معرفی 8 مورد از جاذبه های گردشگری مالزی

به گزارش گردشیا، مالزی از جمله کشورهای جنوب شرقی آسیا می باشد که از جاذبه های گردشگری متعددی برخوردار می باشد. در این کشور مکان ها و منابع طبیعی و غیر طبیعی زیادی به چشم می خورد که شالوده تفکرات آسیایی و اروپایی می باشند! پس به شما پیشنهاد می کنیم در ادامه این مطلب با خبرنگاران همراه شوید تا شما را با بعضی از جاذبه های گردشگری مالزی و دیدنی های مالزی بیش از پیش آشنا نماییم.

معرفی 8 مورد از جاذبه های گردشگری مالزی

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

بازار مرکزی کوالالامپور - Central Market Kuala lumpur

از دیدنی های مالزی که حتما باید در تور مالزی از آن دیدن کنید، بازار مرکزی کوالالامپور می باشد. این بازار زیبا و بزرگ که در پایتخت کشور مالزی نهاده شده است از جاذبه های گردشگری مالزی محسوب می گردد، در این بازار که از معماری آرت دکو بهره می برد در سال 1888 میلادی بنا نهاده شده است. بازار مرکزی کوالالامپور دارای مغازه های مختلفی می باشد که به بخش های گوناگونی تقسیم و دسته بندی شده است این تقسیم بندی بر اساس گروه های قومیتی چینی، هندو ومالای که در مالزی در اکثریت می باشند انجام شده است. این تقسیم بندی باعث شده است که شما به هر بخش این بازار می روید با فرهنگ آن قومیت نیز آشنا شوید و ازصنایع دستی، محصولات و پوشاک مختلف قومیت های مختلف کشور مالزی بیشتر آشنا شوید. البته ناگفته نماند در زبان مالزیایی به هر بخش از بازار لورونگ Lorong یا کوچه می گویند، از جمله صنایع دستی و پوشاکی که در مغازه های این بازار به فروش می رسند می توان به: حکاکی و کنده کاری روی چوب یا معرق کاری، لباس های محلی، جواهرات زینتی، سوغاتی های در ابعاد مختلف و پارچه های رنگارنگ و نقاشی شده بسیار ارزنده اشاره داشت همچنین در این بازار محل هایی برای عرضه غذا وجود دارد که بسیار خوش طمع و مزه می باشد، رستوران ها و محل های عرضه غذا در دهه 1980 به قدری زیاد بودند که به محل دیگری منتقل شدند. Katsuri Walk نیز از جاذبه های گردشگری مالزی محسوب می گردد که به صورت مسیری مناسب پیاده روی با انواع غذا های مالزایی می باشد که درکیوسک های عرضه غذا سرو می گردد این کیوسک ها در دو طرف مسیرمشاهده می گردد. البته ناگفته نماند محل هایی نیز برای گالری هنرمندان در این بازار در نظر گرفته شده است که به نام Annex مشهور می باشد و هنر و فرهنگ کشور مالزی را به گردشگران نشان می دهد و جزو جاذبه های این کشور می باشد.

جورج تاون - George Town

شهری که در این بخش به معرفی آن می پردازیم شهری می باشد که اسم خود را از جورج سوم، پادشاه انگلستان گرفته است. شهر جورج تاون در زمان حاکمیت بریتانیای کبیر بر مالزی یکی از شهر های مهم در زمینه فعالیت های مالی و تجاری بوده است، شهر جورج تاون در در استانی از مالزی واقع شده است که اکثریت نژادی این منطقه را چینی ها تشکیل می دهند، استانی که شهر جورج تاون در آن استقرار یافته است استانPenang می باشد، این استان جزو استان های جزیره ای کشور مالزی و جزو جاذبه های گردشگری مالزی می باشد. این شهر فقط به واسطه مرکزیت مالی شهرت نیافته است بلکه شهرت اصلی آن در تاریخ و طراحی خاص معماری این منطقه می باشد. زمانی که از تور مالزی استفاده می کنید حتما از این شهر بازدیدی داشته باشید تا فرهنگ مخلوط اروپایی آسیایی را که در هم به زیبایی آمیخته شده اند را مشاهده نمایید و لذت ببرید، یکی از دیدنی های مالزی که کشوری مسلمان نیز می باشد، قطع به یقین همین شهر است، زیرا در آن می توانید مساجد مسلمانان را در کنار کلیساهای مسیحیان و یا معابد بوداییان و هندو ها رو ببینید که نشان دهنده صلح و ثبات این شهر می باشد، همچنین شهر جورج تاون ساختمان های مدرن و بلند ارتفاعی را دارد که جزو اماکن دیدنی مالزی و از مقاصد گردشگران داخلی و خارجی می باشد. البته ناگفته نماند که معماری این منطقه بسیار زیبا و ارزشمند می باشد که نشان دهنده تاریخ و فرهنگ غنی این کشور مسلمان است.

لنکاوی - لنکاوی

شهری که در در مرکز مجمع الجزایری با 99 جزیره کوچک و بزرگ در کنار هم بسیار شهرت پیدا کرده است، شهری نیست جز شهر زیبا لنکاوی، این شهر به واسطه مناظر طبیعی و زیبایی که دارد در تور مالزی جزو جاذبه های گردشگری مالزی معرفی می گردد که می توانید از آن بازدید نمایید. از جمله جاذبه های طبیعی این منطقه از کشور مالزی می توان به: دریایی با آبی شفاف و زلال مخصوص ورزش های آبی، ساحل های پاکیزه که جزو بهترین سواحل مالزی می باشد، ماسه های مخصوص ورزش های ساحلی، جنگل های پر تراکم حرا، جنگل های استوایی پر باران و با منظره ای شگفت انگیز که به نام عقابی محلی وبا پر های سرخ رنگ مشهور است و همچنین مناظر طبیعی دیگری که در نقاط مختلف این شهر دیده می گردد اشاره داشت. البته ناگفته نماند در این شهر، جاذبه های تاریخی و فرهنگی نیز موجود می باشد که می توانید از آن بازدید نمایید. از جمله جاذبه های تاریخی این شهر باید از معبد ماهسوری (Mahsuri) نام برد، داستانی که مردم شهر لنکاوی در خصوص این معبد می گویند بسیار عجیب و ترسناک می باشد به گونه ای که بر اساس گفته های مردم افسانه ای که راجع به این معبد وجود دارد بسیار شنیدنی است، داستان این معبد از این قرارمی باشد: در زمان های گذشته این معبد متعلق بوده است به دختری به نام ماهسوری، این دختر بی گناه که به علت سوظنی که از طرف مردم داشته متهم بوده است به فحشا، به همین علت او را اعدام کردند، از زمان اعدام این دختر بی گناه معبد ماهسوری نفرین شد، به گونه ای که هفت نسل از مردم این شهر درگیر آن بودند. بگذریم، برای بازدید از این معبد تاریخی دیگر چیزی شما را تهدید نمی کند و می توانید با خیالی راحت به آن سربزنید و از آن بازدید نمایید. در خصوص شهر لنکاوی این نکته هم نباید از قلم بیاندازیم که این شهر زیبا متاسفانه به دلیل وجود شهرهایی مشابه به آن در کشورهای سنگاپور و تایلند به خوبی مورد توجه قرار نگرفته است.

ا فاموسا - A Famosa

از دیگر جاذبه های گردشگری مالزی که می توانید در تور مالزی از آن بازدید کنید قلعه فاموسا می باشد، این قلعه تاریخی کشور مالزی که هم اکنون فقط از آن یک قلعه و چهار برج نگهبانی باقی مانده است، در مرکز استان زیبا مالاکا واقع می باشد. این قلعه که به زبان پرتغالی A Famosaبه معنای معرف می باشد در نخستن سال های قرن 1500 میلادی بنا شد. قلعه تاریخی فاموسا که جزو جاذبه های گردشگری مالزی محسوب می گردد در بازه زمانی سده 16 میلادی تا 17 میلادی تکمیل شد، کشور مالزی به واسطه اینکه از دیر باز مستعمره کشورهای غربی بوده است بنا های زیادی در آن به روش اروپایی ساخته شده است، این قلعه هم از این قاعده مستثنی نیست و توسط پرتغالی ها بنا نهاده شد، ولی تکمیل نگریدد. بعد مدت زمان نسبتا طولانی ای که از ساخت آن می گذشت قلعه فاموسا توسط هلندی ها و بریتانیایی ها مورد استفاده نهاده شد. این قلعه که به واسطه حضور اروپاییان در کشور مالزی ساخته شده است، معماری منحصر به فردی نیز دارد که در نوع خودش بسیار با ارزش می باشد. البته ناگفته نماند که در شهر ملاکا جاذبه های توریستی دیگری نیز موجود می باشد که بسیار زیبا است. یکی از خیابان هایی که در این شهر بسیار دیدینی می باشد، خیابان جونکر (Jonker Street) می باشد که جزو شلوغ ترین و پر بازدیدترین خیابان های این شهر می باشد که به واسطه رستوران های مخصوص مالزیایی سالانه گردشگران زیادی را از داخل و خارج از کشور مالزی به این شهر می کشانند، همچنین از جمله دیگر دیدنی های مالزی و شهر ملاکا باید ازاشتات هویس (Stadthuys) نام برد که توسط هلندی ها در سده 17 میلادی بنا نهاده شد، اشاره داشت.

ارتفاعات کامرون -Cameron Highland

بزرگترین مزارع چای مالزی و بهترین نوع آن در منطقه کامرون وجود دارد که از دیدنی های مالزی به حساب می آیند. این منطقه از مالزی که به نام کامرون مشهور است در اصل به نام ویلیام کامرون می باشد که در سال 1885 میلادی آن را کشف نمود و به واسطه اکتشاف ویلیام کامرون انگلیسی این منطقه به این نام درآمد. منطقه کامرون 1500 متر بالاتر از دریا نهاده شده و به دلیل وجود مزارع چای شکلی زیبا و کرکی به خود گرفته که منظره ای زیبا را برای بازدید نمایندگان مهیا کرده است. در این جاذبه گردشگری مالزی که آب و هوایی بسیار مطبوع و دلپذیر دارد، بسیار برای پیاده روی و لذت بردن از مناظر طبیعی مناسب می باشد و توصیه می گردد که در تور مالزی حتما از این جاذبه گردشگری مالزی دیدین فرمایید. البته این نکته را هم باید متذکر شد که دما منطقه کامرون در بازه دمایی 10 تا 21 درجه سانتی گراد قرار گرفته است، که همین امر موجب شده است تا از این منطقه به عنوان بهترین مکان از نظر آب و هوا نام برد که در بین شهر ها و مناطق مختلف مالزی که بسیار گرم و مرطوب می باشد، متمایز گردد و به عنوان منطقه ای عاری از گرما و رطوبت شهرت یافته است.

برج های دوقلوی پتروناس - Petronas Twin Towers

بلندترین برج دنیا در سال های 1999 تا 2004 میلادی برج های دو قلو پتروناس می باشند، این برج ها که در کوالالامپور بنا شده اند یکی از طراحی های مدرن و دریچه ای برای ورود به آینده می باشد، برج های دو قلو پتروناس توسط یک مهندس معمار آمریکایی به نام سزار پلی (Cesar Pelli) طراحی و ساخته شده و از دیدنی های مالزی هستند. این برج ها که در سال 1999 میلادی افتتاح شده است جزو جاذبه های گردشگری مالزی محسوب می شوند. برج های دو قلو پتروناس دارای ارتفاعی به متراژ 450 متر می باشند که در 88 طبقه ساخته شده اند، همچنین پلی در طبقات 41 و 42 این رو برج را به هم وصل کرده که در نوع خودش بسیار ارزشمند است و در 170 متر بالاتر از سطح زمین قرار گرفته است. برای بازدید از این جاذبه گردشگری مالزی حتما از کامل ترین تور مالزی بهره ببرید تا بتوانید از مناظر مدرن این کشور نیز بهره مند شوید، البته ناگفته نماند که این برج در پایتخت کشور مالزی قرار گرفته است و از لحاظ استراتژیک بودن بسیار مهم می باشد.

جزایر پرهنتیان -Perhentian Island

مجمع الجزایر پرهنتیان از جاذبه های گردشگری مالزی محسوب می شوند که در نوع خود بسیار زیبا و ارزنده هستند. مجمع الجزایر پرهنتیان از به هم پیوستن جزایر کوچک و بزرگی به هم تشکیل شده که مهم ترین و توریستی ترین آن ها جزیره های بسار (Besar) و کسیل (Kecil) می باشند. از جمله جاذبه های توریستی و طبیعی این منطقه از کشور مالزی باید از: درختان نخل بلند قامت که سایه ای ملایم بر روی زمین افکنده اند، سواحل ماسه ای سفید که بسیار پاکیزه و خانوادگی می باشد، ورزش های آبی و دریایی مانند: قایق کانو، قایق ها تندرو، ماهیگری ودیگر ورزش ها و تفریح های آبی، همچنین فعالیت های ورزشی بر روی ساحل مانند: فوتبال ساحلی، هندبال ساحلی، والیبال ساحلی، کبدی بر روی ماسه و دیگر ورزش های روی ماسه اشاره داشت. البته ناگفته نماند که به دلیل فاصله مجمع الجزایر پرهنتیان با دیگر مناطق مالزی، به جز دو جزیره بسار وکسیل بقیه جزیره های پرهنتیان خالی از سکنه هستند و همین امر موجب شده است که این منطقه توریستی که از دیدنی های مالزی است، در آرامشی وصف نشدنی قرار بگیرد و سالانه گردشگران زیادی را برای بازدید از این جاذبه گردشگری به کشور مالزی سفر نمایند. این نکته را هم نباید از قلم بیاندازیم که این منطقه بسیار مناسب برای غواصی می باشد به گونه ای در زیر اعماق آب های جزایر پرهنتیان ماهی های رنگارنگ، لاکپشت های بزرگ و اقیانوسی و همچنین صخره های بزرگ مرجانی در انتظار شما هستند.

پارک ملی تامان نگارا - Taman Negara

از دیگر جاذبه های گردشگری مالزی پارک ملی تامان نگارا می باشد که وسعتی بسیار بزرگ دارد، این پارک ملی که محل حفاظت بسیاری از حیوانات و گونه های جانوری خاص می باشد در وسعتی به متراژ 4000 کیلومتر مربع نهاده شده است که سه استان مالزی نیز در آن نهاده شده اند. از جمله حیوانات و گونه های جانوری بسیار با ارزش این منطقه باید از میمون مکاک دم بلند، فیل آسیایی وببر مالایی اشاره داشت، که هرکدام از آن ها در خطر انقراض قرار دارند. پارک ملی تامان نگارا به دلیل وسعتی که دارد شاید هر گردشگری را نتواند به بازید کامل از خود تحریک کند ولی گردشگرانی که برای بازدیدی از این منطقه به مالزی سفر می نمایند، بسیار لذت خواهند برد به گونه ای که در منظره های طبیعی آن خود را غرق می نمایند و از بودن در طبیعت بکر پارک ملی تامان نگارا، تماشا و شنیدن صدا زیبا پرندگان، پیاده روی رعب آور شبانه، اقامت در جنگل های بارانی و همچنین زندگی بر روی خانه های درختی نهایت لذت را در این دیدنی های مالزی، به دست می آورند. همچنین باید به پل معلق نیم کیلومتری این منطقه نیز اشاره داشت که در نوع خودش بسیار ترسناک و شگفت انگیز می باشد. در سال های اخیر در این پارک ملی تمهیداتی اتخاذ شده است که برای حفظ و نگهداری گونه های در حال انقراض، برنامه های محیط زیستی بسیار ویژه ای انجام می گیرد تا برای آیندگان نیز این گونه های جانوری خاص حفظ شوند.

منبع: همگردی
انتشار: 17 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 361

به "معرفی 8 مورد از جاذبه های گردشگری مالزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی 8 مورد از جاذبه های گردشگری مالزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید