11 جای دیدنی جورج تاون پنانگ که حتما باید ببینید

به گزارش گردشیا، پنانگ یکی از ایالت های مالزی است که در سال های اخیر مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. جورج تاون، مرکز ایالت پنانگ که در شمال جزیره پنانگ واقع شده، جاهای دیدنی زیادی دارد که در ادامه به شما معرفی می کنیم.

11 جای دیدنی جورج تاون پنانگ که حتما باید ببینید

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

این که تازه به پنانگ آمده باشید یا در این ایالت متولد شده باشید، بعضی مکان ها در شهر جورج تاون پنانگ وجود دارد که نباید بازدید از آن ها را از دست بدهید. اگر دوست دارید در تور مالزی شرکت کنید، حتما پنانگ را نیز در برنامه سفر خود جا دهید.

جورج تاون در شمال شرقی جزیره قرار گرفته است و مرکز ایالت پنانگ است. در سال 2008 این شهر به خاطر مرکز تجاری و خلاقیت بودن، به عنوان میراث جانی یونسکو شناخته شد؛ معمولا تورهایی که در ایران به مقصد پنانگ اجرا می گردد، تور ترکیبی است و شما فرصت این را دارید که با رزرو تور کوالالامپور - پنانگ، از زیبایی های فوق العاده این دو شهر در یک سفر بهره مند شوید. اکثر ما ایرانی ها دیدنی های کوالالامپور را می شناسیم و مطالب زیادی در خصوص آن ها خوانده ایم. پنانگ در مقایسه با کوالالامپور، برای ما ناشناخته است. در ادامه از خیابان هنری تا عمارت های تاریخی، ما شما را با بهترین چیزهایی که جورج تاون به گردشگران ارائه می دهد، آشنا می کنیم.

هند کوچک

به دلیل اینکه جامعه مسلمانان-هندیان در اینجا ساکن هستند، شما می توانید روز خود را با صرف صبحانه خوشمزه هندی مثل پاسمبور (سالاد شیرین)، روتی جالا (نان شبکه ای)، مورتاباک (پنکیک حاوی گوشت)، بریانی و انواع دسرهای شیرین رنگارانگ آغاز کنید. غذا یک رویداد بین فرهنگی میان تامیل هندی و آشپزی عربی است.

باغ پروانه انتوپیا (Entopia by Penang Butterfly Farm)

باغ پروانه انتوپیا یکی از جاهایی است که در سفر خود نباید به هیچ عنوان بازدید از آن را از دست بدهید. در این باغ بیش از 15 هزار پروانه آزادانه پرواز می نمایند و حدود 200 گونه گل و گیاه که شامل گیاهان گوشت خوار نیز می گردد، در این باغ وجود دارد. اگر بچه دارید، حتما عاشق پیله های کرم ابریشم خواهند شد؛ اینجا همان جایی است که بچه ها می توانند در خصوص زندگی پروانه ها و سایر خزنده های کوچک یاد بگیرند. هزینه ورودی هر فرد بزرگسال به این باغ حدود 60 رینگیت (حدودا 15 دلار) است.

عمارت پراناکان پینانگ

عمارت پراناکان پینانگ با نام عمارت سبز نیز شناخته می گردد. این عمارت امروزه به موزه تبدیل شده و سبک زندگی و صنایع دستی بازرگان مشهور چینی، کاپیتان چونگ کنگ کی (Kapitan Chung Keng Kwee) را به نمایش گذاشته است. تابلوها و درهای چوبی کنده کاری شده، کاشی های ایتالیایی و انگلیسی و آهن کاری های اسکاتلندی، همگی بخشی از جذابیت های شرقی و غربی این عمارت است. اینجا می توانید ببینید که این بازرگان در اوایل قرن بیستم میلادی معمولا چه غذاهای می خورد و چه لباس هایی می پوشید.

بازار خیابانی پنانگ

هر صبح یکشنبه، ترافیک خیابان پنانگ وحشتناک است. چرا؟ به خاطر بازاری که یکشنبه ها در این خیابان به پا است. مرغ تازه، لباس های ارزان و اقلام خانگی، همگی در این بازار وجود دارد و مردم برای خرید مواد غذایی خوب و باکیفیت به اینجا می آیند. شاه بلوط های کبابی که غرفه های کوچک غذافروشی در این بازار عرضه می نمایند، بسیار خوشمزه است و پیشنهاد می کنیم اگر به این بازار سر زدید، طعم آن ها را امتحان کنید.

مسجد کاپیتان کلینگ

اگر می توانید آفتاب داغ را با یک کلاه و یک بطری آب تحمل کنید، جایزه شما فهم تازه ای از موهبت مالزیایی (هارمونی فرهنگی) است. این مکان جایی است که قدیمی ترین کلیسای (وابسته به کلیسای انگلیس) مالزی به قدیمی ترین معبد گوان یین پنانگ و مسجد کاپیتان کلینگ می رسد. شما می توانید به طور رایگان از این مکان های مذهبی دیدن کنید؛ البته برای ورود به مسجد باید لباس مناسب و پوشیده به تن داشته باشید.

اسکله قبیله (clan jetty)

اسکله قبیله بخشی از میراث باستانی پنانگ است. این اسکله ها شامل 6 روستای روی آب می گردد که محل اقامت قبایل چینی به نام های لیم، چیو، تان، یئو، لی، کوآی و خانواده هایی با نام های خانوادگی مختلف است. خانه های شناور این منطقه از چوب و آلومینیوم ساخته شده و روی پایه های چوبی یا فلزی روی دریا قرار دارند. روستایی که بیشتر از سایر این روستاها مورد توجه گردشگران قرار گرفته، اسکله چیو است که گذرگاهی طولانی، مغازه های فروش سوغاتی و یک معبد کوچک دارد. اینجا هنوز هم یک منطقه مسکونی است و بهتر است برای دریافت عکس برای شبکه های اجتماعی خود، کمی محتاط باشید.

کک لوک سی (KEK LOK SI)

اگر از خط ساحلی به سمت داخل جزیره پنانگ حرکت کنید، این معبد باشکوه را که شبیه قلعه است، پیدا می کنید. ارتفاع امجسمه الهه رحمتی که در این معبد قرار گرفته است، 30.2 متر است. این معبد سالن های مختلفی دارد و مسیرهای سرپوشیده ای این سالن ها را به یکدیگر متصل نموده است. معماری درهم آمیخته بنا (شامل بهترین طرح های چینی، تایلندی و برمه ای) نشان دهنده آمیختگی فرقه های مختلف بودایی، از جمله بودایی های ماهایانا و تراوادا است.

هنر خیابانی

هیچ گردشگری جورج تاون را بدون بازدید از هنر خیابانی ترک نمی نماید. پس از ثبت جورج تاون در میراث جهانی یونسکو در سال 2008، دولت دستور داد در قلب جورج تاون، نقاشی های دیواری کشیده گردد. اینجا می توانید زیباترین هنرهای خیابانی پنانگ را به تماشا بنشینید.

ایستگاه اتوبوس هین (Hin Bus Depot)

اینجا جایی است که افراد خلاق دور هم جمع شده اند. ایستگه اتوبوس هین یک گالری هنری، چمنزار گسترده و نقاشی های دیواری نیز دارد؛ در چنین فضای چه کسی نمی تواند خلاق باشد؟ در طول هفته هیچ اتفاق خاصی در این انبار نمی افتد (هرچند اینجا یک کافه دوست داشتنی به نام کافه بریکلین (Bricklin) وجود دارد)، اما اگر یکشنبه ها از سال 11 صبح تا 5 بعدازظهر به اینجا بیایید، بازاری بزرگی از صنایع دستی برپا است که همه چیز، از گلخانه های کوچکی که در محفظه های شیشه ای قرار دارند، تا پست کارت هایی که با دست کشیده شده اند، می توانید بخرید.

بازار شبانه فرینگی (Ferringhi Night Market)

هر چیزی که می درخشد، طلا نیست، اما می تواند نقره ای باشد، به خصوص در بازار شبانه باتو فرینگی (Batu Ferringhi Night Bazaar). این بازار هر روز ساعت 7 عصر تا نیمه شب آغاز به کار می نماید. غرفه ها در این بازار هر چیزی می فروشند و برای خرید باید حتما خوب چانه بزنید. در بازار شبانه فرینگی غذا فراوان است، ساحل در نزدیکی قرار گرفته است و اگر به اقامتگاه احتیاج داشته باشید، تمامی خیابان پر از هتل است که می توانید در هر جا که خواستید، بمانید.

مزرعه میوه های گرمسیری

مزرعه میوه های گرمسیری با داشتن بیش از 370 نوع میوه خوراکی، جایی نیست که بتوان به راحتی از آن گذشت. این مزرعه در ارتفاع 244 متری از سطح دریا قرار گرفته است و زمینی به مساحت 25 هکتار را پوشش می دهد. مزرعه میوه های گرمسیری میوه مورد احتیاج پنانگ را تامین می نماید، به خصوص خارگیل. بعضی از میوه های این مزرعه در شهر به فروش نمی رسد، این یعنی اینجا تنها جایی است که می توانید گواوای زرد و میوه اژدهای سبز پیدا کنید. هزینه تورهایی که به مقصد مزرعه اجرا می شوند، به علاوه هزینه بوفه میوه، حدود 19 دلار است.

پنانگ علاوه بر این ها، جاذبه های بسیار زیاد دیگری نیز دارد. شما می توانید فهرست کاملی از جاهای دیدنی پنانگ را در خبرنگاران ببینید و به اطلاعاتی مثل موقعیت مکان روی نقشه، آدرس دقیق، تصاویر و همچنین جاذبه های رایگان این کشور دسترسی داشته باشید.

هر زمانی که قصد سفر به این کشور را دارید، می توانید تور ارزان مالزی را به وسیله آژانس های مسافرتی که با ما همکاری دارند، خریداری کنید. ما این امکان را فراهم نموده ایم تا بتوانید به راحتی و در کمترین زمان، سفرتان را ارزان تر از همه جا برنامه ریزی کنید.

منبع: کجارو / findingbeyond.com / theculturetrip.com
انتشار: 4 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 520

به "11 جای دیدنی جورج تاون پنانگ که حتما باید ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 جای دیدنی جورج تاون پنانگ که حتما باید ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید