کارگران عضو هیات مدیره آمازون می شوند

به گزارش گردشیا، آمازون در مواجهه با فشار روزافزون به دلیل شیوه برخورد با کارگرانش تحت فشار واقع شده است و اکنون قرار است سهامداران این شرکت درباره حضور کارگران انبارهای آن در هیات مدیره رای گیری کنند.

کارگران عضو هیات مدیره آمازون می شوند

آمازون به سهامداران اجازه داده تا درباره پیشنهاد سازمان خیریه اوکس فام (Oxfam) رأی گیری کنند. این سازمان پیشنهاد کرده بود هنگام تعیین اعضای جدید هیأت مدیره، حضور کارگران ساعتی نیز در این هیأت بررسی شود.

اوکس فام در حالی بر اجرای اقدام مذکور تاکید دارد که کارگران انبارهای آمازون در ایالت آلابامای آمریکا سعی دارند برای نخستین بار در تاریخچه فعالیت این شرکت در آمریکا، اتحادیه ای تشکیل دهند.

پیشنهاد این سازمان از سوی کمیته های بازنشستگی و گروه های حمایت از حقوق کارگران در ایالت مذکور پشتیبانی شده و آمازون را ملزم می کند تا کارمندان ساعتی مانند کارگران انبارها را در فهرست نامزدهای هیأت مدیره اضافه کند.

آمازون از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا خواسته بود تا اجرای این پیشنهاد را منع کند، زیرا اقدامات مشابهی از سوی یکی از سهامداران پیشنهاد شده بود. اما این شرکت اخیراً به قانونگذاران اعلام کرده، پس از عقب نشینی سهامدار دیگر از پیشنهاد، اجازه رأی گیری در نشست سالانه خود را در بهار خواهد داد.

در این پیشنهاد اشاره شده زنان و اقلیت های نژادی که بخش بزرگی از کارگران آمازون را تشکیل می دهند، به طور ساعتی در این شرکت کار می کنند. این در حالی است که اعضای هیأت مدیره به طور کلی مرد و سفید پوست هستند.

از سوی دیگر دو صندوق بازنشستگی در ایالت های ورمونت و رودآیلند نیز از اقدام مذکور پشتیبانی می کنند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1691

به "کارگران عضو هیات مدیره آمازون می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگران عضو هیات مدیره آمازون می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید