ارائه خدمات عروسی در فضا!

به گزارش گردشیا، یک شرکت فضایی خصوصی میخواهد اولین شرکتی باشد که خدمات ازدواج در فضا را ارائه می دهد و می خواهد این مراسم را در یک فضاپیما به نام نپتون برگزار کند.

ارائه خدمات عروسی در فضا!

به گزارش ایسنا و به نقل از آی ای، جین پوینتر (Jane Poynter) یکی از بنیانگذاران شرکت فضایی اسپیس پرسپکتیو (Space Perspective) ادعا می نماید که شرکتش می تواند اولین شرکتی باشد که خدمات ازدواج را در فضا ارائه می دهد.

وی روز شنبه در یک مصاحبه گفت: ما افرادی را سراغ داریم که می خواهند اولین کسانی باشند که در فضا ازدواج می نمایند، بنابراین باید منتظر بمانیم ببینیم چه زوجی اولین می شوند.

وی اضافه نمود: اولین مراسم ازدواج در فضا احتمالاً در فضاپیمای تاریخی نپتون (Neptune) شرکت ما برگزار می گردد. سفینه فضایی نپتون به عنوان قابل دسترس ترین، پایدارترین و ایمن ترین فضاپیمای بالای سیاره زمین ساخته شده است.

پوینتر ادامه داد: برخلاف سایر فضاپیما ها که به موجب آن محفظه خدمه از یک سیستم پروازی در اواسط پرواز جدا می گردد و به سیستم پروازی دیگر منتقل می گردد، کپسول فضایی نپتون در تمام طول پرواز از بلند شدن تا فرود، بر روی بالون فضایی متصل می ماند و یک پرواز بی وقفه و آرام را رقم می زند.

پیشران بدون کربن

این پرسش پیش می آید که نپتون چگونه می تواند خود را به طور پایدار پیش ببرد؟ این شرکت یک راهکار برای این موضوع اندیشیده است.

شرکت اسپیس پرسپکتیو در وب سایت خود آورده است: سفینه فضایی نپتون به وسیله بالون فضایی ما با سوخت هیدروژن تجدیدپذیر، بدون موشک و هیچ ردپای کربنی مرتبط به فضا بلند می گردد. ما به جای پرتاب کردن، با سرعت 12 مایل در ساعت به آرامی بالا می رویم و این تجربه را برای هر کسی که از نظر پزشکی برای پرواز با یک هواپیمای تجاری مسئله ای ندارد، در دسترس قرار می دهیم. بالون ما یک فناوری اثبات شده است که برای چندین دهه به وسیله گروه ما در ماموریت هایی با ناسا و سایر سازمان های دولتی برای فرستادن تلسکوپ های تحقیقاتی و سایر ابزار های سنگین و حساس استفاده شده است.

اما در خصوص بازگشت این سفینه فضایی به زمین چطور؟ این شرکت می گوید نپتون علاوه بر سیستم پرواز اولیه، مجهز به سیستم فرود پشتیبان نیز هست که شامل چهار چتر نجات بین کپسول و بالون فضایی می گردد. این چتر ها می توانند سیستم های اصلی ما را به طور یکپارچه و بی درنگ در صورت بروز حوادث غیرمترقبه در اختیار بگیرند و فرودی ایمن را تضمین نمایند. این نوع چتر نجات به وسیله آژانس های فضایی در بیش از هزار پرواز طی دهه ها با موفقیت 100 درصدی آزمایش و استفاده شده است.

شرکت اسپیس پرسپکتیو به وسیله دو عضو سابق پروژه پژوهشی بیوسفر 2 تأسیس شده است. این شرکت با تمایل به اشتراک گذاری قدرت دگرگون نماینده سفر های فضایی با تعداد هرچه بیشتری از مردم راهنمایی می گردد.

بیوسفر 2 (Biosphere 2) یک سیستم اکولوژیکی بسته است که برای شبیه سازی و پژوهش های علمی درباره آن ساخته شد. این پروژه در طول فعالیت خود، دو مأموریت آزمایش محیط بسته داشته است که به نام ماموریت های 1 و 2 شناخته می شوند. در طول این ماموریت ها، محیط آن مهر و موم شده و پژوهشگران به دور از دنیای بیرون در آن زندگی نموده اند. از سال 2011 دانشگاه آریزونا آن را به عنوان مرکز پژوهشی-آموزشی بکار گرفته و از آن برای یادگیری سیستم های زیستی زمین و شناخت جایگاه زمین در دنیا استفاده می نماید. بیوسفر 2 بزرگترین ویواریوم و سامانه اکولوژیکی بسته است که با هدف آنالیز امکان حیات در فضای بیرونی ساخته شد.

بنیان گذاران شرکت اسپیس پرسپکتیو می گویند ما به تجربه می دانیم که نگاه کردن به سیاره زمین از فضا، درک فرد از دنیا و جایگاه ما در آن را به شدت تغییر می دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 18 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1402 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 2366

به "ارائه خدمات عروسی در فضا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه خدمات عروسی در فضا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید