گشت و گذاری رومانتیک در 10 دهکده دلربای اروپا (قسمت اول)

به گزارش گردشیا، سفر به قاره زیبای اروپا با وجود زیبایی های طبیعی و تاریخی برای هر فردی شبیه آرزو است. در این میان، گریز به دهکده های زیبا و عاشقانه اروپا جذابیت ویژه ای به همراه دارد.

گشت و گذاری رومانتیک در 10 دهکده دلربای اروپا (قسمت اول)

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

دهکده های جذاب در اروپا به معنی واقعی کلمه به مانند داستان های باورنکردنی می مانند؛ مناظر زیبا، چشم اندازهای رنگارنگ و بندرگاه ها، احساسات شما را در پس زمینه ای از زیبایی های طبیعت، برانگیخته خواهند کرد. سوار شدن بر ارابه های کدوتنبلی خیالی و پوشیدن کفش های براق شیشه ای در نیمه های شب و تمام این مناطق رومانتیک، هنوز هم چنان جادویی دارد که شما را در زمان به گذشته می برد. این همان سفر در اروپا به رویایی ترین شکل ممکن است!

غلت زدن بر روی تپه های سرسبز، کلبه های پنهان شده در پشت قله های پر از برف و مناظر فراموش نشدنی که رویای هر عکاسی در طبیعت هستند؛ شما را طلسم می نمایند. خود را برای آموختن تاریخ، تغییرات ناگهانی، و آنچه آن ها را در بین دیگر تغییرات از لحاظ شکوه و ابهت مستقل می نمایند، آماده کنید. پس دیزنی، هاگوارتز (مدرسه جادوگری در سری فیلم های هری پاتر) و قلعه بل (قلعه ای تجملی از دیزنی در نیویورک) را فراموش کنید. در اینجا ما به معرفی 10 دهکده زیبا در اروپا که مناسب برای شروع سفری رومانتیک در اروپا هستند، خواهیم پرداخت.

این مقاله توسط جنا سییر در تیم اکوفیلز نوشته شده است.

ایرلند؛ کیلکنی (Kilkenny)

کیلکنی، دهکده ای زیبا مربوط به قرون وسطی، در جنوب شرقی ایرلند، پنهان شده است. تراس های کلبه های گرجستانی و سنگ فرش های زیبای کف خیابان هایش، حال و هوایی از جادوی دوران قدیم به آنجا بخشیده است.

در میان قصرهای سنگی و کلیساهای مجلل؛ کیلکنی تاریخ و تمدن خود را ذره ذره به شکلی که هرگز قبلا ندیده اید، به شما نشان می دهد. قصر کیلکنی، باغ رز، پارک رز، کلیسای سنت مری (که عبور و مرور در آن آزاد است)، خانه راث (که در حال حاضر کتابخانه مرکزی و موزه علم باستان شناسی در کیلکنی است)، صومعه سیاه (یکی دیگر از پر بازدیدترین کلیساهای کیلکنی)، غار دانمور (مجموعه ای از تالارهایی که میلیون ها سال قبل شکل گرفته اند) و برای کوهنوردها، گردنه برندن هیل (Brandon Hill Loop)، مسیری پر زحمت به مسافت 10 هزار متر در بین زمین های کوهستانی تا قله کوه، از معروف ترین مکان ها برای بازدید هستند.

به کیلکنی سفر کنید و مطمئن باشید که ناامید نخواهید شد.

ایتالیا؛ مانارولا (Manarola)

به کشور زیبایی های طبیعی و باستانی خوش آمدید! مانارولای خوش منظره واقع شده در شمال ایتالیا به خانه های بلند و رنگارنگ، مناظر ساحلی، کلیساهای باستانی، سبک آشپزی خوشمزه ایتالیایی (و صد البته که نوشیدنی های بی نظیرشان) معروف است. مانارولا یکی از پنج دهکده چینکوئه تره (Cinque Terre)، گروهی متشکل از پنج روستا که در صخره های بلند و پرشیب و در مجاورت ساحل در لیگوریا (Liguria) ایتالیا قرار دارند، است.

مانارولا یک مقصد فوق العاده برای ماه عسل است. یکی از محبوب ترین جذابیت های این سفر، ویا دل آموره (Via Del Amore) یا کوی عاشقان، است. اینجا رومانتیک ترین منطقه در طول کرانه ساحلی است.

اما واقعیت پنهان در پس ویا دل آموره چیست؟

پس از جنگ دنیای دوم، راهی بین دو دهکده مانارولا و ریوماگیور (Riomaggiore) بازگشایی شد تا همسایه ها دوباره بتوانند همدیگر را ببینند. همانند آنچه بر روی پل پونت دس آرتس (Ponts des Arts) در شهر پاریس فرانسه اتفاق می افتد؛ قفل هایی که روی این پل سنگ فرش شده، قفل می شوند و هر قفل، عشقی را یادآوری می نماید، ویا دل آموره هم به محل ملاقاتی برای پسرها و دخترهای دو دهکده تبدیل شد.

به مانارولا سفر کنید و بدانید که عاشق آن خواهید شد!

نروژ؛ نوردلند کانتی، رین (Reine, Nordland County)

تا به حال به این فکر افتاده اید که برای مدتی کوتاه فرار کنید و ناپدید شوید؟ رین که در مدار قطب شمال قرار گرفته است (موازی با خط استوا و در 66 درجه و 34 دقیقه شمال آن)، مقصد مناسبی برای تمرین در نقش یک فراری است.

این دهکده منحصربه فرد و رومانتیک، جمعیتی 300 نفری دارد و حال و هوای آن به شما نشان می دهد که طبیعت قصد داشت دنیا امروز، به چه شکلی باشد. اگر به دنبال مکانی هستید تا بدون وسایل رفاهی در دل طبیعت به همانند مردمان بومی زندگی کنید، پس رین مقصدی مناسب برای شما است و به شما خانه های روربوئر (Rorbuerhouses) را برای ماندن پیشنهاد می نماید،

کلبه های قدیمی ماهیگیرها با وجود تغییرات جزئی که در آن ها اعمال شده است، محل سکونت مناسبی را برایتان فراهم می نمایند. شما می توانید در زیر شفق قطبی در سواحل بخوابید یا از طریق فری (کشتی مسافربر و باربر که مرتب از یک سوی رودخانه یا دریاچه یا دریا به سوی دیگر رفت و آمد می نمایند و کار پل را انجام می دهند) پارو زده و به دهکده مجاور بروید یا حتی به فتح یکی از بهترین پیاده روهای نروژ که شما را در نهایت به قله کوه رین برینگن (Reinbringen) می رساند، بروید. کوهی که نمایی از جزایر قطبی در خط انتهایی کرانه شمالی را دارا است.

به رین سفر کنید تا هرگز حاضر به ترک آنجا نشوید.

فرانسه؛ کولمار (Colmar)

محله کوچک بعدی که در اروپا معرفی می کنیم، شما را به سفری در بوم نقاشی با زیبایی افسانه ای خواهد برد. کولمار مکانی جذاب برای سفر کردن است که در نزدیکی مرز آلمان در شمال شرقی فرانسه واقع شده است. این دهکده با خیابان هایی پر از ساختمان هایی از اوایل دوره رنسانس، بسیار دلربا و جذاب است.

این محله قدیمی همچنین، در میان باغ هایی از انگور قرار گرفته است. شما قادر به مقاومت در برابر بازدید از رستوران ها، کلیساها، و مغازه ها برای آوردن تکه ای از کولمار و برگرداندن آن به خانه نخواهید بود.

شما عاشق قدم زدن در محله قدیمی و بازدید از ونیز کوچک، سیاحت در کلیسای سنت مارتین، و مقبره سران (شاید به نظر عجیب نظر برسد، اما این مقبره زیبا دارای کلکسیونی از مجسمه های تته روی تنه بیرونی ساختمان و یک رستوران در داخل مقبره است)، بازدید از مدل کوچک شده مجسمه آزادی و بسیاری از بناهای تاریخی دیگر خواهید شد. مجسمه های تته (Tete)، مدلی از سر زنانه با مدل مویی فرمانند و مشهور در دوره رنسانس، هستند.

بسیار مشکل است که حتی باور کنید که اصلا این مکان ها وجود دارد. کولمار به راحتی تبدیل به مکان مورد علاقه شما برای عکاسی در سفر خواهد شد!

اسپانیا؛ خیرونا، کاداکس (Cadaques)

آیا برای نماهای خلیجی، پناهگاه های ساحلی در دامنه کوه و بنادر زیبا آماده هستید؟

کاداکس مقصدی مناسب برای ماه های تابستانی است. دهکده کاداکس، روی خلیجی در میانه شبه جزیره کپ دکروس (Cap de Creus) در کاستا براوا (Costa Brava) در مدیترانه است و فقط دو ساعت و نیم (زمینی) تا شهر بارسلون فاصله دارد. کاداکس، منبع الهام برای نقاشان معروفی همچون هنری ماتیس و پابلو پیکاسو در صدها سال بوده است.

اینجا مرکزی هنری است که دنیایی از هنر فرهنگی را همراه با موزه ها و گالری های هنری برای لذت بردن شما ارائه می دهد. از بهترین فعالیت ها در این دهکده زیبا می توان از پیاده روی در پارک کپ دکروس (Cap De Creus Park)، بازدید از خانه-موزه دالی (که شما را به سیاحتی در خانه هنرمند معروف، سالوادور دالی می برد)، دیدن کلیسای سانتا ماریا (Esglesia de Santa Maria)، و صد البته رفتن به سواحل زیبای اسپانیا و استراحت کردن در زیر نور آفتاب نام برد.

سفری به بهشت، منتظر شما است.

منبع: کجارو / ecophiles.com
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 731

به "گشت و گذاری رومانتیک در 10 دهکده دلربای اروپا (قسمت اول)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گشت و گذاری رومانتیک در 10 دهکده دلربای اروپا (قسمت اول)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید