عجیب ترین ویژگی خط استوا

به گزارش گردشیا، خبرنگاران : خط استوا یک ویژگی خاص مغناطیسی دارد.

عجیب ترین ویژگی خط استوا

خط استوا ویژگی های منحصر به فردی دارد. یکی از عجیب ترین ویژگی های خط استوا را در این فیلم مشاهده کنید.

به گزارش خبرنگاران، فردی در کشور اوگاندا آزمایش جالبی را درباره پایین رفتن آب در زمین روی خط استوایی و در نیمکره شمالی و جنوبی زمین انجام داد. این مرد دقیقا روی خط زردی ایستاده که خط استواست؛ خطی که خورشید به طور عمودی به آن می تابد. در این بخش 12 ساعت روز و 12 ساعت شب است. در خط استوا روزها کوتاه نمی گردد، شب ها هم کوتاه و بلند نخواهد شد. تمام سال تقریبا شرایط آب و هوایی ثابتی دارد مگر زمان هایی که باران می بارد یا فصل خشک است یعنی تغییر دمای هوا فقط با باران باریدن یا نباریدن در فصول مختلف اتفاق می افتد.

این خط استوا یک ویژگی خاص مغناطیسی دارد. وقتی پاها را بین خط زرد قرار دهیم یعنی یک پا در نیمکره شمالی و دیگری در نیمکره جنوبی زمین است نشان دهنده این است که یک اتفاق الکترومغناطیسی روی خط استوا در حال رخ دادن است.

شما دقت کنید وقتی سینک خانه تان را در ایران می شویید آب به کدام سمت می رود؟

ما یک آزمایش ساده روی همین خط زرد که نماد خط استواست انجام دادیم. در شمال و در ایران که روی نیمکره شمالی هستیم و اروپا، آمریکای شمالی، هند، پاکستان و چین این اتفاق می افتد که آب در جهت عقربه های ساعت پایین می رود.

همین آزمایش فرو رفتن آب را با نیمکره جنوبی انجام دادیم مانند برزیل ، آرژانتین، آفریقای جنوبی، استرالیا و ونزوئلا. آب خلاف جهت عقربه های ساعت پایین رفت.

وقتی همین آزمایش را دقیقا روی خط استوا انجام دادیم آب مستقیم و صاف به پایین رفت و به جهت عقربه های ساعت کاری نداشت.

منبع: رکنا
انتشار: 2 بهمن 1400 بروزرسانی: 2 بهمن 1400 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 2058

به "عجیب ترین ویژگی خط استوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین ویژگی خط استوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید