سامانه ای برای مانیتورینگ سیستم های صنعتی طراحی شد

به گزارش گردشیا، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، علی جمالیان رئیس هیئت مدیره یک شرکت دانش بنیان گفت: این شرکت در چهار گرایش برق، الکترونیک، فناوری اطلاعات و تأسیسات حرارتی و برودتی فعال است. هدف عمده شرکت به کارگیری فناوری های نوین موجود در دنیا برای بومی سازی محصولات مود احتیاج صنایع مختلف است.

سامانه ای برای مانیتورینگ سیستم های صنعتی طراحی شد

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت طراحی کاتالوگ a3 از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

رئیس هیئت مدیره شرکت دانش بنیان اضافه نمود: یکی از محوری ترین فعالیت های شرکت مربوط به حوزه مانیتورینگ صنعتی است. کاربردهای سیستم مانیتورینگ صنعتی، بسیار زیاد است و به وسیله آن کنترل فرایندهای صنعتی ممکن می گردد.

این فعال دانش بنیان، در ادامه شرحات در خصوص مانیتورینگ صنعتی، گفت: بدون مانیتورینگ، سلامت و کارایی سیستم های صنعتی در معرض خطر قرار می گیرد و نمی توان تعیین کرد که سیستم ها در چه شرایطی قرار دارند. مانیتورینگ امکان گزارش گیری لحظه ای برای مشاهده شرایط سیستم های صنعتی را فراهم می نماید و کنترل از راه دور توسط کاربران مسئول، امکان پذیر می گردد. یکی دیگر از کارکردهای مانیتورینگ، نمایش شرایط تجهیزات حساس و مهم و اطمینان از عملکرد صحیح آن ها است.

جمالیان با اشاره به اهمیت بومی سازی همه فرایندهای صنعتی در داخل کشور، اضافه نمود: همه بخش های سخت افزاری و نرم افزاری سیستم های مونیتورینگ صنعتی در داخل این شرکت ساخته می گردد. ما با توجه به ویژگی های هر صنعتی، یک سیستم مطابق با آن صنعت طراحی می کنیم. قیمت محصولات ما حدود یک پنجم، قیمت نمونه مشابه خارجی است.

وی گفت: پلتفرم نرم افزاری ما، یک پلتفرم خاص است که تا کنون در بیش از 140 پروژه صنعتی از آن استفاده شده است. یکی از محصولات ما در دیتا سنترها، کاربرد دارد و از آن برای شرح انرژی استفاده می گردد. عملکرد آن مانند سه راهی های برق ساده داخل منزل است و برق مصرفی را شرح می نماید.

رئیس هیئت مدیره شرکت دانش بنیان اعلام کرد: پیش از این همه از یک محصول آمریکای استفاده می کردند، اما اکنون خوشبختانه، محصول ایران ساخت ما جایگزین محصول آمریکایی شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1699

به "سامانه ای برای مانیتورینگ سیستم های صنعتی طراحی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه ای برای مانیتورینگ سیستم های صنعتی طراحی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید