تخصیص ارز ترجیحی برای تامین کالاهای اساسی تا انتها سال

به گزارش گردشیا، به گزارش خبرنگاران، محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به جلسه بعدازظهر امروز (سه شنبه) کمیسیون اقتصادی، گفت: طبق گزارش های ارائه شده، براساس تصمیم دولت، موضوع تخصیص ارز ترجیحی برای تامین کالاهای اساسی تا خاتمه سال جاری، استمرار خواهد داشت.

تخصیص ارز ترجیحی برای تامین کالاهای اساسی تا انتها سال

وی با بیان اینکه تعامل وزارت صنعت، معدن و تجارت و کمیسون اقتصادی می تواند منجر به کاهش قیمت ها شود، افزود: در جلسه امروز مسائل و مسائل موجود در نظام صنفی مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد ظرف 10 روز آینده در نشست مشترک هیات رئیسه اتاق اصناف کشور و معاونان بخش بازرگانی و تجارت داخلی وزارت صمت خلاءهای موجود در بخش ایفای تعهدات و… برای اصلاح قانون جمع بندی شود.

پورابراهیمی یادآور شد: اقدامات مشترک وزارت صمت و بانک مرکزی در افزایش ظرفیت صادراتی کشور از طریق اتاق تهاتر و پایاپای در دستور کار است که بر اساس آن نیمه دوم سال شاهد جهش صادرات غیرنفتی کشور خواهیم بود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین گفت: پیش بینی می شود منابع ارزی کشور در نیمه دوم سال نسبت به نیمه نخست افزایش یابد که این امر موجب بهبود تراز تجاری ایران و تامین منابع برای تامین کالاهای اساسی و منطقی شدن قیمت ها می شود.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1398

به "تخصیص ارز ترجیحی برای تامین کالاهای اساسی تا انتها سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخصیص ارز ترجیحی برای تامین کالاهای اساسی تا انتها سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید