تاکید نماینده آمریکا بر حفظ رویکرد ترکیبی در قبال کره شمالی

به گزارش گردشیا، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در ملاقات با گروهی از قانون گذاران کره جنوبی بر لزوم اتخاذ ترکیبی از رویکردهای بالا به پایین و پایین به بالا برای خلاصی از جاه طلبی های اتمی کره شمالی تاکید نمود.

تاکید نماینده آمریکا بر حفظ رویکرد ترکیبی در قبال کره شمالی

به نقل از خبرگزاری یونهاپ، قانون گذاران کره جنوبی به رهبری سونگ یونگ-گیل از حزب حاکم دموکرات که به واشنگتن سفر نموده اند، گفتند: استیون بیگان، معاون وزیر امور خارجه آمریکا و مذاکره نماینده ارشد آمریکا در مذاکرات با کره شمالی همچنین متعهد کوشش هایی شد تا مطمئن گردد تجارب و درس هایش از دست و پنجه نرم کردن با این کشور کمونیست به دولت بعدی آمریکا منتقل می گردد.

سفر این قانون گذاران کره جنوبی به واشنگتن به دنبال پیروزی جو بایدن، نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری سه نوامبر آمریکا صورت گرفت. بایدن منتقد دیپلماسی بالا به پایین دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا با کیم جونگ-اون، رهبر کره شمالی بوده است.

روش بالا به پایین اساساً یک سیستم را به اجزای کوچکتر خود می شکند تا بتواند از شرایط زیرسیستم های آن با استفاده از یک روش مهندسی بازگشتی اطلاع کسب کند. در روش بالا به پایین ما یک درک بالا و شمای کلی از محصول را در اختیار داریم. روش پایین به بالا، بر اساس بنا کردن و ساختن اجزای کوچک سیستم و سپس ادغام آنها برای ساختن سیستمی پیچیده تر است. این روش، اولویت بندی و جزئیات دارد.

این قانون گذاران کره جنوبی در بیانیه ای گفتند: استیون بیگان تاکید نمود که از زمان انتها نشست هانوی مشکلاتی در مذاکره با کره شمالی وجود داشته اما همچنان امیدوار است که آنها بتوانند موضوع اتمی کره شمالی را حل نمایند.

سونگ گفت: بیگان بر لزوم دستیابی به تعادلی میان اقدامات دیپلماتیک بالا به پایین و پایین به بالا در رسیدگی به موضوع کره شمالی تاکید نمود و با لزوم استفاده از هر دو رویکرد به عنوان مکمل یکدیگر موافق است.

ترامپ یه نشست با رهبر کره شمالی برگزار کرد اما مذاکرات میان این دو کشور از زمان دومین نشست شان در هانوی در فوریه 2019 میلادی که بدون توافق انتها یافت، متوقف شده است. نخستین ملاقات آنها در ژوئن سال 2018 میلادی در سنگاپور صورت گرفت.

سونگ به استیون بیگان گفت: من بر اهمیت نشست های ترامپ-کیم به عنوان نخستین گام مهم که کره شمالی را به خروج از انزوای طولانی مدتش ترغیب کرد، تاکید نمودم. ما امیدواریم دولت جدید آمریکا به چنین کوشش هایی ادامه دهد تا کره جنوبی و آمریکا صرف نظر از اینکه چه کسی در این کشورها زمام امور را در دست دارد به توسعه روابط میان سئول، پیونگ یانگ و واشنگتن ادامه دهند.

این قانون گذاران کره جنوبی روز یکشنبه وارد واشنگتن شدند تا با همتایان آمریکایی خود و مقامات دولت واشنگتن و اندیشکده ها از جمله آنهایی که به جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا نزدیک هستند، مذاکره نمایند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1449

به "تاکید نماینده آمریکا بر حفظ رویکرد ترکیبی در قبال کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید نماینده آمریکا بر حفظ رویکرد ترکیبی در قبال کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید