افت شدید قیمت خودروهای مونتاژی ؛ جدیدترین قیمت ها را ببینید ، کاهش یک میلیارد و 100 میلیون تومانی تیگو ، آخرین قیمت تارا اتوماتیک و دنا اتوماتیک

به گزارش گردشیا، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران با اشاره به این که قیمت خودرو به ویژه خودروهای مونتاژی طی روزهای گذشته در بازار کاهش یافته، گفت: قیمت برخی از این خودرو ها تا حدود یک میلیارد و 100 میلیون تومان افت کرده است.

افت شدید قیمت خودروهای مونتاژی ؛ جدیدترین قیمت ها را ببینید ، کاهش یک میلیارد و 100 میلیون تومانی تیگو ، آخرین قیمت تارا اتوماتیک و دنا اتوماتیک

به گزارش خبرنگاران، شورای رقابت حدود دو هفته پیش قیمت 17 خودروی مونتاژی را برای اولین بار مصوب کرد، با توجه به اینکه قیمت خودروهای مونتاژی بین 100 تا 800 میلیون تومان کمتر از قیمت کارخانه ای این خودروها تعیین شد، لذا قیمت این خودرو بلافاصله در بازار در حدود 16 درصد کاهش یافت.

البته خودروسازان نسبت به قیمت های ابلاغی واکنش نشان دادند که قیمت ها باید بازنگری شود، ولی با وجود ممانعت مونتاژکاران برای عدم اجرای مصوبه شورای رقابت به لازم الاجرا بودن آن تاکید کرد و پیرو آن نیز وزارت صمت جلسه مشترکی با حضور مدیران عامل خودروسازی ها برگزار کرد. پس از آن جلسه مدیران شرکت های خودروسازی مونتاژکار از جمله شرکت های بهمن، مدیران خودرو، کرمان موتور، فردا موتور و ایلیا خودرو بر اجرای مصوبه شورای رقابت درباره قیمت های نو خودروی مونتاژی تاکید کردند و به عبارتی قیمت های نو را پذیرفتند.

سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نیز در نامه ای به مدیران عامل شرکت های خودروسازی مونتاژکار بر ضرورت رعایت همه الزامات قانونی در عرضه خودرو تاکید کرد و ضوابط قیمت گذاری و فروش خودروهای مونتاژی را به شرکت های خصوصی گفت و بر این اساس عدم اجرای مصوبه شورای رقابت از طریق خودروسازان مصداق گران فروشی اعلام شد.

بنابراین پیرو تاکید و پافشاری شورای رقابت و وزارت صمت بر اجرای مصوبه قیمت خودروهای مونتاژی کاهش قیمت خودروهای مونتاژی در بازار ادامه یافت، به طوری که رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو از کاهش شدید قیمت این خودروها خبرداد.

سعید مؤتمنی در مورد کاهش شدید قیمت خودروهای مونتاژی به خبرنگار فارس، گفت: طی هفته های گذشته در مجموع قیمت خودروهای داخلی و مونتاژی کاهشی بوده البته در مواردی نیز ثبات قیمت وجود داشته اما اغلب خودروهای تولید داخل و مونتاژی کاهش قیمت داشته است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران افزود: در چند روز گذشته قیمت تیگو 8 کاهش قابل توجهی داشته است، به طوری که مدل 1401 این خودرو از 4 میلیارد و 200 میلیون تومان به سه میلیارد و 100 میلیون تومان کاهش یافته است و مدل 1402 این خودرو نیز اکنون در بازار حدود سه میلیارد و 350 میلیون تومان است.

وی گفت: خودرو جک اس 5 نیز که تا چند روز پیش در بازار به قیمت یک میلیارد و 900 میلیون تومان عرضه می شد، اکنون به حدود یک میلیارد و 670 میلیون تومان رسیده است.

مؤتمنی بیان داشت: قیمت خودرو دیگنیتی پرایم نیز از 2 میلیارد و 400 میلیون تومان به حدود 2 میلیارد و 70 میلیون تومان کاهش یافته است.

وی در ادامه به کاهش 400 میلیون تومانی خودرو فیدلیتی اشاره کرد و گفت: فیدلیتی 7 نفره که تا چند روز گذشته به قیمت 2 میلیارد و 300 میلیون تومان در بازار عرضه می شد اکنون به یک میلیارد و 950 میلیون تومان رسیده و فیدلیتی 5 نفره نیز از 2 میلیارد و 250 میلیون تومان به یک میلیارد و 930 میلیون تومان کاهش یافته است.

این کارشناس بازار خودرو در ادامه به کاهش قیمت خودروهای داخلی اشاره کرد و گفت: قیمت دنا اتومات طی روزهای گذشته از 950 به 910 میلیون تومان و شاهین از 640 به 610 میلیون تومان و تارا نیز از 920 میلیون تومان به 905 میلیون تومان کاهش یافت است.

وی گفت: قیمت تارا دنده ای نیز از 730 میلیون تومان به 715 میلیون تومان کاهش یافته است.

براین اساس با مصوبه شورای رقابت و تاکید وزارت صمت بر لزوم اجرای این مصوبه قیمت خودروها کاهشی شده است.

شورای رقابت در 20 فروردین امسال قیمت خودروهای تولید داخل را نیز مصوب و ابلاغ کرد که براساس این مصوبه قیمت خوروهای تولید داخل حدود 29 درصد افزایش یافت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 خرداد 1402 بروزرسانی: 3 خرداد 1402 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 2373

به "افت شدید قیمت خودروهای مونتاژی ؛ جدیدترین قیمت ها را ببینید ، کاهش یک میلیارد و 100 میلیون تومانی تیگو ، آخرین قیمت تارا اتوماتیک و دنا اتوماتیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افت شدید قیمت خودروهای مونتاژی ؛ جدیدترین قیمت ها را ببینید ، کاهش یک میلیارد و 100 میلیون تومانی تیگو ، آخرین قیمت تارا اتوماتیک و دنا اتوماتیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید