توسعه شهرستان برای رسیدن به حد نرمال نیازمند 95 میلیارد تومان است

به گزارش گردشیا، به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان دهگلان، جمال ارشدی در جلسه کمیته برنامه ریزی این شهرستان گفت: بودجه تعیین گردیده در بخش های مختلف هم در تملک دارائی ها و هم در ماده 180 و سایر بخش ها حدود 38 میلیارد تومان است که با این مبلغ می توانیم یک سری برنامه ریزی انجام گردد و بخش دیگر آن به توان مدیران شهرستان بستگی دارد.

توسعه شهرستان برای رسیدن به حد نرمال نیازمند 95 میلیارد تومان است

وی اضافه کرد: مدیران شهرستان باید حتما هر سه ماه یکبار مدیرکل وارد شهرستان نماید زیرا بخشی از اعتبارات شهرستانی، بخشی استانی و بخش دیگر آن ملی است که احتیاج است شهرستان در هر سه مورد سهم داشته باشد بنابراین هرچه مدیران فعالتر و توانمند تر باشند می توانند بودجه جذب نمایند.

فرماندار دهگلان با بیان اینکه مهمترین کار در شهرستان بحث آب و فاضلاب روستایی است، ادامه داد: بیشترین مشکل ما در حوزه آب شرب روستایی است که سعی گردیده بیشترین بودجه در توزیع به این بخش سوق داده گردد، زیرا اگر این مشکل حل نگردد باعث مهاجرت می گردد.

ارشدی یادآور شد: در بخش ماده 180 و تملک دارائی ها مبلغ سه میلیارد و 350 میلیون تومان سهم آب و فاضلاب روستایی، یک میلیارد و 550 میلیون تومان آب و فاضلاب شهری، دو میلیارد و 500 میلیون تومان، بخش آموزش دو میلیارد و 390 میلیون تومان، دامپزشکی 500 میلیون تومان، منابع طبیعی586 میلیون تومان، بنیاد مسکن دو میلیارد و 690 میلیون تومان، باغداری حدود دو میلیارد تومان، ورزش و جوانان 950 میلیون تومان، شهرداری بلبان آباد 450 میلیون تومان، شهرداری دهگلان یک میلیارد و 400 میلیون تومان بوده است.

وی در ادامه گفت: اعتبار 400 میلیارد تومانی که به شهرستان اختصاص یافته مستقیما به پروژه های حوزه کشاورزی تخصیص یافته است.

فرماندار دهگلان اضافه کرد: متاسفانه با این اوصاف بعضی از دستگاه ها نتوانسته اند اعتبارات را جذب نمایند که این خیلی مهم است یعنی در واقع عدم جذب اعتبار نشان ازعدم برنامه ریزی مدیر دارد.

ارشدی خطاب به مدیران گفت: مدیر باید تمام کوشش خود را انجام دهد که یک ریال از بودجه شهرستان برگشت داده نگردد زیرا برگشت اعتبار به معنی این است که نسبت به توسعه شهرستان بی توجهی گردیده است.

وی با اشاره به تعریف 175 پروژه شهرستان در بحث آسفالت راه روستایی، حوزه های کشاورزی و آبخیزداری ادامه داد: اگر ما بتوانیم با این وضعیت به نحو بهتر استفاده کنیم می توانیم بخشی از مسائل را حل کنیم ولی اگر بخواهیم به حالت نرمال برسیم بودجه شهرستان جوابگو نیست و احتیاج به بودجه استانی و ملی داریم.

فرماندار دهگلان خطاب به مدیران شهرستان یادآور شد: عملکرد شما در جذب اعتبار بسیار مهم است و ما نباید تنها به اعتبارات شهرستان اکتفا کنیم و مدیران باید از منابع در اختیار استان و مدیران کل استفاده نمایند.

ارشدی اولویت بندی را یکی از نکات مهم حل مسائل شهرستان دانست و گفت: برنامه ریزی بر اساس حل مسائل در حوزه های موجود اجرا شده است و سال جاری کوشش گردیده که بودجه برای پروژه جدید تعریف نگردد و کل اعتبارات برای ساماندهی پروژه های قبل هزینه گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 82

به "توسعه شهرستان برای رسیدن به حد نرمال نیازمند 95 میلیارد تومان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه شهرستان برای رسیدن به حد نرمال نیازمند 95 میلیارد تومان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید