هشدار توانیر به استخراج کنندگان رمزارز، ماینرها را روشن نکنید!

به گزارش گردشیا، به گزارش خبرنگاران، شرکت توانیر با انتشار اطلاعیه ای به استخراج کنندگان غیر مجاز رمزارزها، هشدار داد. در متن این اطلاعیه آمده است:

هشدار توانیر به استخراج کنندگان رمزارز، ماینرها را روشن نکنید!

به اطلاع می رساند مطابق مجوزات صادره وزارت صنعت معدن و تجارت، تا به امروز 50 مرکز استخراج رمزارز ها با مجموع قدرت مصرفی 209 مگاوات، در 14 استان با صنعت برق قرار داده بسته و در چهارچوب مقررات فعالیت می نمایند. با توجه به هماهنگی قبلی و مفاد قرارداد با توجه به اینکه در دوران اوج مصرف برق تابستان، اولویت اول صنعت برق، تامین برق مراکز حیاتی و حساس است، تمامی مراکز استخراج قانونی رمزارز از ابتدای خرداد، مصرف برق خود را متوقف نموده و این توقف فعالیت تا شهریور و پس از کاهش احتیاج مصرف شبکه ادامه خواهد داشت.

با توجه به شرایط بیماری فراگیر کرونا که استمرار تامین برق برای تمامی بخش ها شرایط حیاتی به خود گرفته است، مجددا به تمامی مصرف نمایندگان غیرمجاز رمزارز که به صورت مخفیانه و با سوءاستفاده از اشتراک برق مردم، این انرژی حیاتی را می بلعند، اکید هشدار داده می گردد به سرعت فعالیت های خود را متوقف نموده و تا انتها شهریور سال جاری به هیچ وجه دستگاه های خود را روشن ننمایند.

در طی این مدت نیز می توانند نسبت به اخذ مجوز قانونی و بهره مندی از مشوق های تعرفه ای پس از دوران اوج مصرف برخوردار باشند. در غیر این صورت، مطابق با هماهنگی به عمل آمده با دستگاه قضائی، ضمن قطع اشتراک برق و توقیف تمامی تجهیزات آنها، خسارات وارده به شبکه برق از آنان اخذ خواهد شد.

همچنین از عموم مردم نیز خواهشمندیم که به منظور تداوم پایدار جریان برق و جلوگیری از قطع برق مشترکان، در صورت مشاهده مراکز یا افرادی که به صورت غیرمجاز از برق برای استخراج رمز ارز استفاده می نمایند، مراتب را به وسیله پایگاه اینترنتی سمات به آدرس https://www.tavanir.org.ir/samaat/pages/cryptocurrency.php به اطلاع صنعت برق برسانند و از پاداش معرفی و همکاری نیز بهره مند شوند.

منبع: خبرنگاران

آخرین اخبار حوزه انرژی را از صفحه انرژی و کالای خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: gardeshia.ir شناسه مطلب: 1807

به "هشدار توانیر به استخراج کنندگان رمزارز، ماینرها را روشن نکنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار توانیر به استخراج کنندگان رمزارز، ماینرها را روشن نکنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید