یک ترمینال جدید به فرودگاه شهر هوشی مین افزوده می گردد

به گزارش گردشیا، دولت ویتنام برنامه دارد تا یک ترمینال جدید مسافربری را به فرودگاه هوشی مین اضافه کند.

یک ترمینال جدید به فرودگاه شهر هوشی مین افزوده می گردد

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

بر اساس اعلام اداره هواپیمایی کشور ویتنام، تا سال 2025 یک ترمینال مسافری جدید به فرودگاه Tan Son Nhat هوشی مین اضافه خواهد شد که آن را برای میزبانی از 50 میلیون مسافر سالیانه آماده می نماید. طرح گسترش ظرفیت فرودگاه هوشی مین با تایید شخص نخست وزیر و با همکاری شرکت فرانسوی ADP-Ingénierie صورت می گیرد.

همچنین، یک زمین گلف که در شمال فرودگاه واقع شده و توسط ارتش ویتنام اداره می گردد در سال 2025 بسته خواهد شد تا از این فضا برای مقاصد بارگیری هوایی و MRO استفاده گردد. بعضی از کارشناسان پیشنهاد داده بودند تا ترمینال جدید در محل زمین گلف ساخته گردد، اما به دلیل قطع ارتباط با دو ترمینال موجود، ایده ساخت ترمینال در زمین گلف به انتها نرسید.

فرودگاه شهر هوشی مین در سال 2017 میزبان 36 میلیون مسافر بود؛ این در حالی است که این فرودگاه فقط ظرفیت پذیرش 25 میلیون مسافر را دارد. علاوه بر توسعه فرودگاه فعلی، دولت ویتنام میخواهد یک فرودگاه بین المللی جدید را در شمال شهر و در Long Thanh بسازد.

پیش بینی می گردد که فاز اول این پروژه در سال 2025 تکمیل گردد. در این فاز، یک باند و یک ترمینال مسافربری جدید ساخته می گردد که قادر به حمل 25 میلیون مسافر و 1,2 میلیون تن بار در سال است. درحالی که هنوز عملیات ساخت و ساز این پروژه شروع نشده، دولت ویتنام ساکنان اطراف محل ساخت ترمینال جدید را به نقطه ای دیگر انتقال داده است.

منبع: کجارو / flightglobal
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 501

به "یک ترمینال جدید به فرودگاه شهر هوشی مین افزوده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک ترمینال جدید به فرودگاه شهر هوشی مین افزوده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید