همکاری های ریلی محور ملاقات مقامات ازبکستان و روسیه

به گزارش گردشیا، رئیس جمهور ازبکستان و رئیس راه آهن روسیه در شهر تاشکند ابعاد جدید همکاری های متقابلا سودمند در زمینه ارتباطات ریلی را آنالیز کردند.

همکاری های ریلی محور ملاقات مقامات ازبکستان و روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در تاشکند، شوکت میرضیایف رئیس جمهور ازبکستان و الگ بلازاروف رئیس راه آهن روسیه در شهر تاشکند ابعاد جدید همکاری های متقابلا سودمند در زمینه ارتباطات ریلی و همچنین راه های پیشبرد طرح های مهم زیربنایی مبنی بر توسعه پتانسیل ترانزیتی تمام منطقه را آنالیز کردند.

رئیس جمهور ازبکستان با رضایتمندی بر روابط بازرگانی نزدیک سنتی و پرثمر بین سازمان های ریلی دو کشور در چارچوب ساختارهای تخصصی بین المللی تاکید نمود.

در این ملاقات تاکید شد که در شرایط پاندمی وجود ارتباطات به ویژه خطوط ریلی امکان مقابله موفقیت آمیز با پیامدهای پاندمی ویروس کرونا را فراهم و همچنین سیر همکاری های اقتصادی و بازرگانی بین ازبکستان و روسیه را حفظ کرد.

در این ملاقات به تعمیق شراکت عملی از جمله همکاری های متقابل در زمینه تکمیل سیستم ارتباطات ریلی در این کشور، شکل گیری شرایط مناسب برای افزایش حجم جابجایی بار، اجرای ساز و کارهای حمل و نقل فرآورده های کشاورزی، از سرگیری تردد قطارهای مسافربری و آموزش کارمندان دارای تخصص عالی توجه ویژه شد.

طرفین پیشبرد مشترک طرح ساخت خط ریلی مزار شریف- کابل- پیشاور با جذب نهادهای اقتصادی بین المللی را نیز آنالیز کردند.

همچنین در این ملاقات، در خصوص تنظیم تدوین اسناد فنی و شروع سریع ساخت و ساز در خصوص طرح مذکور به توافق رسیدند.

بلازاروف آمادگی خود را برای همکاری شرکت های تخصصی جهت اجرای وظایف اولویت دار شراکت در زمینه حمل و نقل ریلی ابراز داشتند.

روسیه یکی از عظیم ترین همکاران اقتصادی و بازرگانی ازبکستان است.

مبادلات بازرگانی این دو کشور در سال 2020 میلادی در سطح 5 میلیارد و 641 میلیون دلار قرار گرفته است.

در حال حاضر در ازبکستان بیش از 961 واحد شرکت مشترک با سرمایه گذاری روسیه فعالیت می نمایند. در ازبکستان نمایندگی 64 شرکت روسیه به ثبت رسیده است.

در روسیه نیز بیش از 560 شرکت با شراکت سرمایه گذاران ازبکی در زمینه های مختلف فعالیت می نمایند.

روسیه استقلال این کشور را در تاریخ 20 مارس سال 1992 میلادی به رسمیت شناخته و در همین روز بین این دو کشور روابط دیپلماتیک برقرار شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1773

به "همکاری های ریلی محور ملاقات مقامات ازبکستان و روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری های ریلی محور ملاقات مقامات ازبکستان و روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید