بیشترین عوامل ترس و نگرانی در بین شهروندان آلمانی

به گزارش گردشیا، نتایج یک نظر سنجی نشان می دهد که ترس از بحران پناهندگان و سیاست های ترامپ در صدر لیست نگرانی ها و ترس های شهروندان آلمانی قرار گرفته است.

بیشترین عوامل ترس و نگرانی در بین شهروندان آلمانی

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

به گزارش گروه بین الملل گردشیا به نقل از هفته نامه اشپیگل، نتایج یک نظر سنجی درباره ارزیابی ترس ها و نگرانی های شهروندان آلمانی نشان می دهد که آلمانی ها به صورت میانگین خوشبین ترشده و کم تر نگرانی دارند.

البته نتایج این نظر سنجی نشان می دهد که حدود 30 سال بعد از سقوط دیواربرلین ترس ها و نگرانی ها در شرق آلمان بسیار گسترده تر از مناطق غربی است.

به طور کلی بیش از نیمی از 2400 شهروند آلمانی که در این نظر سنجی شرکت کردند در این باره نگرانی داشتند که دولت با شمار بالای پناهندگان غافلگیر شده و تنش های بیشتری بین شهروندان و مهاجران ایجاد گردد. ترس از سیاست های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در بین شهروندان آلمانی هم به همین میزان بود. مسئله ترس از از افزایش اجاره بها که برای اولین بار مورد آنالیز نهاده شد در صندلی ششم و تغییرات آب و هوا هم در صندلی دوازدهم نهاده شد.

نتایج این نظر سنجی نشان داد که سهم افراد با ترس های مختلف در مقایسه با سال 2018 به میزان قابل توجهی کاهش داشته است. به طور متوسط تمام ترس ها و نگرانی ها در 39 درصد پاسخ دهندگان وجود داشت که البته پایین ترین میزان از سال 1994 بود. حدود سه سال پیش 52 درصد شهروندان چنین وضعیتی داشتند.

از بین شرکت کنندگان در این نظر سنجی 56 درصد پاسخ دادند که از هجوم بالای پناهندگان و تنش هایی که متعاقب آن ایجاد می گردد هراسانند. 55 درصد شهروندان آلمانی می ترسیدند که سیاست های دونالد ترامپ دنیا را خطرناک تر کند. بعد از آن ترس از ناتوانی سیاستمداران در بین شهروندان آلمانی وجود داشت که 47 درصد در این باره ابراز نگرانی کردند.

47 درصد شهروندان هم از افراط گرایی می ترسیدند و 45 درصد هم از ناتوانی در پرداخت اجاره بها. مالیات های بالاتر و افزایش قیمت ها نیز برای بیش از 40 درصد شرکت کنندگان در این نظر سنجی موضوع مهمی بود.

44 درصد شهروندان هم از وقوع حملات تروریستی می ترسیدند. 24 درصد شهروندان هم نگران از دست دادن شغل خود بودند. 23 درصد هم از وقوع جرم و جنایت بیمناک بودند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 426

به "بیشترین عوامل ترس و نگرانی در بین شهروندان آلمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشترین عوامل ترس و نگرانی در بین شهروندان آلمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید