مرکز نوآوری و شتابدهی (منش) در ارومیه افتتاح شد

به گزارش گردشیا، مرکز نوآوری و شتابدهی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان، رئیس جهاددانشگاهی و جمعی از مسئولان استانی به همت و مشارکت هر دو نهاد افتتاح شد.

مرکز نوآوری و شتابدهی (منش) در ارومیه افتتاح شد

به گزارش خبرنگاران، کیومرث پورایراندوست، مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در آیین افتتاح این مرکز با بیان اینکه جهاد دانشگاهی و ورزش و جوانان در تعاملی سازنده اقدام به راه اندازی مرکز نوآوری و منش کرده اند، گفت: برخی طرحها و مراکز با وجود هزینه و صرف اعتبارات، خروجی مدنظر و مطلوب را ندارند اما ماندگاری و تاثیرگزاری مراکز منش بالاست و امید است با تعامل و همکاری با جهاد دانشگاهی جز استانهای پیروز در این حوزه باشیم.

وی ادامه داد: گسترش فعالیتهای این مرکز و تربیت کارآفرینان جوان پیروز مطمئنا باعث می گردد که در آینده این مرکز جز مراکز پیروز باشد و امیدواریم جوانان استفاده کافی از این مراکز داشته باشند.

پور ایراندوست بااشاره به اینکه فعالیت 10 مرکز مشاوره شغلی در سطح استان و بهره مندی از افراد توانمند،اساتید دانشگاه و کارافرین در این مراکز اضافه نمود: خروجی مراکز منش با مراکز مشاوره شغلی در تعامل باشند تا در راستای توسعه استان اقدامات گسترده تری برداشته گردد.

وی با اشاره به نقش و اهمیت جوانان در ورود به عرصه های خلاقیت و کارافرینی در کشور اظهار کرد:آموزش مهارتهای خلاقیت و نوآوری به قشر جوان و فارغ التحصیل و جویای کار می تواند زمینه مساعدی برای اشتغالزایی و رونق چرخه توسعه استان و کشور داشته باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی ادامه داد: مرکز نواوری و شتبادهی محلی برای تبادل نظرات جوانان برای اراده راهکارهای هوشمندانه و نوآرانه خواهد بود که باید ایده های بکر و بدیع جوانان در عرصه های مختلف مورد حمایت و توجه قرار گیرد.

در ابتدای این مراسم دکتر امین رستم زاده، رییس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی اظهار کرد: این نهاد با هدف حذف خلا بین صنعت و دانشگاه مراکز منش را راه اندازی کرد تا فارغ التحصیلان صاحب ایده با سوق به سمت این مراکز به بازار کار وصل شوند.

وی با بیان اینکه مرکز منش در جهت ترویج و ارتقاء فرهنگ فناوری، ترغیب دانشجویان و دانش آموختگان و سایر علاقمندان دانشگاهی به راه اندازی کسب و کارهای نوپا و حمایت آنها به وسیله ارائه خدمات حمایتی و مشاوره ای در راستای تبدیل آنها به واحدهای فناور و راهنمایی به مراکز رشد ایجاد شد، گفت: بستر سازی جهت پیاده سازی ایده های نو مبتنی بر دانش توسط صاحبان ایده، ایجاد زمینه مناسب برای ظهور و حمایت از خلاقیت نیروهای جوان، شناسایی و توانمند¬سازی دانشجویان و اساتید خلاق، نوآور و کارآفرین و فراهم کردن زمینه تجاری¬سازی دستاوردهای علمی آن¬ها برای ورود به فعالیت¬های کسب وکار دانش بنیان، نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی و راهنمایی فعالیت های نوآورانه در راستای سیاست های علمی و نوآوری کشور و ایجاد فرصتهای کارآفرینی در دانشگاه از جمله اهداف ایجاد مرکز نوآوری و شتبادهی می باشد.

رستم زاده توضیح داد: با برگزاری دوره ها و رویدادهای پیش شتابدهی در بازه زمانی معینی که به طور معمول 3 تا 6 ماه می باشد،به تیم های استارت آپی و جوانان خلاق یاری کنیم تا شبکه و کسب و کار خود را به وجود آورند.

وی اضافه نمود: تا کنون بیش از یکهزار نفر به ساعت کارگاه تخصصی طی دو ماه گذشته با موضوعات خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی، فکرآفرینی، تیم سازی، بزاریابی، اتصال به بازار، هوش تجاری، کارآفرینی گردشگری و اصوص و فنون مذاکره ویژه جوانان برگزار شده است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان خاطر نشان کرد: هدف اصلی مرکز منش، ایجاد تعامل سازنده میان صاحبان ایده و کلیه نهادها و سازمان های مرتبط و دراختیار گذاشتن فضای مناسب جهت رشد و گسترش فرهنگ کار و کارآفرینی در بین جوانان و دانشجویان است.

وی تجهیز ساختمانی متناسب با طراحی خلاقانه و حرف های و پیش بینی برنامه های اثرگذار متناسب با ادبیات فکری جوان امروز را از ویژگی های متمایز این مرکز عنوان و اظهار کرد:تقویت نظام خلاقیت در اکوسیستم نوآوری منجر به تحقق مولفه های توسعه پایدار می گردد.

رستم زاده تشریح کرد: تحقق اهداف متعالی توسعه در برخی از موضوعات جوهری نیازمند نهادینه شدن فرهنگ انتظار در برنامه ریزی ها است چرا که اگر انتظار خروجی بلافاصله کار را داشته باشیم در برنامه ریزی های آینده با مشکل روبرو شده و راهبردهای زیر ساختی در برنامه و پلان توسعه نمی توانیم خلق نماییم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1762

به "مرکز نوآوری و شتابدهی (منش) در ارومیه افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز نوآوری و شتابدهی (منش) در ارومیه افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید