انتخاب هوشمندانه برای وام دارهای بازار مسکن

به گزارش گردشیا، به گزارش خبرنگاران، دو گروه قیمتی در بازار آپارتمان های 15 تا 30 سال ساخت در فایل های ملکی موجود نزد بنگاه ها و موتورهای جست وجو قابل شناسایی است. گروه اول آپارتمان های قیمت مناسبی هستند که به واسطه سال ساخت بالا و فقدان امکانات ضروری همچون آسانسور و پارکینگ و احیانا احتیاج به تعمیرات در داخل واحد یا مشاعات با قیمت های 20 تا 30 درصد زیر قیمت آپارتمان نوساز فایل شده اند.

انتخاب هوشمندانه برای وام دارهای بازار مسکن

جهت دریافت خدمات لیست قیمت آلاچیق با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به عنوان مثال آپارتمان 19 سال ساخت در ولنجک، خیابان نوزدهم به مساحت 155 مترمربع در حالی به قیمت مترمربعی 59 میلیون تومان برای فروش عرضه شده که قیمت آپارتمان نوساز در این خیابان عموما حدود 75 میلیون تومان است. به این ترتیب قیمت آپارتمان نزدیک 20 ساله در این منطقه 20 درصد زیر قیمت واحد نوساز است.

البته این شرایط فقط مختص واحدهای لوکس متراژ در مناطق لوکس شهر نیست، بلکه در خصوص مناطق مصرفی نیز این قاعده صدق می نماید. بنابراین خرید از گروه اول قیمتی آپارتمان های قدیمی ساز می تواند یک خرید هوشمندانه برای وام دارها محسوب گردد؛ به ویژه با توجه به اینکه شرط سن بنا برای وام های اوراق 25 سال ساخت و برای وام خانه اولی ها نیز 20 سال از تاریخ صدور پروانه است.

اما دسته دوم قیمتی در بازار آپارتمان های قدیمی ساز مربوط به املاکی است که چشم اندازی از تخریب و نوسازی در سال های آینده برای آنها وجود دارد و بعضا حتی توافقی برای نوسازی میان همسایه ها انجام شده است. این املاک با قیمت های به مراتب بیشتر از قیمت آپارتمان قدیمی و با قیمتی بین آپارتمان و زمین برای فروش عرضه شده اند.

در واقع قیمت اعلامی این املاک به میزانی است که گویی قدرالسهم ملک (که از متراژ فعلی آن در صورت آپارتمان قطعا کمتر است) به قیمت روز زمین در آن منطقه معامله می گردد. این گروه از املاک اغلب بیش از 25 سال دارند و طبعا وام دارها به خرید آنها تمایل نشان نخواهند داد و حتی اگر مایل به خرید آنها باشند نیز اغلب استطاعت کافی برای تملک این املاک را ندارند.

منبع: دنیای اقتصاد

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1242

به "انتخاب هوشمندانه برای وام دارهای بازار مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب هوشمندانه برای وام دارهای بازار مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید