کشف یک کشتی در مزرعه

به گزارش گردشیا، در سال 2015 فردی با استفاده از دستگاه فلزیاب سه پرچ آهنین را هنگام جست وجو در مزرعه ای واقع در جنوب شرقی نروژ پیدا کرد. پس از اینکه کشف این اشیاء به مقامات گزارش شد، گروهی از باستان شناسان به همراه تجهیزات در مزرعه حاضر شدند و هفت پرچ دیگر را کشف کردند.

کشف یک کشتی در مزرعه

لایو ساینس در این باره نوشت، اکنون پس از گذشت 9 سال از کشف اولیه پرچ ها، باستان شناسان پیروز شده اند در مجموع 70 پرچ در این مکان کشف نمایند. محققان با در نظر گرفتن میزان این اشیاء فلزی، گمان می نمایند که این پرچ ها برای متصل کردن اجزا چوبی به طول 2.5 متر مورد استفاده قرار گرفتند که بر این اساس می توان نتیجه گرفت که یک کشتی نسبتا بزرگ وایکینگی در این مکان دفن شده بود.

کارشناسان تخمین می زنند این کشتی به طول 15 تا 23 متر ساخته شده بود. البته متخصصان هنوز قادر به تشخیص قدمت دقیق این کشتی نیستند؛ چراکه با کاوش در لایه سطحی خاک بقایای ارگانیکی که بتوان در روش تاریخ گذاری رادیوکربن استفاده کرد، کشف نشده است. با این حال یک متخصص قدمت این کشتی را به دوره بین 750 تا 1000 میلادی تخمین می زند.

باستان شناسان علاوه بر پرچ ها، دو نوع میخ را که در آب و هوای یخبندان به سُم حیوانات متصل می شد نیز کشف کردند. البته کاوشگران از کشف اشیاء مربوط به سوارکاری در این مکان غافلگیر نشدند؛ چراکه دفن اسب ها در کنار کشتی های خاکسپاری، سنتی رایج بین وایکینگ ها بود.

حدود 15 کشتی خاکسپاری در نروژ کشف شده است. بر اساس گزارش دپارتمان آنگلوساکسون، شمال و سلتیک دانشگاه کمبریج، اگرچه هیچ اتفاق نظری درباره اینکه چرا وایکینگ ها کشتی های خود را دفن می کردند، وجود ندارد، اما ممکن است آن ها بر این باور بوده باشند که این کشتی ها می توانند در زندگی پس از مرگ مورد استفاده قرار بگیرند.

به گفته پژوهشگران هنوز برای تشخیص هویت دقیق مالک این کشتی زود است، اما بعضی شواهد نشان می دهند این کشتی به یک پادشاه وایکینگی تعلق داشته است.

منبع: گردشبان
انتشار: 9 تیر 1403 بروزرسانی: 9 تیر 1403 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 2438

به "کشف یک کشتی در مزرعه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف یک کشتی در مزرعه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید