد دلار افزایش یابد.

از جمله مهمترین حوزه های مورد علاقه دو کشور که در کمیسیون مشترک دو کشور مورد آنالیز قرار خواهد گرفت شامل حوزه های متعددی نظیر همکاری های فنی و تکنولوژیک، حوزه های صنعتی و معدنی، پارک های صنعتی، حمل و نقل خواهد بود.

گفتنی است نشست کمیته های تخصصی دو کشور امروز و فردا ادامه خواهد یافت و نشست اصلی کمیسیون مشترک دو کشور بعد از ظهر شنبه با حضور وزیر اقتصاد و دارایی جمهوری اسلامی ایران و وزیر بازرگانی چین برگزار خواهد شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 509

به "سرمایه گذاری خارجی چینی ها در ایران به 10 میلیارد دلار می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری خارجی چینی ها در ایران به 10 میلیارد دلار می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید