روغن خوراکی سه کاره استاندارد نیست

به گزارش گردشیا، تهران (پانا) - معاون سازمان ملی استاندارد گفت استانداردی برای روغن خوراکی با کاربرد پخت و پز، سالاد و سرخ کردنی با عنوان روغن سه کاره وجود ندارد.

روغن خوراکی سه کاره استاندارد نیست

به گزارش سازمان ملی استاندارد، مشخصات درج شده بر روی فرآورده روغن سرخ کردنی با نام تجاری اولترا هایلی محصول واحد تولیدی طبیعت سبز پارس کهن با استاندارد ملی ایران به شماره 4152 با عنوان روغن سرخ کردنی- ویژگی ها و روش های آزمون مغایرت دارد.

بنا بر این گزارش، وحید مرندی مقدم، معاون نظارت بر اجرای استاندارد با بیان اینکه برای روغن های خوراکی با کاربردهای مختلف، استانداردهای ملی جداگانه تدوین شده است، گفت: استانداردی برای روغن خوراکی با کاربرد پخت و پز، سالاد و سرخ کردنی با عنوان روغن سه کاره وجود ندارد.

مرندی مقدم افزود: انواع روغن های مایع از جمله روغن سویا، آفتابگردان، کانولا و مخلوط این روغن ها با نام روغن مایع مخلوط (مورد مصرف برای پخت و پز و سالاد) روغن مخصوص خانوار (مورد مصرف برای پخت و پز) و روغن سرخ کردنی (مورد مصرف سرخ کردن) معرفی می شوند.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد با اشاره به تبلیغ روغن سرخ کردنی با نام تجاری اولترا هایلی محصول واحد تولیدی طبیعت سبز پارس کهن با عنوان روغن سه کاره در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران توضیح داد: سازمان ملی استاندارد ایران هیچ گونه تاییدیه ای به روغن مصرفی سه کاره نداده است و این عبارت که باعث القا شبهه کیفیت برای مصرف کنندگان می شود، مورد تأیید سازمان ملی استاندارد ایران نیست.

مصرف کنندگان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مقررات استانداردهای ملی به پرتال این سازمان به نشانی isiri.gov.ir مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1516

به "روغن خوراکی سه کاره استاندارد نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روغن خوراکی سه کاره استاندارد نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید