تامین آب جیرفت از دریای عمان در دستور کار است

به گزارش گردشیا، خبرنگاران: مدیر امور آب شهرستان جیرفت با اشاره به اینکه تامین آب این منطقه از دریای عمان در دستور کار است،گفت: در حال حاضر آب به عنوان مایه حیات و غیر قابل تجدید به سمت بحرانی شدن در شهر جیرفت پیش می رود.

تامین آب جیرفت از دریای عمان در دستور کار است

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

احمد سنجری در گفت وگو با خبرنگار گردشیا در جیرفت با بیان اینکه برای تکمیل پروژه آبرسانی به جبالبارز احتیاج به 55 میلیارد ریال اعتبار است، اظهار کرد: با ساخت چهار مخزن و ایستگاه پمپاژ و 3.5کیلومتر خط انتقال و حفر دو حلقه چاه، مشکل تامین آب این منطقه نیز حل می گردد.

وی با اشاره به اینکه در سال 82 سطح برخورد آب در 40 متری اعماق زمین بوده و در حال حاضر به 150 متری رسیده است، اظهار کرد: این مایه حیات و غیر قابل تجدید در شهر جیرفت به سمت بحرانی شدن پیش می رود.

مدیر امور آب شهرستان جیرفت اضافه نمود: در شرایطی که از محل سد هلیل جیرفت به آب شرب تخصیص داده نگردد، بیم آن می رود که در آینده شاهد بروز تنش های غیر قابل تصوری در بخش آب شرب در منطقه باشیم.

سنجری با اشاره به قول مساعد عارفی، نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری مسائل شهر جیرفت، اظهار کرد: تامین آب جیرفت به وسیله دریای عمان در دستور کار قرار گرفته و موارد مربوط به آب و فاضلاب نیز به وسیله معاونت آب و آبفای وزارت نیرو پیگیری می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 3 شهریور 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 311

به "تامین آب جیرفت از دریای عمان در دستور کار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین آب جیرفت از دریای عمان در دستور کار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید