توسعه تبادلات مرزی؛ اولویت اصلی وزارت راه و شهرسازی

به گزارش گردشیا، خبرگزاری خبرنگاران- وزیر راه و شهرسازی گفت: پایانه های مرزی استان سیستان و بلوچستان به منظور تسهیل تردد های مرزی بین ایران و پاکستان و رونق ترانزیت ظرف مدت کوتاهی به سه مرکز تبادل مرزی توسعه پیدا کرد.

توسعه تبادلات مرزی؛ اولویت اصلی وزارت راه و شهرسازی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، محمد اسلامی در نشست کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به اهمیت دیپلماسی ترانزیتی و توسعه تبادلات مرزی اشاره نمود و گفت: یکی از مسائل بسیار مهم راهبردی که وزارت راه و شهرسازی به آن اهتمام ویژه ای دارد، توسعه راه های ترانزیتی و افزایش ظرفیت پایانه های مرزی است به نحوی که در دوسال اخیر افزایش قابل توجهی داشته است.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: احداث پایانه مرزی رمیدان یکی از آرزو های دیرینه مردم سیستان و بلوچستان بود که در بازه زمانی 3 ماهه احداث و هم اکنون در حال توسعه است. همچنین پایانه مرزی پیشین که تنها ظرف مدت 2 ماه و با هدف تسهیل تردد های مرزی بین ایران و پاکستان و رونق ترانزیت راه اندازی شد تا ظرفیت پایانه مرزی استان سیستان و بلوچستان به سه مرکز تبادل مرزی افزایش پیدا کند.

آقای اسلامی با اشاره به رشد چشمگیر بودجه راه استان ها نسبت به سال 96 افزود: برای احداث بزرگراه ها ضوابطی وجود دارد به گونه ای که تردد درون جاده ای باید تعداد مشخصی افزایش پیدا کند تا احداث بزرگراه برای سرمایه گذار صرفه مالی داشته باشد. این در حالی است که در سال ها اخیر رشد قابل توجهی در احداث بزرگراه های استان سیستان و بلوچستان داشتیم به نحوی که از 800 کیلومتر بزرگراه ساخته شده در کشور، 100 کیلومتر آن در این استان واقع شده است.

وی ادامه داد: زمانی در استان سیستان و بلوچستان تمامی راه ها فرعی و خاکی بود، اما با کوشش های انجام شده راه ها به اصلی تبدیل شده و به مرور زمان تبدیل به بزرگراه خواهد شد. در حال حاضر هیچ توقفی در جریان احداث راه ها جاده های وجود نداشته و بدون توقف تمامی عملیات راه سازی در حال اجرا است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 18 خرداد 1400 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1766

به "توسعه تبادلات مرزی؛ اولویت اصلی وزارت راه و شهرسازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه تبادلات مرزی؛ اولویت اصلی وزارت راه و شهرسازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید