سازمان جهانی بهداشت: کلید جادویی حل بحران کرونا شاید هرگز ساخته نشود

به گزارش گردشیا، سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه هشدار داد با وجود امیدهای فراوان به تولید واکسن برای بیماری کووید - 19، ممکن است هرگز راه حلی ساده و به ظاهر جادویی برای این مشکل پیچیده وجود نداشته باشد و راستا عادی شدن اوضاع، راستای طولانی باشد.

سازمان جهانی بهداشت: کلید جادویی حل بحران کرونا شاید هرگز ساخته نشود

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، تدروس آدهانوم مدیرکل سازمان جهانی بهداشت و مایک رایان رئیس بخش برنامه های اضطراری این سازمان از همه کشورها خواستند تمهیدات بهداشتی همچون زدن ماسک، فاصله اجتماعی، شستن دست ها و تست کرونا را رعایت کنند.

آدهانوم در یک کنفرانس مجازی از مقر سازمان جهانی بهداشت در ژنو گفت: پیام ما به مردم و دولت ها آشکار است: همه این موارد را انجام دهید.

وی یادآور شد که زدن ماسک باید نمادی از همبستگی در سراسر جهان باشد.

وی اضافه نمود: در حال حاضر تعدادی واکسن در مرحله سوم آزمایش بالینی است و همه ما امیدواریم که واکسن های موثری برای جلوگیری از ابتلا تولید شود. با این حال، در حال حاضر راه حلی ساده و به ظاهر جادویی برای این مشکل پیچیده وجود ندارد و ممکن است هرگز به دست نیاید.

رایان نیز با اشاره به اینکه کشورهایی با شمار بالای ابتلا همچون برزیل و هند باید پذیرای مبارزه ای بزرگ باشند، گفت: راه برون رفت، طولانی و مستلزم تعهدی پایدار است.

مقام های سازمان جهانی بهداشت گفتند که یک تیم تحقیقاتی که در چین به سر می برند، هنوز به ژنو بازنگشته اند.

قرار است تیمی بزرگتر از کارشناسان چینی و بین المللی تحت هدایت سازمان جهانی بهداشت در مورد منشا شیوع این ویروس در شهر ووهان چین تحقیق کنند، اما هنوز زمان انجام این تحقیق و ترکیب این تیم مشخص نشده است.

آدهانوم همچنین از مادران مبتلا به کووید - 19 خواست به نوزادان خود شیر دهند، زیرا به گفته وی، مزایای این کار بیش از خطر ابتلا به این بیماری است.

کووید - 19 تا به امروز 18 میلیون و 84 هزار و 452 نفر را در سراسر جهان مبتلا کرده است. از این تعداد، 689 هزار و 910 نفر بر اثر ابتلا به این بیماری فوت کرده و 11 میلیون و 374 هزار و 463 نفر بهبود یافته اند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1270

به "سازمان جهانی بهداشت: کلید جادویی حل بحران کرونا شاید هرگز ساخته نشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت: کلید جادویی حل بحران کرونا شاید هرگز ساخته نشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید