بهترین عکس های سال 2019 به انتخاب نشنال جئوگرافیک

به گزارش گردشیا، وب سایت فرادید: مجله نشنال جئوگرافیک هر سال 100 عکس برتر خود را اعلام می نماید. آنچه در ادامه می بینیم، عکس های منتخب این نشریه برای سال 2019 هستند.

بهترین عکس های سال 2019 به انتخاب نشنال جئوگرافیک

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید.

پژوهشگرانِ هنر بر این باورند که تابلوی مونا لیزای داوینچی، تصویری از لیزا گراردینی، همسرِ فرانچسکو دل ژوکوندو، یک تاجر ابریشم اهلِ فلورانس بوده است. هر سال، میلیون ها بازدید نماینده فقط برای دیدن این تابلو به موزه لوور در پاریس می فرایند. این نقاشی در قابی با شیشه ضخیم محافظت می شود که باید مرتباً تمیز شود. نقاشی مونا لیزا تا کنون ترمیم نشده است.

عکاس: Paolo Woods and Gabriele Galimberti

الکس هانولد بدونِ طناب و گیره های ایمنی (صعود به سبکِ سولو) و درحالیکه دره یوسیمیتی در کالیفرنیا زیر پا های اوست، صخره نوردی می نماید. او نزدیک به 1000 متر از زمین فاصله دارد. هانولد پیش از اقدام به صخره نوردی به سبکِ سولو نزدیک به 10 سال درباره آن فکر و یکسال و نیم برای چنین صعودی برنامه ریزی نموده بود.

عکاس: Jimmy Chin

یک زراف یتیم در اردوگاهِ سارارا در کنیا مراقب خود را در آغوش گرفته است. گله دارانِ سارارا این بچه زرافه را درحالی که تنها رها شده بود پیدا کردند. معروف است ساکنان سارارا پستاندارانِ یتیم را بزرگ می نمایند و دوباره آن ها را به طبیعت باز می گردانند. این زرافه جوان اکنون با یک گله وحشی زندگی می نماید.

عکاس: Ami Vitale

پِترونِلا چیگومبورا، یکی از اعضای آکاشینگا (یک سازمان غیرانتفاعی زنانه فعال در مبارزه با شکار غیرقانونی حیوانات در زیمبابوه) است. او در حال تمرینِ تکنیک استتار است.

عکس: Brent Stirton

یک فیل نر در پارک ملی گرونگوسا در موزامبیک عصرانه خود را میل می نماید. بیشتر فیل های پارک به خاطر عاجشان که در جنگ های 15 ساله داخلی برای درست کردن سلاح از آن ها استفاده می شد، کشته شدند. این جنگ ها در سال 1992 انتها یافت و با کنترلِ شکار غیرقانونی تعداد فیل ها در حال افزایش است.

عکس: Charlie Hamilton James

عیسی دیاکیت، 50 ساله، که اصالتاً اهلِ اقتصادی است در یکی از ده ها زاغه ای که در اطراف منطقه کشاورزی اندلس در اسپانیا وجود دارند زندگی می نماید و هم خانه و هم هالتر هایی که در دست گرفته را خودش ساخته است. او به عنوانِ کارگر مزرعه به این منطقه آمده و اکنون به سایر مهاجران یاری می نماید که برای خودشان سرپناه بسازند.

عکاس: Aitor Lara

سینتیا آیکیرِزی (مرکز عکس) به همراه سایر دانشجویانِ پیشگام در آموزشگاه دخترانه گاشورا در روآندا. آموزش دختران و آماده کردن آن ها برای نقش های مدیریتی یکی از الویت های دولت روآندا برای توانمندسازی زنان است.

عکاس: Yagazie Emezi

جسد سوزان پاتر که با الکل پلی وینیل پوشانده شده آماده فریز شدن است. او بدن خود را به علم اهدا کرد. بدن او یخ زد؛ سپس به 4 قطعه بزرگ تقسیم شد؛ بعد هر قطعه 27000 تکه شد؛ و سپس از هر تکه عکسبرداری شد. نتیجه: یک جسدِ مجازی که می تواند از قبر با دانشجویانِ پزشکی صحبت کند.

عکاس: Lynn Johnson

سربازانِ کانادایی روی لاشه یک هواپیما که هزار مایل با قطب شمال فاصله دارد. با گرمتر شدنِ قطب شمال و افزایش تنش ها درباره آینده آن، ارتش های آمریکا و کانادا در این منطقه عملیات گشت زنی برای جمع آوری اطلاعات انجام می دهند.

عکس: Louie Palu

حدود 400 سرباز چترباز آمریکایی در پایگاهِ نظامی آمریکا در آلاسکا تمرین نظامی می نمایند. این تمرین با مشارکت نیرو های کانادایی و به منظور آماده سازی نیرو ها برای انجام عملیات در شرایط آب و هوایی فوقِ سرد انجام شد.

عکاس: Louie Palu

سربازانِ کانادایی در حال ساخت ایگلو (خانه قطبی) در قطب شمال. این کار بخشی از تمرین نظامی سربازان کانادایی است. در این بخش از عملیات آن ها یاد می گیرند در قطب سفر نمایند، زنده بمانند و برای خودشان سرپناه بسازند.

عکاس: Louie Palu

خریداران در بازار احشام در آگادز در نیجر حیوانات از قبیل: شتر، بز، گوسفند و سایر حیوانات را انتخاب می نمایند تا به کشتارگاه ببرند. گوشت این حیوانات سپس به قصابی ها فرستاده می شود.

عکاس: Pascal Maitre

1300 دانش آموز در منطقه آگادز در نیجر درس می خوانند. در این مدارس دختران و پسرا با دیوار از هم جدا شده اند. دختران باید روبنده بزنند، اما می توانند در مدارس آموزش ببینند.

عکاس: Pascal Maitre

یک نوجوانِ نیجری که در معدن طلا کار می نماید و صورتش با غبار معدن پوشانده شده است. او یکی هزاران نیجریه ایست که به امید یافتن طلا روانه شمال شده اند. اکتشاف معدن آخرین امید این مردانِ بیکار بعد از سقوط گردشگری، کاهشِ اکتشافِ اورانیوم و جرم شناخته شدنِ انتقال مهاجران است.

عکاس: Pascal Maitre

این مهاجران که از منطقه آگادز در نیجر به سمتِ لیبی حرکت می کردند، بعد از خراب شدنِ کامیون در کویر گیر افتادند و برای گرم شدن لاستیک خودرو را آتش زده اند.

عکاس: Pascal Maitre

جنگجویانِ کرد، یک زن داعشی را بعد از سقوط باغوز در سوریه در ماه مارس، محاصره نموده اند. یکی از زنانِ جنگنده کرد می گوید: این زنان نسخه اشتباهی از اسلام را آموخته اند و باید راهنمایی شوند.

عکاس: Lynsey Addario

نایت مای (سمت چپ) و فلورنس استیما (سمت راست) اهالی سودانِ جنوبی هستند و در یک آرایشگاه در اردوگاه پناهجویانِ بیدی بیدی در اوگاندا کار می نمایند. هر کدام کمتر از 5 دلار در روز درآمد دارند. کسب و کار های کوچک این منطقه را پر نموده است، اما شرکت ها خصوصی نیز به ظرفیت اشتغال در اردوگاه پی برده اند.

عکاس: Nora Lorek

زمزم یوسف 35 ساله، 6 ماه بعد از تولد فرزندش با احساس ضعف و سرگیجه به یک درمانگاه در روستای هاباسوین در سواقتصادی آمده است. فشار خون او بسیار بالا بود. یوسف توسط یک دانشجوی مامایی و زیر نظر مؤسس بیمارستان، اِدنا عدن اسماعیل، 81 ساله، درمان می شود.

عکاس: LYNSEY ADDARIO

عایشه بارکا و دخترش، مریم، روزهاست چیزی نخورده اند. آن ها بعد از آنکه به خاطر خشکسالی تمام حیواناتشان را از دست داند، خانه شان را ترک کردند و در سال 2008 خودشان را به این اردوگاه در اریتره رساندند. بعد از آنکه ارتش اریتره آغاز به سربازگیری از میانِ مردانِ جوان کرد، بسیاری از اریتره گریختند.

عکاس: John Stanmeyer

بچه ها در یک مهدکودک در منطقه بایان زورخ در مغولستان خوابیده اند. همه اتاق ها به تهویه هوا مجهز است تا میزان آلودگی هوا در اتاق ها کاهش پیدا کند. بچه ها در مقابل آلودگی هوا بسیار حساس هستند.

عکاس: MATTHIEU PALEY

مردم در حال تردد در خیابانی در گینزا، یکی از مقاصد تجاری در توکیو. تردد خودرو در روز های آخر هفته در این خیابان ممنوع است.

عکاس: David Guttenfelder

مردان جوان از نیجر و مناطق دیگر در یک گِتو در منطقه آگادز منتظر هستند تا به سمتِ لیبی حرکت نمایند. امید به زندگیِ پایین، فرصت های محدود تحصیلی و میزان بالای فقر، نیجر را در انتهای فهرستِ شاخص های توسعه انسانی سازمان ملل قرار می دهد.

عکاس: Pascal Maitre

جوزف واچیرا، یک مراقبت نماینده حیوانات در منطقه حفاظت شده اُل پِجِتا در کنیا با آخرین کرگدن سفیدِ نر به نام سودان خداحافظی می نماید. سودان در سال 2018 مرد. اکنون دو ماده از این گونه وجود دارد.

عکاس: Ami Vitale

یک شکارچی از روستایی در اندونزی هر هفته پانگولین ها (پولک پوست) را برای فروش به شهر می برد. این حیوان در کشور هایی که خاستگاه او هستند، یک گونه محافظت شده تحتِ قانون است و تجارت بین المللی آن ممنوع است. با این حال، شکار غیرقانونی و قاچاق بزرگترین تهدید برای بقای این حیوان است.

عکاس: Brent Stirton

یک پانگولینِ زمینی به نام تامودا در مرکز نگهداری حیوانات در زیمبابوه به دنبال مورچه و موریانه می شود. این حیوان از دستِ تجار غیرقانونی حیات وحش که احتمالاً می خواستند این حیوان را برای مصارف پزشکی سنتی به آسیا قاچاق نمایند، نجات یافته است.

عکاس: Brent Stirton

در انتهاِ فصلِ خشک، پرندگان گرسنه شامل لک لک ها، مرغان ماهیخوار و ... به بقایای یک برکه که از رودخانه موسیکادزی در موزامبیک منشعب شده است، روی آورده اند. این برکه در پارک ملی گروگونگوسا قرار گرفته است.

عکاس: Charlie Hamilton James

یک کروکودیل در پارک ملی گرونگوسا در موزامبیک در حال استراحت است.

عکس: Charlie Hamilton James

ده ها هزار لاک پشت ماده یک یا دو بار در ماه در فصل بارانیِ کاستا ریکا به ساحل می آیند تا طی یک مراسمِ دسته جمعی تخم گذاری نمایند. تخم ها 45 روز بعد به جوجه لاک پشت تبدیل می شوند.

عکس: Thomas P. Peschak

منبع: MSN.COM

منبع: برترین ها
انتشار: 11 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 752

به "بهترین عکس های سال 2019 به انتخاب نشنال جئوگرافیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین عکس های سال 2019 به انتخاب نشنال جئوگرافیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید