حمل و نقل عمومی در هامبورگ، آلمان

به گزارش گردشیا، هامبورگ دارای یک شبکه گسترده حمل و نقل عمومی، حمل و نقل سریع و قطارهای منطقه ای، اتوبوس ها و بندرگاه ها است. برای گشت و گذار در هامبورگ بسته به علاقه شما به پیاده روی، رانندگی یا دوچرخه سواری، می توانید از وسایل نقلیه متفاوت استفاده کنید.

حمل و نقل عمومی در هامبورگ، آلمان

حمل و نقل عمومی در هامبورگ آلمان مانند بسیاری از منطقه ها شهری بسیار آسان است. بسیاری از کشورهای اروپایی به جای حمل و نقل فردی به حمل و نقل عمومی روی آورده اند و هامبورگ هم از این مقوله مستثنا نیست. شبکه حمل و نقل عمومی هامبورگ، به نام HVV، یک سیستم کامل شامل حمل و نقل سریع، خدمات ریلی و جهتهای اتوبوس رانی در سطح شهر هامبورگ است. این شهر همچنین برای دسترسی دادن بیشتر به مسافرین از بندرگاه ها و اتوبوس ها استفاده می کند.

مترو

اس بان (S-Bahn) و یوبان (U-Bahn) عناصر کلیدی سیستم حمل و نقل عمومی هامبورگ، شبکه حمل و نقل سریع و خدمات ریلی منطقه ای به شمار می فرایند که مرکز شهر را به بیشتر منطقه ها متصل می کند. 4 خط مترو U-Bahn ،6 خط ساحلی S-Bahn و 9 سرویس راه آهن منطقه ای در هامبورگ وجود دارد که این شهر را به سایر شهرهای منطقه متصل می کند.

ساعت های کاری

در روزهای هفته، قطارهای U / S از ساعت 4:30 صبح تا 1:00 صبح روز بعد و در آخر هفته به صورت 24 ساعته خدمت رسانی می کنند. خدمات اتوبوس رانی دارای زمانبدی مشابهی بوده و البته بعد از نیمه شب دارای خطوطی شبانه در جهتهای اصلی است.

خطوط متروی هامبورگ

در حال حاضر 4 خط مترو فعال وجود دارد، که دارای 91 ایستگاه و 105 کیلومتر طول است.

  • خط U1 - خط آبی، از ایستگاه Norderstedt Mitte تا ایستگاه Großhansdorf طول دارد. این خط در سال 1914 افتتاح شده و طول آن 55.8 کیلومتر بوده و 46 ایستگاه دارد.
  • خط U2 - خط قرمز از ایستگاه Niendorf Nord تا ایستگاه Mummelmannsberg طول دارد، در سال 1913 با طول 24.3 کیلومتر و 25 ایستگاه افتتاح شد.
  • خط U3 - خط زرد، از ایستگاه بمبیک تا ایستگاه Wandsbek-Gartenstadt طول دارد، قدیمی ترین خط راه اندازی شده بوده و در سال 1912 با 20.6 کیلومتر و 25 ایستگاه افتتاح شد.
  • خط U4 - خط سبز، ایستگاه Billstedt را به HafenCity Universität متصل می کند و در نوامبر 2012 با 12.2 کیلومتر طول و 11 ایستگاه افتتاح شد.

اتوبوس

شبکه ریلی هامبورگ از طریق طیف وسیعی از خدمات اتوبوس رانی شامل اتوبوس های مترو، اتوبوس های اکسپرس، اتوبوس های برقی و اتوبوس های منطقه ای (جابه جایی تا ایستگاه ها و شهرهای اطراف) تکمیل می شود.

جدول زمانبندی حمل و نقل عمومی هامبورگ

قطارها و اتوبوس ها معمولا هر 5 یا 10 دقیقه در داخل شهر به ایستگاه می رسند. در برخی از جهتهای پر تردد، به عنوان مثال در جهت اتوبوس های منطقه ای، ممکن است مجبور شوید 20، 40 یا 60 دقیقه صبر کنید تا اتوبوس بعدی برسد. بهتر است که ایستگاه ها درون اطراف محل اقامت خود را بررسی کنید و با آگاهی از برنامه زمان بندی ایستگاه، وقت بیشتری را صرف صبحانه خوردن کنید، به جای این که عجله کنید و سپس در ایستگاه اتوبوس منتظر بمانید.

علاوه بر این، مهم است بدانید که حمل و نقل عمومی در هامبورگ فقط از جمعه تا یکشنبه و قبل از تعطیلات عمومی دارای سرویس های خدمات دهی شبانه نیز هستند. از دوشنبه تا جمعه بین ساعت های 00:30 و 05:00 خدمات این سیستم قطع می شود، در این اوقات می توانید از اتوبوس های شبانه استفاده کرده یا یک تاکسی کرایه کنید. اگر می خواهید با جهتهای تحت پوشش آشنا شوید، می توانید نقشه اتوبوس شب HVV را از دوشنبه تا جمعه یا خدمات شبانه HVV در شب های آخر هفته را به شکل فایل های PDF دانلود کنید.

تاکسی

شهر هامبورگ قوانین سختگیرانه ای در رابطه با خدمات تاکسی رانی اتخاذ کرده تا اطمینان حاصل کند که مسافران تنها با شرکت های حرفه ای روبه رو هستند. شما می توانید تاکسی ها را با رنگ سفید و نشانه تاکسی بر روی سقف اتومبیل شناسایی کنید.

ایستگاه های رسمی تاکسی در فرودگاه هامبورگ، ایستگاه های قطار و مکان های محبوب، تجاری و مکان های گردشگری اطراف شهر قرار گرفته اند. همچنین می توان در خیابان تاکسی کرایه کرد در صورتی که: علامت تاکسی روشن باشد. شما می توانید تاکسی ها را از طریق تماس با یکی از مراکز تاکسی رزرو کرده یا برنامه myTaxi را دانلود و استفاده کنید.

کرایه تاکسی

کرایه تاکسی های هامبورگ براساس قیمت های ثابت میزان گیری می شوند و همین امر محاسبه میزان پرداختی شما را آسان می کند. اگر شما نیاز به یک وسیله نقلیه بزرگ تر دارید که بیشتر از چهار مسافر را در خود جای دهد، می توانید Großraumtaxe را با پرداختن 6 یورو (207,00 تومان) کرایه کنید. تقریبا خیلی به صرفه تر است، به طوری که کل مبلغ (به ازای هر 20 نفر 9 تا 10 یورو(31,000 تومان تا 34,000 تومان)) است. تمام رانندگان تاکسی می توانند کرایه را به صورت نقدی و کارت پرداخت یا از طریق کارت اعتباری دریافت کنند.

عبور با کشتی

بندرگاه هامبورگ شما را به بندر هلیگولند آلمان متصل می کند و با پرداخت 7 بلیط کشتی در هفته می توانید این جهت را بپیمایید. مدت زمان رفتن از هامبورگ به هلگولند 3 ساعت و 30 دقیقه است، در طی این جهت از Helgoline عبور می کنید. 6 خط کشتی رانی برای بندر و رودخانه اِلب وجود دارد. این جهتها دارای شماره دو رقمی هستند که از 61 شروع می شود. شما می توانید از بلیط HVV خود برای انتخاب قایق استفاده کنید و حتی در سفرهای خود به میزان محدود به گشت و گذار در اطراف بندر بپردازید. تمام کشتی ها انتهای جهت آن ها در Landungsbrücken است.

منطقه ها تحت پوشش

شبکه حمل و نقل عمومی از 5 حلقه متصل شده در اطراف دریاچه الستر ساخته شده است. حلقه A و B (Großbereich نامیده می شود) محدوده شهر را پوشش می دهند و اگر قصد سفر به منطقه ها دورتر را دارید، حلقه های C، D، E تا 60 کیلومتری شهر را پوشش می دهند. برخی از قطارهای منطقه ای نیز در این رنج (Gesamtbereich) گنجانده شده اند.

تراموا هامبورگ

شبکه تراموا هامبورگ، آلمان (Straßenbahnnetz Hamburg) بخشی از سیستم حمل و نقل عمومی در شهر و استان فدرال هامبورگ آلمان بوده است. این شبکه در سال 1866 افتتاح شد، و تا سال 1978 به کار خود ادامه می داد.

دوچرخه سواری در هامبورگ

برنامه bikeshare StadtRAD یک راه آسان و کم هزینه برای یافتن دوچرخه در شهر است. پس از ثبت نام، می توانید برای 30 دقیقه به صورت رایگان از دوچرخه استفاده کنید، و به ازای هر دقیقه پس از آن باید میزان شارژ متوسطی را بپردازید. حدود 70 ایستگاه اجاره ای و 700 دوچرخه در اطراف شهر وجود دارد. برای مرور سریع خدمات مربوط به دوچرخه، به صفحه StadtRAD Hamburg - اجاره دوچرخه دفتر توریستی مراجعه کنید.

بلیط ها

طیف وسیعی از بلیط های تک نفره، روزانه و هفتگی که برای تمام اتوبوس ها، قطارها و کشتی ها معتبر هستند، در دستگاه های بلیط فروشی HVV عرضه می شوند. برای مسافران دائمی، استفاده از بلیط های ماهانه یا سالانه ارزان ترین گزینه است. همچنین، از کارفرمای شرکت خود بپرسید که اگر با شرکت هامبورگ اساس قرارداد دارند، شما را در طرح proficard شرکت دهند.

به گردشگران توصیه می شود از کارت هامبورگ استفاده کنند، زیرا تخفیف های مختلفی در زمینه فعالیت های فرهنگی و گذراندن اوقات فراغت علاوه بر حمل و نقل رایگان برای مسافران در نظر می گیرد.

توجه: جهتهای روزانه بعد از ساعت 9 صبح ارزان تر می شوند.

منبع: کجارو / study-in-hamburg.com / hamburg.com
انتشار: 10 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1401 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 2154

به "حمل و نقل عمومی در هامبورگ، آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمل و نقل عمومی در هامبورگ، آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید